Новий герой виставки

Комунікаційні музейні заходи з ветеранами АТО/ООС – це завжди двосторонній рух. З одного боку – важливе спілкування, із другого – постійне поповнення колекції новими артефактами.

Після зустрічі з Народними Героями України «СВОЇ. РАЗОМ», що відбулася 13 жовтня 2019 р., родина Дмитра Сумського вирішила передати до музею улюблені речі загиблого героя: тактичні рукавиці, прапор із підписами друзів і т. ін.

Дмитро Сумський (Шаман) грав на електрогітарі, у середині 1990-х був гітаристом київського рок-гурту «Інферно». Любив шахи та книжки. Учасник Революції Гідності. З початком бойових дій на Сході України став бійцем ДУК «Правий сектор». Пройшов бої під Донецьком, у с-щі Піски. У лютому 2016 р. був серед бійців, які першими заступили на позиції в промисловій зоні м. Авдіївка (Донецька обл.). Загинув 30 березня 2017 р. під час виконання бойового завдання. Нагороджений медаллю «За жертовність і любов до України», відзнакою «За оборону Донецького аеропорту». Народний Герой України (посмертно).

Коли дружина Яна розповідала музейникам про загибель чоловіка та своє бажання побувати на місці трагедії, з’яcувалося, що саме там у червні 2019 р. працювала музейна експедиція, готуючи нову виставку «Український Схід». Околиці Авдіївки… Покинуте дачне селище… Саме там у 2017 р. бійці добровольчих батальйонів облаштували свої позиції. Зараз ці будинки не лише занедбані, а й зруйновані постійними ворожими обстрілами. Це руїна, яка заростає травою, виноградною лозою та кущами… Біля одного зі спустошених будинків – хрест із двома прапорами й портретами загиблих: добровольця ДУК «Правий сектор» Дмитра Сумського та бійців 72-ї механізованої бригади ЗСУ – старшого солдата Олександра Педака й солдата Олега Новохатька…

Тепер наші полеглі захисники зустрічатимуться один з одним та зі своїми родинами на виставці «Український Схід».