Музейне промо
The symbol of capital

National Museum of the History of Ukraine in the Second World War is located in the center of Kyiv. The Memorial complex is the picturesque territory with sculptural compositions, bronze alto-relievos and dozens of military vehicles. The Motherland Monument is well-known even abroad Ukraine and stands on the hill upon the Dnipro river. Under the Monument, there is permanent exposition of museum. It has authentic artefacts to reconstruct Ukraine’s historical drama in the Second World War. Visit the Memorial complex!

Символ столиці

Національний музей історії України у Другій світовій війні розташований у самому серці столиці України. Меморіал – це мальовнича територія зі скульптурними композиціями, бронзовими горельєфними фігурами та десятками одиниць військової техніки й озброєння. Відома далеко за межами країни скульптура «Батьківщина-мати» височіє над дніпровськими пагорбами. Під нею – головна експозиція музею: автентичні матеріали, які змістовно та художньо відтворюють історичну драму України у Другій світовій війні. Завітайте до Меморіалу!

День відкритих дверей

Виставка «Український Схід. На лінії вогню». Уже п’ятий рік її простір є місцем зустрічей та щирого спілкування. Спілкування воїнів і їхніх рідних поміж собою та з тими, хто віддав своє життя за Україну й тепер споглядає на нас із вівтаря мартирологу загиблих та з експозиційних фото. Відкрити душу, «поспілкуватися» із загиблим татом прийшов шестирічний Сашко Цимбал. Із ним була його мама Лілія. Ця виставка для них має особливе значення. З прокурорської посади Сергій Цимбал добровільно пішов захищати незалежність і територіальну цілісність України на східних теренах. Загинув 7 жовтня 2014 року.

Наші

У просторі виставки «Український Схід. На лінії вогню» знаходяться силіконові фігури сучасних захисників України: Ігоря Гордійчука («Сумрак»), Валерія Красняна («Барс»), Павла Чайки («Сігл»), Андрія Шараскіна («Богема»), Дмитра Яроша («Яструб») та волонтерки Яни Зінкевич. Композиція з фігур захисників Українського Сходу доповнена особистими речами героїв виставки з музейної колекції та оригінальними відео.

Праведний шлях: українці-рятівники

Українці та євреї мають тисячолітню історію співіснування. Під час нацистських переслідувань тисячі українців подали руку допомоги своїм єврейським сусідам, знайомим і незнайомим. Виставка «Праведний шлях: українці-рятівники» утверджує подвиг тих, хто силою свого духу розривав ланцюгову реакцію насильства і, ризикуючи життям, приходив на допомогу приреченим євреям.

Свобода має кольори

Державний прапор України пройшов тернистий шлях і став символом незалежності нашої країни. Від початку війни на Сході України синьо-жовті стяги символізують віру в Перемогу. Вони майорять на бойових машинах, блокпостах, над бліндажами. Деякі з них стали серцем фондової колекції музею.

День у музеї

На залитих сонцем дніпровських схилах розкинувся Меморіал. Скульптурні композиції, галерея з горельєфами, військова техніка й озброєння, чаша «Вогонь Слави» і домінантна фігура – скульптура «Батьківщина-мати», яка у своїх підвалинах приховує храм людської пам’яті про трагічні сторінки національної історії минулого століття та сучасності.

Травень 2018

Традиційно в День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Меморіальному комплексі відбувалися урочистості державного рівня за участі Президента України Петра Порошенка, першої леді Марини Порошенко, поважних гостей.

Мандрівка у фонди

В музеї сформовано тематичне фондове зібрання, що налічує близько 400 тис. музейних предметів. Це унікальні колекції нагород зброї, військового обмундирування майже всіх воюючих країн Другої світової війни. Значну частину становлять документи, листи, щоденники, малюнки, фото та фронтова періодика.

Освітні проекти

Для відвідувачів різних вікових категорій у музеї розроблено низку різноманітних освітніх програм. Тематичні заходи, екскурсії, зустрічі, квести допоможуть цікаво пізнати історію, виявити власні здібності та подарують кожному відвідувачу незабутні враження.

Інтерактиви

Ексклюзивні програми екскурсій у головній експозиції музею. Нестандартне знайомство з військовою технікою та зброєю, розповіді про життєві драми тих, хто творив історію в роки війни. Незвичні подорожі у світ пізнання українського виміру Другої світової, які збагачують новими знаннями, залишають незабутні враження.

Покоління NEXT

Музейна школа «Покоління NEXT» – освітній проект, що складається із циклу занять вихідного дня для дітей та підлітків, які прагнуть цікаво вивчати історію – через загальновідомі символи та вислови лідерів ключових країн-учасниць Другої світової війни.

Український Схід

Виставковий проект «Український Схід» розповідає про звитягу та жертовність патріотів України, які на східних теренах нашої Держави відстоюють її суверенітет у борні з російським агресором. Героїчні та трагічні події 2014 – 2018 років відтворені крізь призму життєвих шляхів та вчинків усіх мужніх захисників української землі, чиї імена назавжди залишаться в історії України.

Музейні зустрічі

У музеї діє виставка «Місто милосердя. Лікарня Мечникова», створена в рамках проекту «Український Схід». Вона присвячена праці медичного персоналу Дніпропетровської обласної клінічної лікарні імені І.І. Мечникова. 25 кращих фахівців лікарні на чолі з головним лікарем Сергієм Риженком, високопосадовці, врятовані медиками військовослужбовці та численна аудиторія небайдужих узяли участь у церемонії відкриття.

Троянди добровольцям

Школярі висадили квіти на території Меморіалу. Ідейним натхненником та учасником акції став Шевкет Джанбеков «Чингіз» – кримський татарин, доброволець. Відтепер на честь добровольців, які захищають незалежність України, буде квітнути сотня троянд. Вони – символ людського життя: зелень троянди – радість, шипи – печаль, а квіти – то слава.