«Бойові родини»

До Дня Збройних сил України в Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентували цикл документальних фільмів «Бойові родини», який розповідає про традиції та культуру української армії. Показ відбувся в межах музейного проекту «Український Схід». Під час підготовки фільмів простір виставки став одним з знімальних майданчиків. Кінолекційна зала музею була переповненf. На перегляд стрічок завітали студенти q курсанти військових спеціальностей – послідовники тих, про кого кіно.

«Це розповідь про те, чим живе армія всередині: як відрізнити між собою роди військ, як створюються цілі родини в армії», – розповідає про задум режисер циклу Євгенія Цвєтанська. «Я помітила, що люди знають про військових лише те, що звучить у випусках новин. Але на сюжет я маю дві-три хвилини, й неможливо в цей таймінг укласти все, що насправді відбувається всередині армії. А там кипить життя зі своєю культурою, традиціями та родинними історіями».

«Проект – про родини військ, про окремі бригади. Зараз ми презентуємо лише чотири серії документального фільму. Сподіваємося нам вдастсься продовжити цю роботу й розповісти про всіх», – сказав продюсер Олександр Дріз.

Начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ Олег Грунтковський зазначив, що у фільмах показано, чим сьогодні живе військо. За його словами, майбутнє нашої держави залежить саме від того, якими є зараз Збройні Сили і якими вони будуть. «Сьогодні ви побачите чудову роботу про простих українських військовослужбовців, які показали, що можуть та вміють захистити наш український народ, нашу українську землю та наше майбутнє. Робота непроста, але в неї вкладено душу тих людей, які взялися за цю справу» – сказав він.

Кожен фільм розповідає про певний рід чи вид військ. Перші чотири серії присвячені морським піхотинцям, десантно-штурмовим військами, артилеристам та піхоті. Автори брали за приклад конкретну бригаду з її історією та героями. Так, у серії «Піхота» йдеться про життя й бойову діяльність 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр», у серії «Десантно-штурмові війська» знялись військовослужбовці 80-ї окремої десантно-штурмової бригади, у «Морській піхоті» задіяно одразу дві її бригади – 35-ту й 36-ту. А в центрі уваги серії «Артилерія» – життя й традиції 55-ї окремої артилерійської бригади «Запорізька Січ».

Проект створений за підтримки Українського культурного фонду. Розробляли його разом із Генеральним штабом Збройних сил України.

Телепрем’єра «Бойових родин» відбудеться на каналі «2+2» саме в День Збройних сил України 6 грудня о 07:50., згодом їх трансляцію буде повторено, як на «2+2», так і на інших центральних телеканалах.

2020 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.