Урочистості в музеї

Традиційно у травневі дні в музеї відбулася низка урочистостей до Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У заходах брали участь перші особи держави, ветерани, учасники бойових дій на Сході України, представники різних релігійних конфесій та громад.

Увечері 8 травня на території Меморіалу відбулася всеукраїнська акція «Перша хвилина миру». Зворушливий момент, коли Україна разом зі всім світом вшановує пам'ять полеглих на фронтах і цивільних жертв війни. Президент України Петро Порошенко зазначив, що в роки Другої світової війни українці воювали у складі всіх армій антигітлерівської коаліції. А нині ми змушені боронити свою землю від нового агресора на фронті та вести постійну боротьбу за нашу історію і пам'ять, яку намагаються перекрутити та використати.

9 травня на головній площі представники духівництва всіх конфесій України провели поминальне богослужіння та молебень за мир в Україні. Представники релігійних громад Києва та військові капелани на чолі з почесним патріархом Православної церкви України Філаретом молилися за загиблих, які полягли в боях у роки Другої світової війни, а також за мир в Україні та сучасних її захисників.

Упродовж дня відбувалася концертна програма «Перемога, свята Перемога» за участі Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г. Верьовки, Національної заслуженої капели бандуристів ім. Г. Майбороди, Національного президентського оркестру, Заслуженого академічного ансамблю пісні і танцю ЗСУ та ін.

Також у музеї традиційно відбувся день відкритих дверей. Цього дня до нас завітало 264 тис. 741 гість. Кожен охочий мав змогу ознайомитися з об’єктами Меморіалу, відвідати головну експозицію та виставкові проекти. Напередодні травневих свят колектив музею презентував нову виставку «Родинна пам'ять про війну. Есеї». Вона містить десять оповідей, десять есеїв про учасників Другої світової війни. Їхній життєвий шлях відтворює складну та суперечливу історію України під час війни. Ці розповіді та особисті речі героїв виставки десятками років зберігали їхні рідні, а нині вони стали частиною музейного проекту «Родинна пам'ять про війну». Жодного відвідувача не залишив байдужим виставковий музейний проект «Український Схід. На лінії вогню». Ця виставка є внеском у меморіалізацію новітньої історії нашої держави, яка гартується на наших очах.