Музейна інклюзія

Двері музею відкриті для всіх. Щодня ми раді вітати наших гостей, із хвилюванням та почуттям відповідальності чекаємо на особливих відвідувачів. Учасники соціального проекту «Особливі» про себе кажуть так: «Особливими є діти/люди з інвалідністю, для яких першочерговою потребою є максимальна соціалізація, прийняття суспільством і, власне, знаходження "свого місця" в цьому житті».

І ось «Особливі» в нашому музеї. Вони із захватом стають учасниками інтерактивної екскурсії та відвідують Урок доброти «Воюємо разом». Із блиском в очах слухають розповідь про тварин та птахів, які опинилися в умовах війни. Долі пухнастих та пернатих були різними, але є те, що їх об’єднує: вони не здалися та не зламалися навіть тоді, коли не було жодного шансу вижити. Зворушливі історії людей та тварин розчулили гостей і стали прикладами нелегкої боротьби за життя маленьких створінь у великому світі. Непідробні емоції відвідувачів – найцінніше, що може отримати музей.

Схожі заходи стали традиційними, однак щоразу нас чекають нова аудиторія, нові відчуття та враження. Для особливих гостей співробітники музею проводять різноманітні майстер-класи. Дотик – один з основних шляхів пізнання світу для людей із вадами зору. Наприклад, діти у захваті, коли із фольги виготовляють фігурки скульптури «Батьківщина-мати». Юні скульптори виявляють при цьому всі свої творчі здібності та фантазію, а витвір можуть взяти додому як саморобний сувенір.

Ми розуміємо та підтримуємо людей з інвалідністю, намагаємося стати ближчими для них. Саме тому інклюзія – серед пріоритетних завдань музейників. Різноманітні заходи, інтерактиви, перформанси спрямовані на соціалізацію людей з інвалідністю. Ми прагнемо щодня робити таку комунікацію частиною музейного життя.

Віримо, що активна соціальна позиція людей з інвалідністю допоможе й суспільству швидше змінювати сприйняття особливих у соціумі.