Вифлеємський вогонь у музеї

Сьогодні до Національного музею історії України у Другій світовій війні завітав Вифлеємський вогонь миру.

Його принесли діти з київського осередку Національної організації скаутів України (НОСУ). Поширення вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа є символічною міжнародною скаутською акцією. Її було започатковано в Європі три десятиліття тому, і відбувається вона щороку перед святкуванням Різдва.

Нині цю традицію підтримують різні організації скаутів як у світі, так і в нашій країні. Так, скажімо, 21 грудня 2013 р. члени Національної скаутської організації України «Пласт» вручили після молитви Вифлеємський вогонь учасникам протестів на майдані Незалежності, підтримавши цим Євромайдан. Від 2014 р. пластуни щороку передають Вифлеємський вогонь миру бійцям на лінію фронту на Сході України.

Музейний колектив зігріли промені священного вогню, і пригадалися рядки Лесі Українки: «Ми в серці маєм те, що не вмирає».

2020 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.