Книжка «Війна. Грані» у Ватикані

Уперше видання нашого музею в бібліотеці Ватикану. Книжка «Війна. Грані» побачила світ на початку 2019 р. Вона стала результатом творчих зусиль колективу, який у своїй експозиційній, науковій та просвітницькій роботі наполегливо шукає шляхи виразного висвітлення історії України у Другій світовій війни. У центрі уваги нового видання – звичайна людина. У складних, болючих реаліях світового протистояння вона опинилася на межі виживання, у контексті багатогранного й строкатого українського виміру.

Розповідь висвітлює окремі проблеми, окреслені розділами «Синдром війни», «Без вибору», «Окупанти», «Виживання», «Руїна», «(Не)закінчена війна» та пов’язані з автентичними музейними предметами фондової колекції Меморіалу.

Видання здобуло високу оцінку багатьох вітчизняних наукових дослідників й стало популярним серед тих читачів, які цікавляться історією України у Другій світовій війні. І ось книжка в руках Папи Римського Франциска.

«…Надсилаю Вам світлини – повідомив музейникам у листі Адміністратор Патріаршої курії Української греко-католицької церкви владика Богдан, – на яких зображено момент, коли Блаженніший Святослав передав подаровані Вами книги Святійшому Отцеві Францискові під час аудієнції Синоду Єпископів УГКЦ у Ватикані 2 вересня 2019 року. Ще раз щиро дякую Вам за ці цінні книги, які розповідають правду про Україну та стануть видимою присутністю Вашого Музею в серці Католицької Церкви».

Знаємо, що Папа Римський Франциск усіляко відстоює інтереси нашої держави на світовій арені й докладає зусиль, щоб припинити війну на Донбасі.

Зі свого боку дякуємо Главі і Отцю Української греко-католицької церкви Блаженнішому Святославу й служителям церкви за допомогу та підтримку.