«Мир/1.2.6. Джерело віри — правда»

Простір музейного проекту «Український Схід. На лінії вогню» традиційно слугує майданчиком для проведення тематичних зустрічей. 25 квітня тут відбулася презентація книжки Наталії Ширант (Фурсіної) під назвою «Мир/1.2.6. Джерело віри - правда».

Книга стала рефлексією на події, що вже п’ять років відбуваються в нашій країні, - російсько-українську війну на Сході України. Вона оригінальна та непроста. Вже в її назві та дизайні обкладинки закладені певні значення, які дають зрозуміти, що робота авторки – це спроба аналізу навколо еволюції війн і технологій (М –маніпуляція, І – істерія, Р – результат, 1 – одна Україна, 2 – дві революції (сучасності), 6 – шість президентів України). Авторка дослідила розвиток концепцій воєн віддавна й дотепер, цілі нових збройних зіткнень, а також проаналізувала значення інноваційних форм комунікації – інформаційних технологій, телебачення і радіо – як інструментів у сучасному військовому протистоянні.

Теоретична частина книжки доповнена картинами спогадів і роздумів семи учасників військового конфлікту на Сході України, які погодилися надати авторці відверті інтерв’ю. Для видання вони розповіли про свій досвід у військових конфліктах, а також, як змінилося для них мирне життя. Українські захисники, які завдяки своїм інтерв’ю та роздумам сприяли народженню книги, теж завітали на презентацію. Воїни подякували авторці за те, що вона своєю роботою доносить суспільству актуальні проблеми, зокрема призначення статусу учасника бойових дій добровольцям, легітимізації документів переміщеним особам тощо.

Від видавництва «Саміт-книга» нову книжку представив Іван Степурін. Він зазначив особливість видання у аналітичному аспекті та наукових висновках. Пані Наталія отримала чималу кількість теплих слів і подарунків від присутніх гостей, друзів, воїнів та усіх небайдужих.

Книжка, подібну до якої наразі важко знайти, невдовзі займе своє важливе місце на полицях книгарень, у бібліотеках та в приватних колекціях. Вона має стати ще одним інструментом, щоб спонукати людей до аналізу подій, фактів, отриманої інформації. Це дасть змогу Україні формувати свідоме громадянське суспільство та впевнено рухатися вперед.