«Museums in Short-2019»

Завершився міжнародний конкурс коротких музейних відеороликів – «Museums in Short-2019». Свої роботи презентували 56 музеїв із 28 країн світу. В них представлено широке розмаїття сучасних трендів у царині музейного PR, реклами, маркетингу, дизайну тощо.

Уперше в конкурсі взяла участь Україна. Національний музей історії України у Другій світовій війні підготував анімацію «Остарбайтери», яка розкриває історію експоната – знака «OST», що використовувався в нацистській Німеччині для примусових робітників. Робота посіла гідне місце в категорії «Сторителінг».

Цьогорічними переможцями став музей Фройда (Лондон) з анімацією «Сюрреалістичне Різдво», в основу якої лягли вільні асоціації між спадщиною Зіґмунда Фройда й Сальвадора Далі. Журі відзначило ролик «за здатність привернути аудиторію свіжою і прямою мовою, що нагадує дадаїстські фільми 1920-х років, легкий підхід до основних тем психоаналізу, іронічний і сатиричний смак сюрреалістичного Різдва».

Друге місце посіла робота Центру мистецтв Вокера в Міннеаполісі (США) «Сіах Армаджані. Йди за лінією». Вона була відзначена за «захопливу подорож у світ творчості еклектичного іранського художника, вдале поєднання візуальної та звукової мов, міждисциплінарний інтерактивний опис виставки».

Третє місце було віддано художньому музеєві Бакси́ (Туреччина) за поетичний ролик «Шпичка в моїй нозі».

Приз глядацьких симпатій отримала сатирична робота «Момент» від працівників художньої галереї Матиці Сербської (Сербія).

Відзнака «Museums in Short» була започаткована у 2012 р. Музеєм Брешії (Італія), Фондом музеїв Брешії та Європейською музейною академією EMA, у співпраці з «BASE Milano» та Форумом слов’янських культур. Конкурс адресований установам, авторам, продюсерам, які використовують аудіовізуальну мову для посилення музейної комунікації та залучення аудиторії. Його основне завдання – пропагувати інноваційну роль музеїв у сфері аудіовізуальних засобів.

У безплатному відкритому конкурсі беруть участь короткі документальні фільми, анімація, трейлери та візуальні інсталяції, зроблені музеями або для музеїв. Усі надіслані роботи становлять відкритий онлайн-архів конкурсу, а також включаються до Інтернет-платформи Європейської музейної академії для використання як наукові та навчальні матеріали у програмах європейських музейних досліджень.

Усі відео учасників за цим посиланням.

2020 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.