Ялинка бажань

Наближаються Новий рік та Різдво – магічний час, коли так хочеться вірити в диво, робити добрі справи, мріяти й будувати плани на майбутнє. Це саме та мить, коли родина збирається разом і наповнює своїм теплом оселю.

Чи завжди ми замислюємося над тим, що на відстані семисот кілометрів на схід наш спокій оберігають захисники України? Це завдяки їхній відвазі більшість людей може бути в безпеці не лише на свята, а й щодня.

Задумалися над цим і ми, команда музею, разом із сьогоднішніми гостями – учнями столичної гімназії № 237, які завітали до нас на особливе музейне свято – «Ялинку бажань». Ми здійснили дивовижну подорож у минуле, щоб з’ясувати, як зустрічали Різдво й Новий рік солдати на фронтах Першої та Другої світових воєн і які мрії зігрівають серця сучасних захисників України.

Наші гості дізналися про унікальний феномен Першої світової війни – «різдвяне перемир’я», коли в день співу янголів замовкали гармати. Діти обговорили, чому таке «фронтове братання» було майже неможливим у Другій світовій війні. Ми познайомилися з мистецтвом різдвяних та новорічних листівок часів Першої та Другої світових воєн і з’ясували, чого бажали одне одному люди в різних країнах світу.

Сповнені нових знань та вражень, учні виготовили власні, глибоко індивідуальні «ялинки бажань», на котрих написали те, чого найбільше бажали б у прийдешньому році. Дехто бажав миру Україні, процвітання та злагоди своїм родинам. Інші мріяли про вірних друзів та довге життя своїх близьких. Ці «ялинки бажань» залишилися на зберігання в музеї як добрий знак того, що все омріяне обов’язково здійсниться!

2020 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.