Семінар «Відкритий музей – відкриті дані»

Цифровий світ став невід’ємною складовою нашої реальності. А отже, міра відкритості музею сьогодні визначається відсутністю бар’єрів і в цифровому аспекті. Чи до кінця ми усвідомлюємо, якими є ці бар’єри?

У межах семінару на конкретних прикладах передбачено проаналізувати, що робить дані музею відкритими, якими є виміри та рівні цієї відкритості з технічного, семантичного та юридичного погляду. Зрештою, чим корисні відкриті дані самому музею та суспільству загалом.

Насамперед, інспірацією для дискусії має стати презентація «Стратегії і переваги вільного поширення цифрових музейних колекцій» від п. Ірини Кучми, представниці «Creative Commons Україна». Ми отримаємо нагоду порівняти, як різні музеї світу формують і реалізують політику відкритості завдяки сучасним цифровим технологіям. Дізнаємося, з чого насправді починаються відкриті дані та яка роль у цьому ліцензій «Creative Commons». Буде надано практичні поради, як забезпечити ліцензування своїх даних для користі музею та суспільства.

Також предметом обговорення стануть підсумки проєкту «MuseumDigiatalLab», здійснюваного Українським центром розвитку музейної справи спільно з Національним музеєм історії України у Другій світовій війні та Естонським військовим музеєм — Музеєм генерала Лайдонера за фінансової підтримки Європейського Союзу (в межах програми «Culture Bridges»).

Учасники семінару отримають у подарунок видання «Цифра в музеї. Linked Data», підготовлене за результатами проєкту «MuseumDigiatalLab», яке має на меті розкрити певні аспекти створення й використання відкритих даних у музеї.

Для участі в семінарі необхідно зареєструватися за посиланням.

Реєстрація триватиме до 17:00 4 грудня 2019 року.

Семінар триватиме від 17:15 до 19:00 5 грудня 2019 року в приміщенні Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс (ст. м. «Арсенальна», вул. Лаврська, 27, головна експозиція, кінозал музею).

По додаткову інформацію звертайтеся за тел.: +380 67 408 25 92, або пишіть на e-mail: vp@promuseum.org