«Практична робота з музейними даними на засадах Linked Data»

Сьогодні чимало українських музеїв беруться до роботи з оцифрування та онлайн-презентації своїх колекцій. Проте часто актуальним залишається питання: що слід передбачити, аби не починати цей процес наново? Як створити щось більше, ніж просто електронний альбом, не маючи можливості повноцінно працювати з даними? Які актуальні світові тенденції та міжнародні стандарти потрібно враховувати під час підготовки даних (метаданих)? Чим узагалі є відкриті дані в царині культурної спадщини як із юридичного, так і з технічного погляду?

До участі запрошуємо фахівців, які працюють із даними про об’єкти культурної спадщини (рухомими, нерухомими та нематеріальними), які беруть участь у реалізації проєктів з оцифрування музейних колекцій, шукають ефективні підходи та інструменти для роботи з даними на межі різних дисциплін.

Під час практичних групових занять пройдемо шлях від концептуального моделювання до створення баз даних на засадах Linked Data, поекспериментуємо з пошуком даних мовою SPARQL, зокрема в міжнародних онлайн-ресурсах.

Досвід програмування не обов’язковий. Навички абстрактного мислення вітаються. Для повноцінної участі потрібен ноутбук із можливістю доступу до мережі Інтернет (Wi-Fi).

Оптимальна кількість учасників: 20 осіб.

Участь у тренінгу безоплатна, реєстрація обов’язкова.

Реєстрація триватиме до 17:00 4 грудня 2019 року.

Тренінг відбудеться з 9:30 до 17:00 5 грудня 2019 року в адміністративному корпусі Музею (вул. Лаврська, 24).