Клуб історичного кіно

У музеї відбувся захід до Дня пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу. У рамках «Клубу історичного кіно» дивилися уривки з фільму «Хайтарма» та обговорювали ступінь достовірності художнього втілення трагедії, що сталася в травні 1944 р. Про історичний контекст подій, післявоєнну долю депортованих, заборонену пам’ять розповів журналіст проекту «Крим. Реалії», кандидат історичних наук, кримчанин Сергій Громенко. На численні питання гостей він надав вичерпні та аргументовані відповіді.

Гостями кіноклубу були військовослужбовці 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних сил України, курсанти Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ліцеїсти Київського військового ліцею імені Богуна та курсанти-слухачі Кафедри військової підготовки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського. Разом із істориком вони шукали відповіді на непрості питання: чому та в чому керівництво Радянського Союзу звинуватило кримських татар? Чому так жорстоко вчинила держава із цілим народом?

З музею наші гості вийшли не лише з розумінням тих історичних подій, а й щирими емоціями співчуття до кримськотатарського народу. Ця подія наштовхнула на роздуми і про українців, також жертв окупаційної політики, і про сьогодення та замкнуте коло історії, яке треба було давно розірвати, але досі це чомусь не зроблено.