Анонси
Українці-Рятівники

14 травня 2022 р. Україна вдруге відзначатиме День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Нині 2673 українці удостоєні Державою Ізраїль цього високого звання. Водночас тисячі рятівників досі залишаються невизнаними й невідомими.

Попри трагедію російсько-української війни та складнощі, пов’язані з нею, Музей проводить традиційний онлайн-марафон, присвячений моральному подвигу мешканців України під час війни. Наші гості цьогоріч керівник Українського центру вивчення історії Голокосту, кандидат історичних наук Анатолій Подольський та голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Нині в Україні з’являються нові Герої, вчинки яких за своєю сутністю зіставні з подвигами Праведників народів світу. Під час заходу ми познайомимося з вихователькою Чернігівського центру соціально-психологічної реабілітації дітей Наталією Песоцькою та директором Краматорського будинку дитини «Антошка» Анатолієм Романовим, почуємо їхні історії, думки про мотивацію та висновки. Від одного з кураторів музейного проєкту – Тараса Городняка, який нині перебуває у війську, – дізнаємося, наскільки ця тема актуальна для сучасних українських захисників.

Цьогорічний Марафон присвячено всім цивільним людям, яких убив російський нацизм. Особливу шану буде віддано в’язню нацистських таборів Борисові Романченку та порятованій колись від Голокосту Ванді Об’єдковій.

У другій частині марафону впродовж двох годин транслюватимуться відеоісторії порятунку українською та англійською мовами, зроблені з оригінальних музейних фото.

Попри те що над нашими головами літають російські ракети, Музей працює. Ми розкажемо про нові проєкти, надбання, а також познайомимо з польськими колегами з Музею Варшавського гетто. Дізнаємось, як тема Праведників народів світу презентується й досліджується в Музеї травматичної історії Польщі.

Дивитися онлайн за цим посиланням

Початок 14 травня о 12:00