Музейний погляд. Українські в’язні нацизму

У межах проєкту «Музейний погляд» відбудеться зустріч у мережі з науковцем Музею Дмитром Гайнетдіновим. Захід присвячено Міжнародному дню визволення в’язнів нацистських концтаборів, який відзначаємо щороку 11 квітня.

Цього дня в 1945 р. американські війська ввійшли в один із найбільших нацистських концтаборів – Бухенвальд. Визволенню передувала відчайдушна спроба повстання в’язнів. Побачене в таборі стало шоком для союзних військ, адже солдати споглядали доведену до індустріальних масштабів машину терору. Серед в’язнів табору, які дожили до тієї миті, були й українці.

Саме про них, наших співвітчизників – в’язнів нацизму, поговоримо в ході мережевої презентації. Через унікальні музейні артефакти, зокрема й спогади свідків, ми зазирнемо за ворота найбільш сумнозвісних нацистських таборів – Бухенвальду, Аушвіцу, Майданека – а також до менш відомих місць масового ув’язнення людей, що існували в самій Україні за часів нацистської окупації.

Цей погляд у минуле наблизить нас до відповідей на низку запитань. Чи можливо визначити, скільки українців пройшло через нацистські табори? Що допомагало в’язням вижити в тому пеклі? Як нацисти замітали сліди й чи зазнали заслуженого покарання?

Долучайтеся до мережевої трансляції на Facebook-сторінці Музею за цим посиланням https://www.facebook.com/events/721736261830675/. Залишайте відгуки й запитання в коментарях.

Долучайтеся до мережевої трансляції на Facebook-сторінці Музею за цим посиланням.
Залишайте відгуки й запитання в коментарях.

Початок о 15:15