«Український Схід»
Презентація музейного проекту

До Дня захисника України у Верховній Раді України відбулася презентація нового музейного проекту «Український Схід», що створений за підтримки Українського культурного фонду.

Щоб повсякчас нагадувати світові про те, що російсько-українська війна триває, виходимо на різноманітні комунікативні майданчики й музейними засобами говоримо правду. Виставка в кулуарах Верховної Ради – це ще один простір для пояснення й нагадування про події на Сході України політикам та світовій спільноті.

«Учора ми відзначали День захисника України. На жаль, це свято з гірким присмаком. Верховна Рада хвилиною мовчання вшанувала пам’ять тих, хто віддав життя за збереження територіальної цілісності та незалежності нашої держави. Ця експозиція набагато промовистіша, ніж слова. Схід є справді українським, хоч би кому що хотілося. Я впевнений, що в такі моменти, малими кроками, ми доносимо свою позицію і до наших зарубіжних партнерів, і нагадуємо собі, що насправді відбувається на Сході», – так розпочав урочисте зібрання Голова Верховної Ради Дмитро Разумков. Під час презентації проекту він також зауважив, що в парламенті представлена лише частина експозиції, яка працює в Національному музеї історії України у Другій світовій війні.

У стінах Верховної Ради репрезентовано світлини, що вкладені в основу проекту. У найгарячіших точках події зафіксували фотографи: О. Клименко, Р. Боровик, А. Степанов, М. Дондюк, Р. Канюка, Є. Лукацький та П. Нетьосов. На фото – захисники України: кадрові військовики, учорашні студенти, науковці, робітники, службовці, фермери, бізнесмени, діячі мистецтва – ті, хто взяв до рук зброю і обороняв державу. Фотознімки, які відтепер щодня зможуть бачити народні обранці, – це розповідь про війну, про звитягу та жертовність патріотів, про населення, про соціогуманітарні проблеми, породжені бойовими діями й тимчасовою окупацією.