Віршованим рядком

Від початку буремних подій на Сході України в музеї функціонують виставки, присвячені мужності та жертовності патріотів України, які наразі на східних теренах нашої держави відстоюють її суверенітет та територіальну цілісність. Майже щодня ми отримуємо патріотичні відгуки не лише на ці експозиції, а й на підтримку наших бійців.

Нещодавно надійшло звернення від засновника та режисера соціально-патріотичного проекту SOCIUM.UA Юрія Калиновського – мешканця Криму, який після анексії півострова в 2014 р. переїхав жити до Києва. Тривалий час служив у прикордонних військах України. Після демобілізації відновив творчу діяльність. У пам’ять про полеглих Юрій написав реквієм за загиблими синами України. За сприяння адміністрації музею відеорядом цієї поетичної роботи стали кадри з мультимедійного музейного проекту «Мартиролог загиблих у боях за незалежність і територіальну цілісність України на східних теренах» та виставки «Український Схід». Презентація патріотичного відеоролика відбулася в музеї 14 жовтня 2017 р. у День захисника України.

Талановита дівчина із м. Бердянськ Запорізької області Юлія Чернишенко теж надіслала до музею свої вірші. Після початку конфлікту на Сході України вона відчула потребу підтримувати бійців України матеріально й морально. Стала волонтером та поетом. Почала викладати свої думки на папері у віршованих рядках.

Вірші Юрія Калиновського

Вірші Юлії Чернишенко

2020 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.