Новини
Стратегічне партнерство

Відбулася важлива подія – підписано угоду про партнерство між Національним музеєм історії України у Другій світовій війні та Музеєм-галереєю «Історія становлення української нації». Відтепер у підземній частині головної споруди Меморіалу, увінчаної скульптурою «Батьківщина-мати», функціонуватиме нова експозиція. У ній будуть представлені 110 унікальних силіконових фігур видатних українських діячів від часів Київської Русі до сучасності.

Співпраця між музейними закладами триває вже близько року. Перше знайомство з галереєю унікальних силіконових фігур видатних українців і концепцією майбутнього Музею-галереї «Історія становлення української нації» відбулося наприкінці 2017 р. Тоді його засновник Валерій Галан розповів: «Цілі і завдання проекту – у цікавій формі продемонструвати видатні сторінки історії нашої нації, які прославили наш народ, підвищити самооцінку українців, сприяти зростанню національної свідомості, патріотизму і віри в Україну».

Така мета цілком збігається із засадами Національного музею історії України у Другій світовій війні. Тому на звернення Валерія Галана щодо пошуку простору для втілення свого задуму адміністрація Меморіалу відгукнулася пропозицією і запропонувала Музею-галереї майданчик.

Коли двері нового музею будуть відкриті для відвідувачів, поки невідомо. Попереду масштабні роботи з реконструкції та ремонту нових приміщень. Проте вже нині у просторі виставки Національного музею історії України у Другій світовій війні «Український Схід. На лінії вогню» можна побачити силіконові фігури сучасних захисників України: Ігоря Гордійчука («Сумрак»), Валерія Красняна («Барс»), Павла Чайки («Сігл»), Андрія Шараскіна («Богема»), Дмитра Яроша («Яструб») та волонтерки Яни Зінкевич.

Композиція з фігур захисників Українського Сходу доповнена особистими речами героїв виставки з музейної колекції та оригінальними відео. Виставка дає унікальну можливість познайомитися з героями, поглянути їм у вічі, адже фігури виконані за допомогою сучасних технологій. Відвідувачі вражені тим, наскільки точно вони відтворюють своїх прототипів.

Віримо, що Музей-галерея «Історія становлення української нації» знайшов своє гідне місце.

2020 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.