Творчість, сповнена страждань
Презентація музейної колекції художніх робіт Зіновія Толкачова
До Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів

Навесні 1945 р. один за одним союзницькі війська відчиняли ворота нацистських концтаборів. Людство зазирнуло по інший бік брами і побачило те, що неможливо осягнути й зрозуміти здоровим глуздом.

Рядовий Зіновій Толкачов був серед військових 1-го Українського фронту, які визволили бранців нацистського табору Аушвіц-Біркенау, що знаходився на території Польщі. У складі спеціальної військової комісії з розслідування злочинів нацизму він у січні 1945 р. робив замальовки щойно звільнених виснажених в’язнів. Вражений побаченим, він створив відомі на весь світ художні серії «Освенцим» та «Квіти Освенцима». Нині його художні роботи зберігаються в музеях Ізраїлю та США, експонуються на виставках у Варшавi, Празi, Лондонi, Амстердамi, Копенгагенi, Фiладельфiї тощо. Значна їхня частина зберігається в Національному Меморіалі Катастрофи (Шоа) і Героїзму Яд Вашем (Ізраїль, м. Єрусалим) та в Національному музеї історії України у Другій світовій війні (Україна, м. Київ). Вони стали основою проектів про Голокост і в'язнів нацистських концтаборів.

11 квітня широкому загалові будуть презентовані роботи Зіновія Толкачова із фондозбірні музею. У світі мистецтва художник відомий як людина, що однією з перших усвідомила й почала поширювати правду про в'язнів — жертв нацизму в таборах смерті, які стали безпрецедентним інструментом геноциду в новітню добу.

Запрошуємо відвідати презентації музейної колекції художніх робіт об 11:00, 13:00 та 15:00.

Участь у заході безкоштовна, за наявності вхідного квитка до музею