Родинна пам'ять про війну

У 2012 р. науковцями Національного музею історії України у Другій світовій війні запроваджено науково-гуманітарний музейний проект «Родинна пам’ять про війну», спрямований на персоніфікацію воєнної історії, фіксацію та збереження родинної пам’яті про війну.

Ініціюючи цей проект, науковці музею розраховували на реалізацію зворотного зв’язку – своєрідне музейне «відлуння», і не помилилися. На проект відгукнулися сотні родин. Музейні колекції поповнилися хвилюючими родинними історіями про війну, понад 2000 музейних предметів із сімейних архівів із різних регіонів України, на основі яких відбувалися численні заходи, створено та проведено низку виставок.

Запрошуємо всіх, кому не байдужа історія України, історія свого роду, приєднатися та стати учасниками проекту «Родинна пам’ять про війну». Передивіться свої сімейні альбоми, архіви, запишіть родинні воєнні історії, спогади, розповіді про війну в долі вашої сім’ї, а також про тих, хто нині відстоює українську землю в боях на Сході України, вписує свою сторінку у воєнну історію нашого народу.

Ці матеріали ввійдуть до бази даних проекту, яка стане ще одним джерелом для вивчення історії Другої світової війни, а також основою для нових гуманітарних програм проекту, таких як цикли публікацій «Родинна пам'ять про війну», виставок «Війна в долі однієї родини», вечорів пам’яті (вечорів-спогадів) «Сторінками родинних альбомів» тощо. Героями цих програм і заходів станете Ви та Ваші близькі. Ваша сім’я об’єднається навколо цього вогника родинної пам’яті, яку Ви зможете зберегти і передати наступним поколінням. Чекаємо на ваші відгуки.

Наша поштова адреса: 01015, м. Київ – 15, вул. Лаврська, 24

Довідки за телефоном: 285-90-40

info@warmuseum.kiev.ua