Клуб історичного кіно. Показ документального фільму «Соловей співає»

У музеї відбудуться показ та обговорення фільму «Соловей співає». Стрічка є справжнім дослідженням мовного питання в Україні. Вона створена громадською організацією «Всесвітній день вишиванки» і знята в Україні, Білорусі, Ізраїлі, США та Великій Британії. Хронометраж – 65 хв.

Коли у 2014 р. розпочалася російсько-українська війна, в інформаційному полі дедалі більше активізувалися міфи про українську мову. Фільм – це спроба їх руйнації.

Стрічку обговоримо з авторами Лесею Воронюк, Сергієм Кримським та творчою групою. Вони проаналізують фільм і спробують знайти відповідь на запитання: «Чому у ХХІ ст. спілкуватися в Україні українською мовою для багатьох громадян є нонсенсом, чому це питання дотепер є актуальним і дуже гострим?».

Після перегляду фільму про міфічний захист російськомовного населення та інформаційну, гібридну війну поговоримо з музейниками у просторі виставки «Український Схід».

Вхід за реєстрацією. Тел.: (044) 285-94-52

Початок о 15:00