Виставка робіт Олександра Клименка «Невідома війна в центрі Європи»

13 травня в галерейному просторі Палати депутатів Парламенту Чеської Республіки відбулася презентація виставки «Невідома війна в центрі Європи» українського фотографа, військового фотокореспондента Олександра Клименка.

З 2017 р. фотороботи Олександра Клименка є частиною фотодокументального фонду авторських робіт колекції Національного музею історії України у Другій світовій війні. Одна з перших виставок його фотографій у стінах музею мала назву «З фронтового альбому». Її відвідало понад 24 тис. осіб.

Уже тоді стало зрозуміло, що роботи майстра варто презентувати не лише в Україні, а й у світі. Виставка була переформатована для можливості функціонування в різноманітних локаціях. Після закінчення експонування в музеї вона під назвою «Олександр Клименко. Філософія війни» продовжила свою місію у стінах Міністерства культури України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Верховної Ради України, Національного авіаційного університету, Кабінету Міністрів України. І ось зараз – у Чехії.

Експонування виставки «Невідома війна в центрі Європи» покликане донести до світової спільноти більше правди про війну на Українському Сході. Фотографії зображають епізоди бойового та побутового життя українських бійців на фронті та кадри прифронтової зони: артилерійські залпи, окопи, бліндажі, кров на бинтах, зруйновані бібліотеки та сільські садиби, а також непокошені лани пшениці та соняшників як символ безжального часу війни, що не шкодує нікого. Кожна робота фотохудожника супроводжується коментарем автора, який ділиться своїми відчуттями та враженнями від побаченого.

Виставка триватиме до 30 травня 2019 р. Продовжуємо свою роботу над утіленням важливого завдання – розповісти всьому світу про тяжкі втрати та цінні перемоги України.