Зустріч побратимів 17-го ОМПБ

Під час нелегких бойових дій, коли над головами свистять кулі і поруч вибухають снаряди, зароджується справжня дружба. Зустріти побратима на мирній території живим, здоровим та життєрадісним – справжня винагорода за спільне пережите в окопі та бліндажі. Війна, що вже п’ять років триває на території України, породила нові пам’ятні дати та свята. Військові формування вже відзначають ювілеї від дня створення. Місцем зустрічі бійців та їхніх родин традиційно став Меморіал. У просторі виставкового проекту «Український Схід. На лінії вогню» вони збираються, щоб згадати, пом’янути, привітати…

Особливу увагу відвідувача на виставці «Український Схід. На лінії вогню» привертає військова санітарна машина з червоним хрестом на даху. Це «таблетка», яка свого часу допомогла врятувати не одне життя й тепер стала музейним експонатом. Унікальна машина, що належала унікальному батальйону.

23 квітня 2019 р. 17-й окремий мотопіхотний батальйон 57-ї окремої мотопіхотної бригади у музеї відзначив п’яту річницю створення підрозділу.

Він створений у серці України – м. Кіровоград (нині м. Кропивницький). Не маючи фахової підготовки, його бійці з перших днів російської агресії стали на захист України, виконували бойові завдання гідно, демонструючи масовий героїзм. Тепер простір музею наповнився дружньою атмосферою. Побратими тепло вітали одне одного, потискали руки, обіймалися, а на очах бриніли сльози.

Святкування розпочалось із гімну. Пам’ять полеглих побратимів вшанували хвилиною мовчання. А далі лунали привітання та слова подяки. До присутніх звернувся колишній комбат батальйону полковник Олександр Щербина. Він нагадав про історію створення батальйону, перебіг воєнних подій, місця дислокації, втрати та здобутки батальйону. Перший командир 34-го ОМПБ Дмитро Красільніков зауважив, що більше 360 військовослужбовців особового складу підрозділу отримали ордени, близько 800 – нагороджено відомчими відзнаками та численними подяками. Тому без перебільшення можна сказати, що батальйон є одним із найбільш відзначених нагородами.

На війні важливу роль відіграє злагодженість дій і підтримка. Саме тому лунали подяки й іншим військовим формуванням, бійцям Національної гвардії України, прикордонникам, Службі безпеки України, волонтерам. Зокрема, поряд із бійцями завжди були волонтери. Одна з них, Наталя Бреус, поринула у спогади, важко добирала слова, емоції переповнювали. Вона розповіла, як тендітні жінки перев’язували поранених бійців, латали дірки в бойових машинах, доставляли їжу.

Під час зустрічі на бійців чекало ще декілька сюрпризів. Новиною для них стало повідомлення про те, що відтепер указом президента України встановлено нове військове свято – День піхоти, що відзначатиметься щороку 6 травня.

А ще найближчим часом про 17-й батальйон буде відзнято фільм. Вже багато зроблено: зібрані фотографії, відеоматеріали та є домовленість із партнерами про зйомку стрічки. Прем’єра запланована на осінь, а нині було презентовано анонс.

Музей завжди активно співпрацює із захисниками України й радо вітає їх у свої стінах.