День матері в музеї

День матері цьогоріч в Україні відзначали 12 травня. У Києві відбулася щорічна хода матерів воїнів, які загинули на Сході України, захищаючи її незалежність. Мами наших захисників приїхали до столиці з усіх куточків України, щоб пом’янути своїх дітей і ще раз нагадати тим, хто живе на мирній території під мирним небом, якою є ціна спокійного сну.

У цей же день представники дев’яти родин загиблих воїнів завітали й до Меморіалу. Вони відвідали Мартиролог загиблих у боях за незалежність і територіальну цілісність України на східних теренах. Саме там зібрані тисячі імен тих, хто віддав найдорожче в боях за свободу України.

Під склепінням старовинної брами матері побачилися зі своїми дітьми, діти провідали батьків, наречені прийшли на побачення з коханими…

Схилили голови, тихо плакали. Дорогі серцю імена та фото з’являлися перед очима. Серед них – Народні герої України Володимир Бузенко, який загинув, захищаючи Донецький аеропорт, та Владислав Требко – поклав життя на Дебальцівському плацдармі. На жаль, мартиролог не припиняє поповнюватися новими портретами. До побратимів на символічному вівтарі мартирологу приєднався Віталій Онофрійчук. Він загинув у листопаді 2018 р. на бойовому посту в селищі Новотошківське від прямого попадання міни. Його портрет у День матері передала до музею мама.

Родини загиблих воїнів також відвідали виставку «Український Схід. На лінії вогню». Неймовірні емоції, спогади та хвилювання охопили усіх. Ця війна болітиме їм до кінця життя. У рідних домівках, у колі друзів і побратимів про втрачених рідних вони згадують щодня.