Останній стяг з Азовсталі

У просторі виставки «Україна – розп’яття» зустрічали найочікуваніших гостей. «Славетні захисники «Азовсталі», Маріуполя, України й усього світу» - саме так під час зустрічі назвав оборонців «сталевої фортеці» начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал Кирило Буданов. Відважні розвідники доклали неймовірних зусиль, щоб ці бійці були на свободі у вільній Україні. Сьогодні разом вони прибули до Музею війни, аби передати на довічне зберігання реліквію, що невдовзі стане титульним експонатом музейної колекції свідчень російсько-української війни.

Останній Державний Прапор України, що майорів над «Азовсталлю». Він, як і поранені та виснажені воїни, був урятований із пекла сталеварні. Вони назвали його своїм Символом Героїзму і Стійкості, Незламності й Відродження. «Подарунок Прапора Музею війни – це справді знакова подія й велика справа, щоб зберігати пам’ять», – усі як один твердять воїни.

Генерал Кирило Буданов упевнений, що настане час, коли цей прапор, уже як музейний експонат, знову побуває в м. Маріуполь. Ми щиро вдячні за рішення передати Прапор саме до нашого Музею та свідомі історичної відповідальності за його збереження.

На заході були й дружини оборонців Міста-героя – тих, хто дотепер у полоні. Неймовірну силу духу та незламності випромінюють ці мужні жінки. Вони сповнені наснаги й упевненості, вони борються й боротимуться за своїх чоловіків-героїв.

Генеральний директор Музею Юрій Савчук щиросердно звернувся до захисників та родин нині полонених воїнів: «Велика дяка всім, хто боровся й бореться до останнього. Молимося й уболіваємо, щоб усі повернулися додому».

Усі присутні побували на кураторській екскурсії експозицією виставки. На пам’ять про візит гості отримали символічні подарунки.

Виставка «Україна – розп’яття» відтепер стала своєрідним хабом для воїнів, їхніх рідних і загалом усіх українців. Це місце, де музейники назавжди збережуть пам’ять про події, що невдовзі стануть історією і сліди яких поступово зітруться з вулиць понівечених населених пунктів.