Урок мужності «На межі можливого»
Григорій Малинко – силач із Харківщини

У музеї відбувся урок мужності «На межі можливого», присвячений герою Другої світової війни та непересічній людині Григорію Малинку.

Більшість людей оперує загальними знаннями про війну: коли почалася, закінчилася, хто був ворогом і так далі. Та війна – це не тільки події, а й конкретні люди, які жили в ту епоху та творили Перемогу. Григорій Малинко – один із них. Він походив із відомої у Харкові родини силачів і відрізнявся неабиякою фізичною силою. Ще до війни став чемпіоном України з вільної та французької боротьби в напівважкій ваговій категорії. У листопаді 1940 р. Григорія Малинка призвали до лав армії. Звідти він потрапив на фронт. Воював, показуючи приклади мужності та героїзму. Одного разу Григорій, ослухався наказу відступати з висоти, яку тоді утримувала його батарея, і залишився разом із своєю гарматою сам на сам із ворогом. Всю ніч він перевозив півторатонну гармату з місця на місце, щоб ворог думав, що його обстрілює ціла батарея…

Григорій Малинко був поранений сім разів. Жив з осколком у серці. «Ти був обома ногами на тому світі… Чуєш залізку в серці?.. Для тебе війна закінчилася», – так сказав йому лікар. Та, провівши місяць без пам’яті, схуднувши на 50 кг (із 130 до 80), вилікувавшись, він знову повернувся на фронт.

Після війни, розробивши власну систему фізичної реабілітації, дев’ять разів ставав чемпіоном серед борців України. Був блискучим тренером і мудрим наставником для цілої когорти українських спортсменів.

Одного з учнів Григорія Малинка, п’ятикратного призера чемпіонатів світу із самбо Анатолія Козлова, було запрошено на урок. Він поділився спогадами про вчителя. Розповів, про його любов до тварин і всього живого, тренувальну методику та багато іншого.

Саме такі уроки та розповіді роблять історію живою та близькою – цю думку висловили присутні на заході відвідувачі. Найбільше їх вразила мужність і сила духу Григорія Малинка.