СВОЇ. РАЗОМ

Напередодні Дня захисника України музей перетворився на гостинний дім: відбулася зустріч Героїв України, Народних Героїв України. Ця подія стала доброю традицією, уже четвертий рік вона прикрашає музейне життя. Зустріч мала назву «СВОЇ. РАЗОМ». Розпочалася вона з молитви за полеглих воїнів – тих, хто віддав життя, захищаючи суверенітет і незалежність України. Їхні портрети дивляться зі стіни «Мартирологу», розміщеного у брамі Печерської фортеці ХVIII ст.

Потім гості ознайомилися з новою музейною виставкою «Український Схід», удосталь поспілкувалися під час чаювання в музейному кафе. Свої відгуки щодо нової експозиції про російсько-українську війну залишили Яна Зінкевич, Павло Чайка, Ірина Довгань, Іван Звягін, Юрій Скребець, Анатолій Свирид та ін. У концертній частині заходу для Героїв співали гурти: «Телері» (вокалістка – Леся Рой), «Тимчасова назва» (вокалісти – Антон Ізмайлов і Володимир Улахович), «Артерія» (вокаліст – Дмитро Лазуткін). Вони неабияк зарядили своєю творчістю, яка розгорнулася саме під час нинішньої війни.

Багато гостей прийшли до музею з дітьми різного віку, серед яких були й сини та доньки полеглих бійців. Паралельно з дорослою було представлено й дитячу програму. Відомі майстрині провели майстер-клас із виготовлення ляльок-мотанок. Зроблені дитячими руками ляльки будуть використані під час наступних нагороджень Народних Героїв України. А ще діти познайомилися з постатями видатних українців у Музеї «Становлення української нації», який став співорганізатором зустрічі.

На завершення всі дістали потужний заряд від прекрасних віршів проекту «Сила Слова». Поетичні рядки Василя Стуса, Івана Франка, Василя Симоненка, Дмитра Лазуткіна та інших читали Герої України та Народні Герої України. Цей проект уперше презентувався в новому форматі – як мультимедійна інсталяція на головній площі музею. Він справив неабияке враження на слухачів, наповнив учасників життєвою силою до наступної зустрічі – зустрічі під промовистою назвою «СВОЇ. РАЗОМ».