Електронна база даних

З метою оптимізації доступу до інформації Документального фонду з обліку людських військових втрат України у Другій світовій війні, а також для узагальнення інформації про час і місце загибелі воїнів у Музеї розпочато створення Всеукраїнської електронної бази даних на загиблих та зниклих безвісти воїнів (ВБЗ).

Станом на 1 січня 2018 р. ресурс налічує понад 466 тис. персональних карток загиблих та понад 477 тис. сканографій документів по м. Києву, Київській, Вінницькій, Волинській, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській та Чернівецькій областях, а також окремих районах Дніпропетровської, Кіровоградської, Львівської, Одеської та Хмельницької областей. Робота з її наповнення триває.

За результатами опрацювання повного обсягу матеріалів по кожному з регіонів України в рамках перспективної науково-дослідницької програми «Україна в роки Другої світової війни – демографічний вимір» науковці музею спільно з Інститутом історії України НАН запланували підготовку регіональних досліджень із відповідними персональними електронними ресурсами.

Першим кроком на шляху до реалізації цього проекту став вихід книги «Київські адреси сповіщень про загибель: дослідження, документи, свідчення». Видання містить теоретичні, статистичні та музейно-прикладні дослідження істориків, нормативні та звітні документи з обліку полеглих, матеріали загиблих воїнів-киян. У додатку – CD-диск із Персональною базою даних на загиблих та зниклих безвісти воїнів Києва, яка нині є найповнішим електронним ресурсом із зазначеної теми. (Книжку можна придбати в музейній крамничці).

2020 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.