Гартуємо мужніх

Музейники спільно з представниками ГО «Громадський Рух “За Майбутнє”» провели військово-патріотичний захід для старшокласників і студентів м. Києва Київської області. Підлітки ознайомилися з виставкою «Український Схід. На лінії вогню» та головною експозицією музею, а також дізналися про плани проекту «Військово-патріотичний збір 2019 р.», учасниками якого більшість з них вже була в минулі роки.

Метою проекту «Військово-патріотичний збір 2019 р.» є об’єднання активної молоді, формування в ній активної життєвої позиції, почуття патріотизму, стимулювання до здорового способу життя та загальна військово-фізична підготовка.

Куратор програми Михайло Харечко розповів про шлях розвитку програми довжиною в 10 років. Учасниками першого збору були лише 30 дітей, сьогодні ж – це сотні учнів та студентів з усіх областей України. Така цікавість та активна участь української молоді виправдана, адже цей проект дає можливість учням 9 – 10 класів та студентам віком до 27 років спробувати себе в ролі військовослужбовців. Команди чисельністю до 10 осіб кожна мешкають у казармах, харчуються в солдатській їдальні, навчаються стрільбі, беруть участь у спортивних, туристичних та культурних змаганнях.

Ро все, що відбувалося під час військово-патріотичних зборів та що таке «школа виживання», яскраво проілюструвало відео, зняте організаторами.

Зустріч закінчилася концертними номерами, які підготували учасники збору.

Молодь зізналася, що розповідь про сучасні можливості відчути себе військовими у стінах музею сприймається по-особливому, адже поруч – матеріали найвидатніших захисників України. Таке поєднання виховує відповідальність за рішення та викликає глибокі почуття.