Новини
Музейна інклюзія

Двері музею відкриті для всіх. Щодня ми раді вітати наших гостей, із хвилюванням та почуттям відповідальності чекаємо на особливих відвідувачів. Учасники соціального проекту «Особливі» про себе кажуть так: «Особливими є діти/люди з інвалідністю, для яких першочерговою потребою є максимальна соціалізація, прийняття суспільством і, власне, знаходження "свого місця" в цьому житті».

І ось «Особливі» в нашому музеї. Вони із захватом стають учасниками інтерактивної екскурсії та відвідують Урок доброти «Воюємо разом». Із блиском в очах слухають розповідь про тварин та птахів, які опинилися в умовах війни. Долі пухнастих та пернатих були різними, але є те, що їх об’єднує: вони не здалися та не зламалися навіть тоді, коли не було жодного шансу вижити. Зворушливі історії людей та тварин розчулили гостей і стали прикладами нелегкої боротьби за життя маленьких створінь у великому світі. Непідробні емоції відвідувачів – найцінніше, що може отримати музей.

Схожі заходи стали традиційними, однак щоразу нас чекають нова аудиторія, нові відчуття та враження. Для особливих гостей співробітники музею проводять різноманітні майстер-класи. Дотик – один з основних шляхів пізнання світу для людей із вадами зору. Наприклад, діти у захваті, коли із фольги виготовляють фігурки скульптури «Батьківщина-мати». Юні скульптори виявляють при цьому всі свої творчі здібності та фантазію, а витвір можуть взяти додому як саморобний сувенір.

Ми розуміємо та підтримуємо людей з інвалідністю, намагаємося стати ближчими для них. Саме тому інклюзія – серед пріоритетних завдань музейників. Різноманітні заходи, інтерактиви, перформанси спрямовані на соціалізацію людей з інвалідністю. Ми прагнемо щодня робити таку комунікацію частиною музейного життя.

Віримо, що активна соціальна позиція людей з інвалідністю допоможе й суспільству швидше змінювати сприйняття особливих у соціумі.

2020 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.