Подарунок від «Фор-Посту»

Сьогодні Національний музей історії України у Другій світовій війні, який останніми роками широко висвітлює у своїх експозиціях події нинішньої російсько-української війни на Сході, приймав дуже знакового й близького собі за духом гостя. Ним став кінематографіст Олександр Дріз – відомий творець документальних фільмів на цю тему. Військовий тележурналіст, автор передач про Збройні сили України, сценарист, генеральний продюсер компанії «Фор-Пост».

Разом із ним до Меморіалу завітали начальник управління державного регулювання та реалізації кінопроектів Державного агентства України з питань кіно Артем Голосов та продюсерка Надія Грачова.

Маємо з неабиякою вдячністю зазначити, що пан Олександр напередодні Нового року та Різдва Христового ушанував наш музей напрочуд цінним «гостинцем». Від сьогоднішнього гостя Меморіал одержав право на демонстрацію у стінах своїх експозицій 11 документальних кінострічок, зокрема це фільми «Вибір» (2019) режисерки Юлії Трибрат, «На Схід» (2019) Вадима Єрмоленка, «Луганський форпост» (2018) Тараса Ткаченка, «Одесити на Донбасі» (2017) Олександра Авшарова, «Перехрестя Балу» (2017) Євгенія Коваленка та «Заміновані вірністю» (2017) Юрія Ткаченка.

Окрім того, передано серіал «Бойові родини» (2019) та фільм «Висота 307.5» (2019) режисерки Євгенії Цвєтанської, в яких Олександр Дріз виступає одночасно автором сценаріїв та продюсером.

«Бойові родини» складаються наразі з чотирьох кіноробіт, кожна з яких розповідає про котрийсь окремий рід військ Збройних сил України, розкриваючи тему на прикладах професійних династій і традицій воїнської служби, які передаються в них від покоління до покоління. Одна з перших презентацій проекту відбувалася в стінах Музею, експозицію якого «Український Схід» було використано в кадрах. Тож хочеться вірити, що цей серіал дістане продовження.

І що особливо приємно, вслід за меморандумом про передання музеєві прав на показ цих стрічок найближчим часом буде підписано наступний – стосовно кінотворів про Другу світову війну.

Отже, наступного року відвідувачі Національного музею історії України у Другій світовій війні зможуть іще предметніше й детальніше осмислити події війни, яка, на жаль, усе ще точиться на нашій території. Осмислити завдяки не лише артефактам експозиції, а й кіноо́бразам найсучаснішої документалістики. Дякуємо партнерам!

2020 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.