Museum Selfie Day

16 січня музей традиційно приєднався до міжнародної акції Museum Selfie Day. Лише в цей день вхід до музею коштував селфі. Всі, хто зробив фото та розмістив їх на особистій сторінці у соцмережі, заходили до музею безкоштовно. Обов’язково до кожного посту необхідно було додати хештеги #MuseumSelfie та #warmuseum.

Відвідувачі селфувалися на фоні скульптури «Батьківщина-мати» та інших об’єктів Меморіалу. Допомагали нашим гостям спеціально підготовлені маркери – квіти маку, які позначали найкращі ракурси для фото. Учасники флешмобу із захватом скористалися заздалегідь підготованими локаціями. Для багатьох із них ці світлини стали першими музейними селфі й доказом того, що музей крокує в ногу з часом, не губиться в сучасних тенденціях.

Все-таки, найкращим і націкавішим місцем для селфі всі відвідувачі визнали експозиційний комплекс «Наші». У виставковому залі музею розташувалися унікальні силіконові фігури сучасних захисників України: Ігора Гордійчука («Сумрака»), Валерія Красняна («Барса»), Павла Чайки («Сігла»), Андрія Шараскіна («Богеми»), Дмитра Яроша («Яструба») та волонтерки Яни Зінкевич. Скульптури виготовлені за допомогою сучасних технологій 3D-сканування, тому вони максимально точно відтворюють своїх прототипів.

Нині все більше музеїв долучаються до Міжнародного флешмобу музейного селфі. Започаткувала цю акцію Мар Діксон, ініціаторка культурних проектів та музейний консультант. Така ініціатива сподобалася прогресивним музейникам всього світу, і з 2014 р. цей флешмоб крокує всіма континентами. Вже кілька років поспіль ця акція проходить і в Україні, зокрема в Меморіалі.

Запрошуємо долучатися до музейних поціновувачів і наповнювати свою стрічку музейними світлинами.