Новини
Янголи над Україною

Міжнародний день миру, який із 1982 р. відзначають у всьому світі, останніми роками набув для України особливого змісту. Мир – це те, про що мріє кожен українець, це запорука щасливого життя.

Традиційно до цього дня в музеї зустрічається молодь із різних міст України – це представники міжнародного громадського руху «Діти – посли миру». Вони на спільному Конгресі звітують про свої миротворчі проекти. Цього року дійство розпочалося дитячим перформансом.

Уперше учасники заходу змогли власноруч створити музейну виставку. Школярі з різних регіонів України разом із художником Левком Скопом виготовляли паперових янголів, на яких писали імена загиблих воїнів. Діти самі вибирали свого охоронця і присвячували йому оригінальний витвір. Вражала любов, з якою юні учасники перформансу створювали паперових янголів. Діти світилися від щастя, адже вони мали змогу висловити своє бажання миру та вшанувати полеглих воїнів. Фантазія дітей не обмежувалася, а допомога художника надихала. Навіть погода сприяла настроєві свята – світило яскраве сонце та огортало м’яким теплом учасників дійства.

Сотня янголів утворила мистецьку інсталяцію у виставковому залі музею. Кожен янгол мав ім’я полеглого на Українському Сході захисника, а на своїх крилах ніс побажання миру, добра та процвітання Батьківщині: «Мир всій країні. Бог з нами». Щирі дитячі заклики про захист полинуть до небесних сил.

Інсталяцію в залі доповнив оригінальний анімаційний фільм студента 2-го курсу Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого Даниіла Пінко. Талановитий художник під час перформансу розкривав зміст намальованого сюжету: народження херувима-охоронця людської душі й всієї України. Розповідь аніматора надавала душевних сил, спонукала до благородних вчинків.

Створена інсталяція ніби гуртує янголів над Україною. Вона стане своєрідною музейною територією для охоронців, провісників миру, який неодмінно наступає після кожної війни. У просторі виставкового проекту «Український Схід. На лінії вогню» ця інсталяція стане закликом до миру та закінчення війни.

Усіх, хто не встиг долучитися до перформансу, запрошуємо відвідати музей і створити свого янгола-охоронця. Перформанс триває для всіх охочих.

2020 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.