Новини
Знову непоправні втрати…

20 лютого 2018 р. поблизу с. Кримського на Луганщині знову ворожий обстріл. Українські медики надавали невідкладну допомогу цивільному населенню. Ворожа протитанкова керована ракета влучила в броньовану евакуаційну машину з червоним хрестом. Загинула медик, військовослужбовець, красива дівчина, людина з великим серцем. Мрії та сподівання молодої дівчини умить обірвалися. Їй було лише 23…

Сержант, старша медсестра медичної роти 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Сабіна Галицька родом із Житомирщини. З квітня 2016 р. проходила службу за контрактом. На війну дівчина пішла за покликом серця. Тривалий час перебувала на передовій та рятувала життя десяткам поранених захисників України. І ось ворожа зброя вбила янгола-рятівника. Втрату людини, яка вміла зберегти життя іншим, можна одразу сміливо множити на кілька сотень.

На жаль, цей випадок вже не перший за роки війни на Сході України. На початку 2017 р. у такий спосіб від ворожих рук загинула медик 54-ї окремої механізованої бригади Наталія Хоружа. Ворог вбиває жінок-воїнів, які не стріляють, вони лікують.

Від початку буремних подій на території України співробітники нашого музею ні хвилини не залишалися осторонь. Вони оперативно ведуть системне збирання, вивчення та атрибутування матеріалів наших захисників, щоб встигнути зберегти пам'ять про них та музейними засобами розповісти суспільству про ту трагедію, що нині спіткала Україну.

Ми хочемо зберегти пам'ять про Сабіну. Задля цього відбулася зустріч із її батьками. Нелегко переживають вони таку втрату. Напередодні Міжнародного жіночого дня, 7 березня, вони приїхали до Києва, щоб отримати посмертну нагороду доньки – орден «За мужність» ІІІ ступеня. Для нашого музею із собою привезли військову куртку, футболку та кепі, а також рюкзак із різними медичними засобами та інвентарем, фото, книги та зошити доньки. А ще іграшку та косметичку, наповнену косметичними засобами. Жінка і на війні залишається жінкою. Ці речі вже зовсім скоро займуть своє місце у експозитарному просторі виставкового проекту «Український Схід», що нині працює в увідному залі головної експозиції.

В умовах війни, яка чотири роки точиться на Сході України, мало не щодня з’являється все більше історій, героями яких стають загиблі захисники української землі. Вони заповнюють нові сторінки родинних літописів, загалом історії нашої держави та стають героями музейних виставкових проектів.

2020 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.