Мелодія миру

До Міжнародного дня захисту дітей у музеї відбулася музична зустріч «Мелодія миру».

Звуки музики чи пострілів – до чого в сучасних умовах звикають українські діти? Музейники разом із учнями студії педагогічної практики, студентами та викладачами Київського інституту музики імені Р.М. Глієра спробували відповісти на це питання та осягнути його глибину.

Гості заходу – понад 200 дітлахів: учні Києво-Печерського ліцею № 171 «Лідер» та діти ГО «Київський Центр профорієнтації дітей-інвалідів». З новин вони неодноразово чули про «сіру зону». Збагнути, як вона виглядає насправді, їм допомогла музейна експозиція. Перед ними – понівечені дитячі іграшки. Свого часу вони були втіхою для діток Донбасу, а тепер стали експонатами. Серед речей – уціліле піаніно із символічною назвою «Україна». Колись воно звучало для малечі в дитячому садочку селища Піски, нині – стоїть мовчазне, посічене осколками, забруднене кіптявою пожеж. Здавалося б, воно замовкло навіки, проте в музеї вдихнули в нього нове життя й заповнили «сіру зону» мелодіями миру.

Про справжню спецоперацію з доправлення «пораненого» інструмента до Києва учасникам зустрічі розповіла журналістка телеканалу «1+1» Наталя Нагорна. Вона також прочитала уривки зі своєї книжки, написаної від імені малої дівчинки, яка стала свідком сучасної війни.

Далі лунала музика. Звучали мелодії Грига, Баха, Ліста… Пронесені через століття вони нагадували, що всі війни коли-небуть скінчаються, бо жити і творити людина має в мирі, на своїй землі, у рідній домівці. Музична зустріч переконала всіх присутніх, що прекрасний і фантастичний світ мелодій здатний нести мир, об’єднувати, вселяти в серця надію навіть тоді, коли настає повна зневіра та відчай.

Переконані, що й надалі в новому форматі виставкового проекту «Український Схід», який невдовзі буде втілений за сприяння Українського культурного фонду, навколо музичного експоната буде збиратися вдячна аудиторія.