З книг відгуків

Цей музей здійснив дуже важливу трансформацію від святкування [перемоги – Ред.] до відчуття втрат і скорботи. Останній зал особливо вражаючий, але інші також. Діяльність музею в інтернеті (веб-сайт) та публікації відіграють надзвичайно важливу роль для українського суспільства.

Карел Беркхофф (Нідерланди)

5.07.2017

Ми, дипломатична делегація із Саудівської Аравії, відвідали сьогодні ваш музей. Ми у великому захваті від мужнього духу українських солдатів і народу. І сподіваємося, що мир буде завжди превалювати між народами і культурами по всьому світу.

Др. Фатіх Ашемі, Др. Ахмед Альшувайхат, Др. Сауд Касім аль-Хадіді

16.05.2017

Ми, студенти з Одеси, дуже вдячні персоналу музею за неймовірні враження і чудову роботу. Ми впевнені, що цих вражень нам вистачить на дуже багато часу. Бажаємо Вам і надалі тримати планку професійності. Це було для нас яскравим досвідом.

Студенти ОГАСА, ОНМУ, ОНАП

24.03.2016

Від себе особисто та від усіх моїх хлопців хочу виразити щиру вдячність за наші душі та життя, за ту віру, яку ви в нас вселяєте, за ту велику роботу, якою ви надихаєте нас на праве діло. Ми відпрацюємо та обов’язково переможемо! Дякуємо вам!

Герой України полковник Олександр Трепак – командир 2-го загону спеціального призначення 3-го окремого полку спеціального призначення ЗСУ

22.03.2016

Дякую всім історикам, які створили цю експозицію. Геніально! Приголомшливо!

Марк фон Гаґен – професор української та євразійської історії в Університеті штату Аризона (США)

25.09.2015

Просто найемоційніший музей війни у світі!

Девід Флемінг – директор групи національних музеїв Ліверпуля

12.06.2015

Пам'ять про минуле є запорукою майбутнього.

Арсеній Яценюк – Прем'єр-міністр України

27.01.2015

Я був у Музеї кілька років тому і сприймав усе побачене наче документальне кіно - не зі мною, не з моєї реальності, не з моєї епохи. Я прийшов у Музей зараз, після фронту, і відчув, що між мною і образами героїв минулої війни залишилося тільки тоненьке скло вітрини. Невидима стіна часу зникла. З фотографій на мене дивляться мої однолітки. Люди з обличчями моїх однополчан. Ми разом з ними ніби існуємо поза часом. Дуже дивне відчуття.

Дмитро Різниченко – учасник АТО

13.01.2015

Висловлюю Вам свою вдячність за цей надзвичайно важливий музей, вражаючу експозицію й обачливість, з якою співробітники музею пояснюють історію. Сподіваюсь, що наша співпраця дасть змогу створити нові спільні дослідження та проекти.

Доктор Йорг Морре – директор Музею Берлін-Карлсхорст

7.11.2014

Сюди треба просто приходити, бажано сім'ями, дивитись, читати і думати. Думати, щоб мати пам'ять і відповідальність за наше сьогодення й майбутнє. Бо коли немає пам'яті, то пам'ятники не допоможуть. Політиків я просто зобов'язав би це робити. Тоді б вони не відчували б себе абсолютно безприв'язними і діяли б бодай наближено до адекватності.

Володимир Литвин – народний депутат України VII скликання

31.10.2013

Музей викликає хвилюючі переживання, нагадуючи про обов'язок пам'ятати, зобов'язуючи ніколи не забувати.

Пет Кокс, Олександр Квасневський – делегати Європейського парламенту

30.10.2013

Дуже сильні враження від побаченого. Це чудова можливість нагадати всім нам про справжні цінності людства.

Шон Барретт – голова Палати представників Парламенту Ірландії

10.10.2013

Плину історії не спинити, але історію свого народу треба знати, її треба пам'ятати, тим більше історію Великої Вітчизняної війни, трагічні сторінки історії ХХ століття. Унікальний музей, унікальний своїм задумом, чудово втіленим. Він потрібен нащадкам, він потрібен для пам'яті, він необхідний для виховання молоді. Вражений, захоплююся артефактами і працею музейних працівників. Дякую вам за це.

Серік Ахметов – Прем'єр-міністр Республіки Казахстан

4.04.2013

2018 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.