«Клуб історичного кіно»
До Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

У рамках проекту відбудеться перегляд фільму «Хайтарма» (вибране) та обговорення історичного підґрунтя його сюжету.

Фільм створений у 2013 р. режисером Ахтемом Сеітаблаєвим (виробництва ATR). Стрічка розповідає про депортацію кримських татар із рідної землі в травні 1944 р. та про життєву історію військового льотчика, радянського аса Амет-Хана Султана. Фільм заснований на реальних подіях і розкриває найтрагічнішу сторінку життя одного народу.

Коментар до подій, описаних у фільмі, надасть фаховий історик, уродженець Криму Сергій Громенко. Він розповість про масштабний етнічний злочин як вияв сталінського тоталітаризму та трагедію цілого народу.

Сергій Громенко – кримчанин, кандидат історичних наук, публіцист і громадський діяч, журналіст і ведучий на «Радіо Свобода», автор монографій «#КримНаш. Історія російського міфу», «500 битв за Крим», «Наш Крим: неросійські історії українського півострова», «Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана 1918 року» тощо.

Початок о 15:00

Кінолекційний зал музею

Участь у заході за наявності вхідного квитка до музею