Зустріч із волонтеркою

У просторі нового музейного проекту «Український Схід» відбулася зустріч із російською журналісткою, фотографом, волонтеркою Вікторією Івлєвою.

Вона прибула до Києва на кілька днів. Має багато зустрічей і прес-конференцій, але в її напруженому графіку важливе місце займає візит до Національного музею історії України у Другій світовій війні. Пані Вікторія прийшла до музею, щоб передати унікальні артефакти. Це 23 іменні мішки, у яких вона разом з однодумцями носила до СІЗО «Лефортово» передачі українським морякам, що їх захопили в полон росіяни в районі Керченської протоки. Нещодавно вони були звільнені, й тепер жінка сміливо розповідає, як підтримувала українських в’язнів у кремлівській тюрмі.

«У цих мішках упродовж дев’яти місяців ми носили передачі українським морякам... Мені дуже хотілося б, щоб таких мішків більше ніколи не було», – каже пані Вікторія і зауважує, що на заклик надати допомогу українцям за гратами відгукнулося чимало людей, яких вона називає «армією мурашок». За словами Івлєвої, кошти для моряків приходили на її картку звідусіль. Адвокати запитувати про потреби бранців і повідомляли волонтерів, а ті організовували закупівлю, фасування й передачу до СІЗО всього необхідного. «Це була наша спроба показати, що в Росії є люди, які не втратили почуття співпереживання й милосердя до тих, хто опинився в біді. Люди, які здатні бачити далі екрана телевізора, допомагати, навіть якщо це така дрібниця, як передача», – зазначила вона.

Вікторія Івлєва – одна з небагатьох російських журналістів, які відкрито підтримують Україну. Вона не вперше в нашому музеї, але новий формат презентації теми про російсько-українську війну – виставка «Український Схід», що створена за підтримки Українського культурного фонду, щиро вразив нашу гостю. Вона запевнила, що й надалі лишатиметься з нами на зв’язку, підтримуючи музейні проекти.

Наслідки незакінченої війни ХХ ст для України трансформувались у передумови російсько-української війни ХХІ ст.