Україна. 1942 – 1944. Хроніка визволення

Хроніка вигнання нацистських окупантів з України
(1942 – 1944рр.): день за днем...

День за днем ми пройдемо фронтовими дорогами, зафіксуємо в хронікальному вимірі перелік населених пунктів України, визволених у період із грудня 1942р. до листопада 1944р.; акцентуємо на неодноразовому визволенні окремих українських міст, містечок і сіл.
(Назви населених пунктів зазначені так, як фігурували на момент визволення, а назви областей – сучасні).

Грудень 1942р.

Луганська область

  • Півнівка - 18 грудня 1942р.
  • Зориківка - 19 грудня 1942р.
  • Осинівка - 19 грудня 1942р.
  • Олексіївка (Міловський район) - 21 грудня 1942р.
  • Красна Талівка - 23 грудня 1942р.
  • Микільське - 23 грудня 1942р.
Січень 1943р.

Луганська область

  • Марківка - 16 січня 1943р.
  • Мілове - 16 січня 1943р.
  • Лантратове - 18 січня 1943р.
  • Новопсков - 18 січня 1943р.
  • Троїцьке - 18 січня 1943р.
  • Біловодськ - 20 січня 1943р.
  • Білокуракіне - 20 січня 1943р.
  • Слов'яносербськ - 20 січня 1943р. (перше визволення), 27 січня 1943р. (остаточне визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 17 лютого)
  • Тепле - 20 січня 1943р.
  • Білолуцьк - 22 січня 1943р.
  • Євсуг - 22 січня 1943р.
  • Новоайдар - 22 січня 1943р.
  • Кондрашівська - 22 січня 1943р.
  • Станично-Луганське - 22 січня 1943р.
  • Штормове - 22 січня 1943р.
  • Старобільськ - 24 січня 1943р.
  • Лозно-Олександрівка - 25 січня 1943р.
  • Нова Астрахань - 25 січня 1943р. (перше визволення), 31 січня 1943р. (остаточне визволення)
  • Розпасіївка - 25 січня 1943р.
  • Покровське - 26 січня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 2 лютого)
  • Чумбур - 28 січня 1943р.
  • Бунчужний - 29 січня 1943р.

Харківська область

  • Вільховатка - 16 січня 1943р. (перше визволення)
Лютий 1943р.

Дніпропетровська область

  • Перещепине - 13 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Павлоград – 17 лютого 1943р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 20 лютого 1943р.)
  • Петропавлівка – 17 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Магдалинівка – 18 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Синельникове – 19 лютого 1943р. (перше визволення)

Донецька область

  • Баннівське (з 2003р. – місто Святогірськ) – 1 лютого 1943р.
  • Райгородок – 2 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Брусин – 3 лютого 1943р.
  • Дробишеве – 3 лютого 1943р.
  • Зовна – 3 лютого 1943р.
  • Новоселівка – 3 лютого 1943р.
  • ім. Кірова (нині Кіровськ Краснолиманського району) – 3 лютого 1943р.
  • Красний Лиман – 3 лютого 1943р.
  • Яма (з 1973р. – Сіверськ) – 3 лютого 1943р. (друге визволення, Радінформбюро повідомило про це 5 лютого). Перше визволення відбулося 19 січня 1942р.
  • Форпостна – 3 лютого 1943р.
  • Ямпіль – 3 лютого 1943р.
  • Ярова – 3 лютого 1943р.
  • Черкаське – 4 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 10 березня 1942р.
  • Шабельківка – 4 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Дружківка – 5 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Красноторка – 5 лютого 1943р.
  • Прелесне – 5 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 28 січня 1942р.
  • Біленьке – 6 лютого 1943р.
  • Краматорськ – 6 лютого 1943р. – (перше визволення)
  • Черевківка – 7 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Красноармійськ – 11 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Шевченко (селище міського типу) – 11 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Андріївка (Слов’янський район) – 13 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Слов’янськ – 17 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Слов’янськ-Вітка – 17 лютого 1943р. (перше визволення)

Луганська область

  • Нижній Нагольчик – 21 лютого 1943р.
  • Кривошиївка – 1 лютого 1943р.
  • Куземівка – 1 лютого 1943р.
  • Новодружеськ – 1 лютого 1943р.
  • Пролетарськ – 1 лютого 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого)
  • Сватове – 1 лютого 1943р.
  • Сєверодонецьк – 1 лютого 1943р.
  • Привілля (Лисичанський район) – 1 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Привільнянське – 1 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Нижня Дуванка – 2 лютого 1943р.
  • Сиротине – 2 лютого 1943р.
  • Кремінне – 3 лютого 1943р.
  • Рубіжне – 3 лютого 1943р.
  • Борівське – 4 лютого 1943р.
  • Малорязанцеве – 4 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 20 листопада 1941р.
  • Сімейкине – 4 лютого 1943р.
  • Вовчоярівка – 6 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941р.
  • Вовчоярська – 6 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941р.
  • Георгіївка – 6 лютого 1943р.
  • Лисичанськ - 6 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Миколаївка – 6 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 18 грудня 1941р.
  • Мирна Долина – 6 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 21 листопада 1941р.
  • Фугарівка – 6 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941р.
  • Гірське – 7 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 24 листопада 1941р.
  • Лоскутівка – 7 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 14 грудня 1941р.
  • Тошківка – 7 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Тошківське – 7 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Успенка – 7 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Ворошиловськ (з 1961р. до 1991р. – Комунарськ, з 1991р. - Алчевськ) – 12 лютого 1943р.
  • Новосвітлівка – 12 лютого 1943р.
  • Пролетарське – 13 лютого 1943р.
  • Чорнухине – 13 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Ізварине – 14 лютого 1943р.
  • Красна Могила – 14 лютого 1943р.
  • Ворошиловград (з 1958р. до 1970р. та з 1990р. – Луганськ) – 14 лютого 1943р.
  • Новоолександрівка – 14 лютого 1943р.
  • Талове – 14 лютого 1943р.
  • Урало-Кавказ – 14 лютого 1943р.
  • Бразоль – 15 лютого 1943р.
  • Верхньодуванна – 15 лютого 1943р.
  • Ізотове – 15 лютого 1943р.
  • Козляче – 15 лютого 1943р.
  • Коноплянівка – 15 лютого 1943р.
  • Лугутине – 15 лютого 1943р.
  • Сімейкине – 15 лютого 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 4 лютого 1943р.
  • Успенка – 15 лютого 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 лютого 1943р.
  • Благовіщенка – 16 лютого 1943р.
  • Володарськ – 16 лютого 1943р.
  • Голубівка – 16 лютого 1943р.
  • Дар’ївка – 16 лютого 1943р.
  • Дзержинський – 16 лютого 1943р.
  • Довжанська – 16 лютого 1943р.
  • Довжанська-Нова – 16 лютого 1943р.
  • Земляне – 16 лютого 1943р.
  • Металіст – 16 лютого 1943р.
  • Ленінське – 16 лютого 1943р.
  • Новодар’ївка – 16 лютого 1943р.
  • Роданкове – 16 лютого 1943р.
  • Сабівка – 16 лютого 1943р.
  • Тепличне – 16 лютого 1943р.
  • Кам’яно-Міллерово (нині Кам’яне) – 17 лютого 1943р.
  • Нагольно-Тарасівка – 17 лютого 1943р.
  • Ровеньки – 17 лютого 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 січня 1943р.
  • Свердловськ – 17 лютого 1943р.
  • Красний Колос – 18 лютого 1943р.
  • Крейдяне – 19 лютого 1943р.
  • Новобулахівка – 19 лютого 1943р.
  • Чорнухине – 19 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Шотове – 19 лютого 1943р.
  • Боково-Антрацит (з 1962р. – Антрацит) – 21 лютого 1943р.
  • Верхній Нагольчик – 21 лютого 1943р.

Полтавська область

  • Гадяч - 24 лютого 1943р. (перше визволення)

Сумська область

  • Боромля – 17 лютого 1943р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 23 лютого 1943р.)
  • Корчаківка – 18 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Спицин – 19 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Гребениківка – 20 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Кириківка – 20 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Апраксине - 21 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Бакирівка – 21 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Смородине (Тростянець) – 21 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Велика Писарівка – 22 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Тростянець – 22 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Рябушки – 22 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Верхня Сироватка – 23 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Краснопілля – 23 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Нижня Сироватка – 23 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Низи – 23 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Охтирка – 23 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Скрягівка – 23 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Суми – 23 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Грунь – 25 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Лебедин – 26 лютого 1943р. (перше визволення. Варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 23 лютого 1943р. – на три дні раніше, ніж це сталося насправді)

Харківська область

  • Борова – 1 лютого 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 4 лютого)
  • Переддонбасівська – 1 лютого 1943р.
  • Піски-Радьківські – 1 лютого 1943р.
  • Барвінкове – 2 лютого 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 6 лютого) – друге визволення. Перше визволення відбулося 23 січня 1942р. (Радінформбюро повідомило про це 29 січня)
  • Берестове – 2 лютого 1943р.
  • Букине – 2 лютого 1943р.
  • Гаврилівка – 2 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942р.
  • Григорівка – 2 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 грудня 1941р.
  • Гряниківка – 2 лютого 1943р.
  • Дворічна – 2 лютого 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 4 лютого)
  • Кислівка – 2 лютого 1943р.
  • Куп’янськ – 2 лютого 1943р.
  • Мовчанове – 2 лютого 1943р.
  • Петрівське – 2 лютого 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 7 лютого) – друге визволення. Перше визволення відбулося 21 січня 1942р.
  • Тополі – 2 лютого 1943р.
  • Язикове – 2 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942р.
  • Яремівка – 2 лютого 1943р.
  • Яхничів – 2 лютого 1943р.
  • Баришівка – 3 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942р.
  • Великий Бурлук – 3 лютого 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 5 лютого)
  • Гусинка – 3 лютого 1943р.
  • Діброва – 3 лютого 1943р.
  • Краснопавлівка – 3 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 26 січня 1942р.
  • Курилівка – 3 лютого 1943р.
  • Моначинівка – 3 лютого 1943р.
  • Пригоже – 3 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942р.
  • Прилютове – 3 лютого 1943р.
  • Прокопівка – 3 лютого 1943р.
  • Шипувате – 3 лютого 1943р.
  • Булацелівка – 4 лютого 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942р.
  • Вільховатка - 4 лютого 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 січня 1943р.
  • Гракове – 4 лютого 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 листопада 1941р., друге визволення – 5 грудня 1941р.
  • Шевченкове – 4 лютого 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 27 грудня 1941р.
  • Балаклія – 5 лютого 1943р.
  • Ізюм – 5 лютого 1943р.
  • Коробочкине – 5 лютого 1943р.
  • Лагері – 5 лютого 1943р.
  • Сезона – 5 лютого 1943р.
  • Янківський – 5 лютого 1943р.
  • Аксютівка – 6 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Близнюки – 6 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942р.
  • Олексіївське – 6 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942р.
  • Рудаєве – 6 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942р.
  • Тройчате – 6 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 26 січня 1942р.
  • Безпалівка - 8 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 14 травня 1942р.
  • Таранівка – 8 лютого 1943р. (друге визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 13 лютого 1943р.). Перше визволення відбулося 17 травня 1942р.
  • Цупівка – 8 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Чугуїв – 8 лютого 1943р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 10 лютого 1943р.)
  • Щурине – 8 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 17 травня 1942р.
  • Гнилиця – 9 лютого 1943р.
  • Гути – 9 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Закомельська – 9 лютого 1943р.
  • Занки – 9 лютого 1943р.
  • Приколотне – 9 лютого 1943р.
  • Прудянка – 9 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Рогань – 9 лютого 1943р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 13 лютого 1943р.)
  • Введенка - 10 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Вовчанськ – 10 лютого 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1941р.
  • Гавриші – 10 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Гарбузівка – 10 лютого 1943р.
  • Зелений Колодязь – 10 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Малинівка – 10 лютого 1943р.
  • Мохнач – 10 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Новопокровка – 10 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Новоселівка – 10 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Одноробівка – 10 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Панютине – 10 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 26 січня 1942р.
  • Печеніги – 10 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Савинці – 10 лютого 1943р. (остаточне визволення. Цікаво, що Радінформбюро повідомило про це ще 7 лютого 1943р. – на три дні раніше, ніж це сталося насправді). Перше визволення відбулося 10 січня 1942р.
  • Старий Салтів – 10 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 12 березня 1942р.
  • Есхар – 11 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Замостя - 11 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Зміїв – 11 лютого 1943р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 17 лютого)
  • Лозова – 11 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 27 січня 1942р. (Радінформбюро повідомило про це лише 29 січня)
  • Рогозянка – 11 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Чепеліно – 11 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Чорноглазівка – 11 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Безруківка – 12 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Зідьки – 12 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Козача Лопань – 12 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Кочеток – 12 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Основа – 12 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Слатине – 12 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Сніги – 12 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Дергачі – 13 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Залютине – 13 лютого 1943р.
  • Липці – 13 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Нова Баварія – 13 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Вільшана – 14 лютого 1943р. (перше визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 19 лютого)
  • Лосеве – 14 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Майський – 14 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Польова – 14 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Мала Данилівка – 15 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Безлюдівка – 16 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Березівське – 16 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Васищеве – 16 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Жихар – 16 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Коротич – 16 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Куряж (нині Куряжанка) – 16 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Рай-Оленівка – 16 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Ріпки – 16 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Харків – 16 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Гути – 17 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Герсеванове – 17 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 27 січня 1942р.
  • Кегичівка – 17 лютого 1943р. (друге визволення, Радінформбюро повідомило про це лише 20 лютого 1943р.). Перше визволення відбулося 14 травня 1942р.
  • Орелька – 17 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942р.
  • Пісочин – 17 лютого 1943р. (перше визволення). Радінформбюро повідомило про це лише 19 лютого 1943р.
  • Рижів – 17 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Тройчате – 17 лютого 1943р. (третє визволення) Перше визволення відбулося 26 січня 1942р., друге – 6 лютого 1943р.
  • Бабаї – 18 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Богодухів – 18 лютого 1943р. (перше визволення. Варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 17 лютого 1943р., тобто за день до того, як це сталося насправді)
  • Високий – 18 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Жовтнева – 18 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Солоницівка – 18 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Андріївка – 19 лютого 1943р. (третє визволення). Перше визволення відбулося 22 січня 1942р., друге – 14 травня 1942р.
  • Люботин – 19 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Мерефа – 19 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Пересічне – 19 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Покотилівка – 19 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Буди - 20 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Красноград – 20 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Шпаківка – 19 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Яротівка – 19 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Краснокутськ – 20 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Кузьминівка – 20 лютого 1943р. (третє визволення). Перше визволення відбулося 22 січня 1942р., друге – 15 травня 1942р.
  • Сахновщина – 20 лютого 1943р. (третє визволення). Перше визволення відбулося 27 січня 1942р., друге – 15 травня 1942р.
  • Старий Мерчик – 20 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Водяне – 22 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Удянська – 22 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Хорошеве – 22 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Південне – 24 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Підгородне – 24 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Водолага - 25 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Джгун – 25 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Нова Водолага – 25 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Шарівка – 25 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Лозовеньки – 26 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Старовірівка - 26 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 15 травня 1942р.
  • Валки - 28 лютого 1943р. (перше визволення)
  • Власівка – 28 лютого 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 17 травня 1942р.
Березень 1943р.

Сумська область

  • Свеса – 4 березня 1943р. (перше визволення)
  • Миропілля – 7 березня 1943р.
  • Марченки – 21 березня 1943р.

Харківська область

  • Коломак – 3 березня 1943р. (перше визволення)
  • Лозова – 9 березня 1943р. (третє визволення) Перше визволення відбулося 27 січня 1942р., друге - 11 лютого 1943р.
  • Ков’яги – 10 березня 1943р. (перше визволення)
  • Костянтинівка – 10 березня 1943р. (перше визволення)
  • Страсне – 10 березня 1943р. (друге визволення) Перше визволення відбулося 28 січня 1942р.
  • Огульці – 11 березня 1943р. (перше визволення)
  • Карачівка – 14 березня 1943р. (перше визволення)
  • Липці – 16 березня 1943р. (друге визволення) Перше визволення відбулося 13 лютого 1943р.
  • Великі Проходи – 16 березня 1943р.
  • Чугуїв – 16 березня 1943р. (друге визволення) Перше визволення відбулося 8 лютого 1943р.
  • Маслова Пристань – 20 березня 1943р.
  • Солдатське – 24 березня 1943р.
  • Лаптєва (нині не існує) – 24 березня 1943р.
  • Червона Гусарівка – 27 березня 1943р.
Квітень 1943р.

Тернопільська область

  • Шумське - 9 квітня 1943р. (районний центр, селище, яке було зайняте партизанським з'єднанням Одухи).

Сумська область

  • Велика Чернеччина - 13 квітня 1943р.

Житомирська область

  • Кремне - 14 квітня 1943р. (залізнична станція була зайнята партизанським з'єднанням Маликова).

Харківська область

  • Михайлівка - 16 квітня 1943р.
Травень 1943р.

Луганська область

  • Привілля - 5 травня 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 1 лютого 1943р.
  • Привілля - 11 травня 1943р. (третє визволення)
  • 1 Травня (шахтарське поселення в районі с. Привілля Луганської області. Нині не існує) - 21 травня 1943р.

Рівненська область

  • Рокитне - 13 травня 1943р. (селище міського типу, районний центр, залізнична станція було зайняте партизанським загоном Шитова).
Червень 1943р.

Рівненська область

  • Володимирець - 22 червня 1943р. (селище, районний центр, залізнична станція, яка була зайнята партизанським з'єднанням Федорова).

Чернігівська область

  • Тупичів – 2 червня 1943р. (селище, районний центр, який був зайнятий партизанським з'єднанням Таранущенка).
  • Малейки – 15 червня 1943р. (залізнична станція, яка була зайнята партизанським з'єднанням Таранущенка).
  • Низківка – 19 червня 1943р. (залізнична станція, яка була зайнята партизанським з'єднанням Попудренка).
Липень 1943р.

Донецька область

  • Гола Долина (з 1970р. - с. Долина) - 17-27 липня 1943р.

Вінницька область

  • Зятьківці – 5 липня 1943р. (залізнична станція, яка була зайнята партизанським загоном Кондратюка).

Тернопільська область

  • Скалат – 7 липня 1943р. (місто, районний центр, залізнична станція, яка була зайнята партизанським з'єднанням Ковпака).

Луганська область

  • Картушине - 17 липня 1943р.
Серпень 1943р.

Вінницька область

  • 30 серпня 1943р. - залізнична станція Криштопівка була зайнята партизанським загоном Кондратюка.

Волинська область

  • Шацьк – 3 серпня 1943р. (селище, районний центр, який був зайнятий партизанським з'єднанням Федорова).

Донецька область

  • Сіль - 4 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 28 лютого 1942р.
  • Андріївка (Слов'янський район) - 7 серпня 1943р.
  • Амвросіївка - 23 серпня 1943р.
  • Кутейникове - 28 серпня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 30 серпня 1943р.)

Полтавська область

  • Згурівка (з 1954р. – у складі Київської області) – 7 серпня 1943р. (селище, районний центр, який був зайнятий партизанським загоном Кривця).
  • Котельва - 12 серпня 1943р. (перше визволення)
  • Артемівка - 4 вересня 1943р.
  • Зіньків - 25 серпня 1943р. (перше визволення)

Сумська область

  • Біловоди - 8 серпня 1943р.
  • Велика Писарівка - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943р.
  • Вольфине - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943р.
  • Корчаківка - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943р.
  • Краснопілля - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 лютого 1943р.
  • Боромля - 9 серпня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 10 серпня 1943р.)
  • Золотницька - 9 серпня 1943р.
  • Смородине (Тростянець) - 9 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 21 лютого 1943р.
  • Спицин - 9 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 10 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 19 лютого 1943р.
  • Тростянець - 9 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943р.
  • Апраксине - 10 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 21 лютого 1943р.
  • Гребениківка - 10 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 18 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 20 лютого 1943р.
  • Охтирка - 11 серпня 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 23 лютого 1943р.
  • Бакирівка - 12 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 21 лютого 1943р.
  • Кириківка - 13 серпня 1943р. (остаточне визволення. Варто зазначити, що Радінформбюро повідомило про це ще 10 серпня 1943р., тобто на 3 дні раніше, ніж це сталося насправді). Перше визволення відбулося 20 лютого 1943р.
  • Грунь - 25 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 лютого 1943р.
  • Охтирка - 25 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 лютого 1943р., друге - 11 серпня 1943р.
  • Клевань - 29 серпня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 серпня 1943р.)
  • Глухів - 30 серпня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 31 серпня 1943р.)
  • Заруцький - 30 серпня 1943р.
  • Пиротчине - 30 серпня 1943р.
  • Слоут - 30 серпня 1943р.
  • Холмівка - 31 серпня 1943р.
  • Червоне - 31 серпня 1943р.

Харківська область

  • Одноробівка - 5 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 6 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 10 лютого 1943р.
  • Сніги - 6 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943р.
  • Богодухів - 7 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 8 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943р.
  • Безруківка - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943р.
  • Гути (залізнична станція) - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943р.
  • Золочів - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 6 серпня 1943р., тобто на 2 дні раніше, ніж це сталося насправді). Перше визволення відбулося 6 лютого 1943р.
  • Козача Лопань - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 6 серпня 1943р., тобто на 2 дні раніше, ніж це сталося насправді). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943р.
  • Слатине - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 9 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943р.
  • Цупівка - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 9 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 8 лютого 1943р.
  • Чорноглазівка - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 9 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 11 лютого 1943р.
  • Чугуїв - 8 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 10 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 8 лютого 1943р., друге - 16 березня 1943р.
  • Гавриші - 9 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 10 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 10 лютого 1943р.
  • Гути (селище міського типу) - 9 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 лютого 1943р.
  • Прудянка - 9 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 лютого 1943р.
  • Старий Салтів - 9 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 10 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 12 березня 1942р., друге - 10 лютого 1943р.
  • Печеніги - 10 серпня 1943р. Перше визволення відбулося 10 лютого 1943р.
  • Рогозянка - 10 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 лютого 1943р.
  • Чепеліно - 11 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 лютого 1943р.
  • Ков'яги - 11 серпня 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 10 березня 1943р.
  • Краснокутськ - 11 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 лютого 1943р.
  • Липці - 11 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 10 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 13 лютого 1943р., друге - 16 березня 1943р.
  • Водяна - 12 серпня 1943р. (друге визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 11 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943р.
  • Есхар - 12 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 лютого 1943р.
  • Кочеток - 12 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943р.
  • Мохнач - 12 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 13 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 10 лютого 1943р.
  • Новопокровка - 12 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 13 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 10 лютого 1943р.
  • Рогань - 12 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 13 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 9 лютого 1943р.
  • Яротівка - 12 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 лютого 1943р.
  • Введенка - 13 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 лютого 1943р.
  • Мала Данилівка - 13 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 лютого 1943р.
  • Новоселівка - 14 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 лютого 1943р.
  • Безлюдівка - 28 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943р.
  • Вільшана - 23 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 лютого 1943р.
  • Куряж - 23 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943р.
  • Лосеве - 23 серпня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 13 серпня 1943р., тобто на 10 днів раніше, ніж це сталося насправді). Перше визволення відбулося 14 лютого 1943р.
  • Підгородне - 23 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 24 лютого 1943р.
  • Солоницівка - 23 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943р.
  • Старий Мерчик - 23 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 лютого 1943р.
  • Харків - 23 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943р.
  • Лозовеньки - 24 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 26 лютого 1943р.
  • Основа - 24 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943р.
  • Таранівка - 26 серпня 1943р. Перше визволення відбулося 17 травня 1942р., друге - 8 лютого 1943р.
  • Бабаї - 28 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943р.
  • Високий - 28 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943р.
  • Жихар (залізнична станція) - 28 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943р.
  • Жихар (селище міського типу) - 28 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943р.
  • Жовтнева - 28 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943р.
  • Коротичі - 28 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943р.
  • Рай-Оленівка - 28 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 лютого 1943р.
  • Удянська - 28 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943р.
  • Хорошеве - 28 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943р.
  • Березівка - 29 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 2 березня 1943р.
  • Буди - 29 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 лютого 1943р.
  • Залютине - 29 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 лютого 1943р.
  • Карачівка - 29 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 березня 1943р.
  • Люботин - 29 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 лютого 1943р.
  • Майський - 29 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 лютого 1943р.
  • Нова Баварія - 29 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 лютого 1943р.
  • Пісочин - 29 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943р.
  • Покотилівка - 29 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 лютого 1943р.
  • Рижів - 29 серпня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943р.
Вересень 1943р.

Дніпропетровська область

  • Брагинівка - 10 вересня 1943р.
  • Демурине - 10 вересня 1943р.
  • Межова - 10 вересня 1943р.
  • Петропавлівка - 10 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943р.
  • Просяна - 10 вересня 1943р.
  • Славгород (залізнична станція) - 10 вересня 1943р.
  • Слов'янка - 10 вересня 1943р.
  • Фурсове - 10 вересня 1943р.
  • Чаплине - 10 вересня 1943р.
  • Покровське - 15 вересня 1943р.
  • Жемчужне - 16 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 17 вересня 1943р.)
  • Мечетна - 17 вересня 1943р.
  • Васильківка - 17 вересня 1943р.
  • Павлоград - 17 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943р.
  • Кільмансталь (з 1946 р. - Письменне) - 19 вересня 1943р.
  • Краснощокове - 19 вересня 1943р.
  • Крутоярка - 19 вересня 1943р.
  • Неродівка - 19 вересня 1943р.
  • Роздори - 19 вересня 1943р.
  • Славгород - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943р.)
  • Терса - 19 вересня 1943р.
  • Кильчень - 20 вересня 1943р.
  • Хорошеве - 20 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 21 вересня 1943р.)
  • Бузівка - 21 вересня 1943р.
  • Домаха - 21 вересня 1943р.
  • Зайцеве - 21 вересня 1943р.
  • Івківка - 21 вересня 1943р.
  • Перещепине - 21 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 лютого 1943р.
  • Синельникове - 21 вересня 1943р.
  • Вільне - 22 вересня 1943р.
  • Губиниха - 22 вересня 1943р.
  • Котовка - 22 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 вересня 1943р.)
  • Кулебівка (залізнична станція) - 22 вересня 1943р.
  • Новомосковськ - 22 вересня 1943р.
  • Кулебівка (селище міського типу) - 23 вересня 1943р.
  • Магдалинівка - 23 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 лютого 1943р.
  • Орлівщина - 23 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 вересня 1943р.)
  • Іларіонове - 24 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 вересня 1943р.)
  • Царичанка - 24 вересня 1943р.
  • Курилівка - 25 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 вересня 1943р.)
  • Петриківка - 25 вересня 1943р.
  • Ігрень (нині в межах м. Дніпропетровськ) - 27 вересня 1943р.
  • Амур - 27 вересня 1943р.
  • Кіровське - 27 вересня 1943р.
  • Нижньодніпровськ - 27 вересня 1943р.
  • Підгородне - 27 вересня 1943р.
  • Одинківка - 27 вересня 1943р.
  • Фрунзенський - 27 вересня 1943р.
  • Червоноармійське - 27 вересня 1943р.

Донецька область

  • Андріївка (Сніжнянський район) - 1 вересня 1943р.
  • Воскресенська - 1 вересня 1943р.
  • Мочалине - 1 вересня 1943р.
  • Оріхівське - 1 вересня 1943р.
  • Ремівка (нині Гуляйпільський район, Запорізька область) - 1 вересня 1943р.
  • Скосирська - 1 вересня 1943р.
  • Сніжне - 1 вересня 1943р.
  • Троїцько-Харцизьк - 1 вересня 1943р.
  • Катик (з 1951р. - Шахтарськ) - 2 вересня 1943р.
  • Олексієво-Орлівка (з 1953р. - в межах міста Шахтарськ) - 2 вересня 1943р. Пелагіївка - 2 вересня 1943р.
  • Постникове - 2 вересня 1943р.
  • Рідкодуб - 2 вересня 1943р.
  • Чистякове (з 1964р. - Торез) - 2 вересня 1943р.
  • Безчинська - 3 вересня 1943р.
  • Будьоннівка - 3 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 2 вересня 1943р.)
  • Вирівка - 3 вересня 1943р.
  • Дебальцеве - 3 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 4 вересня 1943р.)
  • Деконська - 3 вересня 1943р.
  • Доломіт - 3 вересня 1943р.
  • Дронове - 3 вересня 1943р.
  • Єнакієве - 3 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 4 вересня 1943р.)
  • Зугрес - 3 вересня 1943р.
  • Карла Лібкнехта (з 1991р. - Соледар) - 3 вересня 1943р.
  • Карла Маркса - 3 вересня 1943р.
  • Красний Октябрь (селище міського типу) - 3 вересня 1943р.
  • Луганське - 3 вересня 1943р.
  • Новий Донбас - 3 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 2 вересня 1943р.)
  • Оленівка (Єнакієвський район) - 3 вересня 1943р.
  • Ольхівчик (з 1953р. - в межах міста Шахтарськ) - 3 вересня 1943р.
  • Ольховатка - 3 вересня 1943р.
  • Первомайське - 3 вересня 1943р.
  • Сердите (селище міського типу) - 3 вересня 1943р.
  • Сердита (залізнична станція) - 3 вересня 1943р.
  • Сєвєрне - 3 вересня 1943р.
  • Соф'є-Кондратівка - 3 вересня 1943р.
  • Хацапетівка (з 1958р. - м. Вуглегірськ) - 3 вересня 1943р.
  • Яма (з 1973р. - Сіверськ) - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 4 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 19 січня 1942р., друге - 3 лютого 1943р.
  • Артемівськ І (залізнична станція) - 4 вересня 1943р.
  • Байрак - 4 вересня 1943р.
  • Будьоннівське - 4 вересня 1943р.
  • Виїмка - 4 вересня 1943р.
  • Зуївка - 4 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 3 вересня 1943р.)
  • Іловайськ - 4 вересня 1943р.
  • Корсунь - 4 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 5 вересня 1943р.)
  • Наталівка - 4 вересня 1943р.
  • Нижня Кринка (селище міського типу) - 4 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 5 вересня 1943р.)
  • Нижня Кринка (залізнична станція) - 4 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 5 вересня 1943р.)
  • Німчине - 4 вересня 1943р.
  • Сороче - 4 вересня 1943р.
  • Ступки - 4 вересня 1943р.
  • Щебенка - 4 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 5 вересня 1943р.)
  • Артемівськ - 5 вересня 1943р.
  • Артемівськ ІІ (залізнична станція) - 5 вересня 1943р.
  • Гольмівський - 5 вересня 1943р.
  • Горлівка - 5 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 4 вересня 1943р.)
  • Дзержинськ - 5 вересня 1943р.
  • Диліївка - 5 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 6 вересня 1943р.)
  • Зайцеве (селище міського типу) - 5 вересня 1943р.
  • Залізна Балка - 5 вересня 1943р.
  • Кірове (Дзержинський район) - 5 вересня 1943р.
  • Комсомольське - 5 вересня 1943р.
  • Кривий Торець - 5 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 6 вересня 1943р.)
  • Кринична - 5 вересня 1943р.
  • Кудрявка - 5 вересня 1943р.
  • Курдюмівка - 5 вересня 1943р.
  • Магдалинівка - 5 вересня 1943р.
  • Малоіллінівка - 5 вересня 1943р.
  • Микитівка - 5 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 4 вересня 1943р.)
  • Нью-Йорк (з 1951р. - смт Новгородське) - 5 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 3 вересня 1943р.)
  • Пантелеймонівка - 5 вересня 1943р.
  • Петруньки - 5 вересня 1943р.
  • Плещіївка - 5 вересня 1943р.
  • Путепровід - 5 вересня 1943р.
  • Роти - 5 вересня 1943р.
  • Скотовата - 5 вересня 1943р.
  • Трудова - 5 вересня 1943р.
  • Ханженкове - 5 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 6 вересня 1943р.)
  • Харцизьк - 5 вересня 1943р.
  • Часів Яр - 5 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 6 вересня 1943р.)
  • Шевченко (залізнична станція) - 5 вересня 1943р.
  • Алебастрова - 6 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 5 вересня 1943р.)
  • Ашуркове - 6 вересня 1943р.
  • Біленьке - 6 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 6 лютого 1943р.
  • Віролюбівка - 6 вересня 1943р.
  • Войкове - 6 вересня 1943р.
  • Дружківка - 6 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 5 лютого 1943р.
  • Кальміус - 6 вересня 1943р.
  • Костянтинівка (районний центр) - 6 вересня 1943р.
  • Краматорськ - 6 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 6 лютого 1943р.
  • Макіївка - 6 вересня 1943р.
  • Олексієво-Дружківка - 6 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 6 лютого 1942р.
  • Райгородок - 6 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 2 лютого 1943р.
  • Райське - 6 вересня 1943р.
  • Розсипна - 6 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 3 вересня 1943р.)
  • Слов'янськ - 6 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943р.
  • Слов'янськ-Вітка (залізнична станція) - 6 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 лютого 1943р.
  • Фенольна - 6 вересня 1943р.
  • Черевківка - 6 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 лютого 1943р.
  • Шидлівка - 6 вересня 1943р.
  • Шпичкине - 6 вересня 1943р.
  • Щербинівка - 6 вересня 1943р.
  • Ясинівка - 6 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 8 вересня 1943р.)
  • Грузько-Зорянське - 7 вересня 1943р.
  • Красноторка - 7 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 5 лютого 1943р.
  • Рясне - 7 вересня 1943р.
  • Селидівка - 7 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 8 вересня 1943р.)
  • Холодна Балка - 7 вересня 1943р.
  • Цукуриха - 7 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 вересня 1943р.)
  • Ясногірка - 7 вересня 1943р.
  • Авдіївка - 8 вересня 1943р.
  • Авдотьїне - 8 вересня 1943р.
  • Билбасівка - 8 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 7 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 10 лютого 1942р.
  • Гласна - 8 вересня 1943р.
  • Гродівка - 8 вересня 1943р.
  • Добропілля - 8 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943р.)
  • Доля - 8 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943р.)
  • Караванна - 8 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943р.)
  • Красноармійськ - 8 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 лютого 1943р.
  • Курахівка - 8 вересня 1943р.
  • Ларине - 8 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943р.)
  • Мандрикине - 8 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943р.)
  • Менчугове - 8 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943р.)
  • Мерцалове - 8 вересня 1943р.
  • Моспине - 8 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 5 вересня 1943р.)
  • Мушкетове - 8 вересня 1943р.
  • Новоекономічне - 8 вересня 1943р.
  • Очеретине - 8 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 7 вересня 1943р.)
  • Рутченкове - 8 вересня 1943р.
  • Сартана - 8 вересня 1943р.
  • Сталіно (з 1961р. - Донецьк) - 8 вересня 1943р.
  • Удачна - 8 вересня 1943р.
  • Черкаське - 8 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 березня 1942р., друге - 4 лютого 1943р.
  • Чумакове - 8 вересня 1943р.
  • Чунишине - 8 вересня 1943р.
  • Шабельківка - 8 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 4 лютого 1943р.
  • Шевченко (селище міського типу) - 8 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 лютого 1943р.
  • Щиглівка - 8 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 7 вересня 1943р.)
  • Ясинувата - 8 вересня 1943р.
  • Андріївка (Волноваський район) - 9 вересня 1943р.
  • Бантишеве - 9 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 28 січня 1942р.
  • Великоанадоль - 9 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 11 вересня 1943р.)
  • Володимирівка - 9 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 8 вересня 1943р.)
  • Желанне - 9 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 8 вересня 1943р.)
  • Карань - 9 вересня 1943р.
  • Мар'їнка - 9 вересня 1943р.
  • Олександринка - 9 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 10 вересня 1943р.)
  • Олександрівка (Мар'їнський район) - 9 вересня 1943р.
  • Оленівка (Волноваський район) - 9 вересня 1943р.
  • Прелесне - 9 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 28 січня 1942р., друге - 5 лютого 1943р.
  • Приморське - 9 вересня 1943р.
  • Старобешеве - 9 вересня 1943р.
  • Старомихайлівка - 9 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 10 вересня 1943р.)
  • Тельманове - 9 вересня 1943р.
  • Асланове - 10 вересня 1943р.
  • Благодатне (Волноваський район) - 10 вересня 1943р.
  • Велі-Тарама - 10 вересня 1943р.
  • Волноваха - 10 вересня 1943р.
  • Кальчик - 10 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 11 вересня 1943р.)
  • Кичиксу - 10 вересня 1943р.
  • Красногорівка - 10 вересня 1943р.
  • Маріуполь - 10 вересня 1943р.
  • Новотроїцьке - 10 вересня 1943р.
  • Оленівські Кар'єри (з 1954р. - Докучаєвськ) - 10 вересня 1943р.
  • Ольгинка - 10 вересня 1943р.
  • Роя - 10 вересня 1943р.
  • Тавла - 10 вересня 1943р.
  • Хлібодарівка - 11 вересня 1943р.
  • Великий Янісоль (з 1946 р. - Велика Новосілка) - 12 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 13 вересня 1943р.)
  • Олександрівка - 12 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942р., друге - 22 лютого 1943р.
  • Старий Керменчик (з 1946р. - Старомлинівка) - 12 вересня 1943р.
  • Володарське - 14 вересня 1943р.
  • Старий Крим - 14 вересня 1943р.
  • Магнуш - 15 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 14 вересня 1943р.)

Запорізька область

  • Оріхів - 14 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943р.)
  • Оріхівська - 14 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943р.)
  • Розівка - 14 вересня 1943р.
  • Мала Токмачка - 15 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943р.)
  • Царекостянтинівка - 15 вересня 1943р.
  • Андріївка - 16 вересня 1943р.
  • Гуляйполе - 16 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 15 вересня 1943р.)
  • Гусарка - 16 вересня 1943р.
  • Новокарлівка - 16 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943р.)
  • Більманка - 17 вересня 1943р.
  • Бердянськ - 17 вересня 1943р.
  • Верхній Токмак - 17 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.)
  • Магедове - 17 вересня 1943р.
  • Нельгівка - 17 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.)
  • Ногайськ (з 1964р. - Приморське, згодом Приморськ) - 17 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.)
  • Пологи - 17 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.)
  • Трояни - 17 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.)
  • Чернігівка - 17 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.)
  • Гайчур (з 1946 р. - Тернувате) - 18 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 17 вересня 1943р.)
  • Низяни (нині у складі с. Чернігівка) - 18 вересня 1943р.
  • Новомиколаївка - 18 вересня 1943р.
  • Шевченкове Друге - 18 вересня 1943р.
  • Кирпотине - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 22 вересня 1943р.)
  • Комишуваха - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943р.)
  • Нововасилівка (Приазовський район) - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943р.)
  • Обща - 19 вересня 1943р.
  • Стульневе - 19 вересня 1943р.
  • Фисаки - 19 вересня 1943р.
  • Челюскін - 19 вересня 1943р.
  • Великий Токмак (з 1962р. - Токмак) - 20 вересня 1943р.
  • Молочанськ - 20 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 21 вересня 1943р.)
  • Приазовське - 20 вересня 1943р.
  • Новогупалівка - 21 вересня 1943р.
  • Кирилівка - 23 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.)

Київська область

  • Вища Дубечня - 18 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 24 вересня 1943р.)
  • Боденьки - 19 вересня 1943р.
  • Яготин - 20 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 21 вересня 1943р.)
  • Березань - 21 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 22 вересня 1943р.)
  • Заворичі - 21 вересня 1943р.
  • Лісняки - 21 вересня 1943р.
  • Переяславська (залізнична станція) - 21 вересня 1943р.
  • Теремці - 21 вересня 1943р.
  • Переяслав (з жовтня 1943р. - Переяслав-Хмельницький) - 22 вересня 1943р.
  • Пірнове - 22 вересня 1943р.
  • Сваром'я - 22 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 28 вересня 1943р.)
  • Баришівка - 23 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 вересня 1941р.
  • Бобрик - 23 вересня 1943р.
  • Бориспіль - 23 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 24 вересня 1943р.)
  • Вишеньки - 23 вересня 1943р.
  • Димерка - 23 вересня 1943р.
  • Кальне (село на лівому березі Дніпра, затоплене наприкінці 1950-х рр.) - 23 вересня 1943р.
  • Чубинський - 23 вересня 1943р.
  • Бровари - 25 вересня 1943р.
  • Пухівка - 27 вересня 1943р.
  • Бортничі - 28 вересня 1943р.
  • Прип'ять (залізнична станція) - 28 вересня 1943р. (перше визволення)
  • Чорнобиль - 28 вересня 1943р. (перше визволення)
  • Дарниця (залізнична станція, нині у межах м. Київ) - 29 вересня 1943р.

Луганська область

  • Біле - 1 вересня 1943р.
  • Зимогір'я - 1 вересня 1943р.
  • Іванівка (селище міського типу, районний центр) - 1 вересня 1943р.
  • Красний Луч - 1 вересня 1943р.
  • Новопавлівка - 1 вересня 1943р.
  • Осавулівка - 1 вересня 1943р.
  • Софіївський (селище міського типу) - 1 вересня 1943р.
  • Сутоган - 1 вересня 1943р.
  • Хрипкове - 1 вересня 1943р.
  • Хрустальне - 1 вересня 1943р.
  • Черкаське - 1 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 2 вересня 1943р.).
  • Штерівка - 1 вересня 1943р.
  • Алчевськ (залізнична станція, розміщена на території міста Комунарська) - 2 вересня 1943р.
  • Артемівськ - 2 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 вересня 1943р.).
  • Бугаївка - 2 вересня 1943р.
  • Вовчоярівка - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941р.,
  • друге - 6 лютого 1943р.
  • Вовчоярська - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941р.,
  • друге - 6 лютого 1943р.
  • Іллірія - 2 вересня 1943р.
  • Комунарськ - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 лютого 1943р.
  • Красний Кут - 2 вересня 1943р.
  • Краснопілля - 2 вересня 1943р.
  • Лисичанськ - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 6 лютого 1943р.
  • Лотикове - 2 вересня 1943р.
  • Малорязанцеве - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 листопада 1941р., друге - 4 лютого 1943р.
  • Миколаївка (селище міського типу) - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 грудня 1941р., друге - 6 лютого 1943р.
  • Михайлівка (селище міського типу) - 2 вересня 1943р.
  • Нижнє - 2 вересня 1943р.
  • Петровеньки - 2 вересня 1943р.
  • Петрово-Краснопілля - 2 вересня 1943р.
  • Привілля (Лисичанський район) - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 грудня 1941р., друге - 5 травня 1943р., третє - 11 травня 1943р.
  • Родакове - 2 вересня 1943р.
  • Сентянівка - 2 вересня 1943р.
  • Слов'яносербськ (залізнична станція Олександрівського району) - 2 вересня 1943р.
  • Слов'яносербськ - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 січня 1943р., друге - 27 січня 1943р.
  • Тошківка (залізнична станція) - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 лютого 1943р.
  • Тошківське (селище міського типу) - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 лютого 1943р.
  • Фащівка - 2 вересня 1943р.
  • Фрунзе - 2 вересня 1943р.
  • Фугарівка - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 грудня 1941р.,
  • друге - 6 лютого 1943р.
  • Юріївка - 2 вересня 1943р.
  • Ящикове - 2 вересня 1943р.
  • Верхнє - 3 вересня 1943р.
  • Золоте - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 грудня 1941р.
  • Ірміно - 3 вересня 1943р.
  • Кадіївка - 3 вересня 1943р.
  • Калинове - 3 вересня 1943р.
  • Кам'яне - 3 вересня 1943р.
  • Комишуваха - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 грудня 1941р.
  • Криворіжжя - 3 вересня 1943р.
  • Лоскутівка - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 грудня 1941р., друге - 7 лютого 1943р.
  • Мануйлівка - 3 вересня 1943р.
  • Мар'ївка - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 листопада 1941р.
  • Мирна Долина - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 21 листопада 1941р., друге - 6 лютого 1943р.
  • Ниркове - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 лютого 1943р.
  • Паризька Комуна (з 1964р. - Перевальськ) - 3 вересня 1943р.
  • Первомайськ - 3 вересня 1943р.
  • Переїзна - 3 вересня 1943р.
  • Петро-Голенищеве - 3 вересня 1943р.
  • Петроградо-Донецьке (нині селище Донецький) - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 жовтня 1941р.
  • Попасна - 3 вересня 1943р.
  • Привілля (Попасянський район) - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 грудня 1941р.
  • Пролетарськ - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 1 лютого 1943р.
  • Сабівка - 3 вересня 1943р.
  • Садовий - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 листопада 1941р.
  • Софіївське (залізнична станція) - 3 вересня 1943р.
  • Чорнухине - 3 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 лютого 1943р.
  • Шипилове - 3 вересня 1943р.
  • Алмазна - 4 вересня 1943р.
  • Депрорадівка - 5 вересня 1943р.
  • Вільхове - 8 вересня 1943р.

Полтавська область

  • Зіньків - 6 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 7 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 25 серпня 1943р.
  • Перше визволення відбулося 25 серпня 1943р.
  • Котельва - 9 вересня 1943р. (остаточне визволення. Варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 27 серпня 1943р.). Перше визволення відбулося 12 серпня 1943р.
  • Гадяч - 11 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 12 вересня 1943р.) Перше визволення відбулося 24 лютого 1943р.
  • Венеславівка - 12 вересня 1943р.
  • Лохвиця - 12 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 вересня 1943р.)
  • Петрівка-Роменська - 12 вересня 1943р.
  • Сула - 12 вересня 1943р.
  • Червонозаводське - 12 вересня 1943р.
  • Юсківці - 12 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 13 вересня 1943р.)
  • Сенча - 14 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 15 вересня 1943р.)
  • Коновалове - 15 вересня 1943р.
  • Комишня - 17 вересня 1943р.
  • Пирятин - 17 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943р.)
  • Чорнухи - 17 вересня 1943р.
  • Вила - 18 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 20 вересня 1943р.)
  • Гоголеве (Великобагачанський район) - 18 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943р.)
  • Грабарівка - 18 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943р.)
  • Іскрівка - 18 вересня 1943р.
  • Лазірки - 18 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943р.)
  • Лубни - 18 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943р.)
  • Миргород - 18 вересня 1943р.
  • Оржиця - 18 вересня 1943р.
  • Ромодан - 18 вересня 1943р.
  • Тарнавщина - 18 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943р.)
  • Беїв - 19 вересня 1943р.
  • Гребінка - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943р.)
  • Згурівка - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 21 вересня 1943р.)
  • Кибинці - 19 вересня 1943р.
  • Кононівка - 19 вересня 1943р.
  • Мар'янівка - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943р.)
  • Мелашенків - 19 вересня 1943р.
  • Покровська Багачка - 19 вересня 1943р.
  • Солониця - 19 вересня 1943р.
  • Хорол - 19 вересня 1943р.
  • Карлівка - 20 вересня 1943р.
  • Ланна - 20 вересня 1943р.
  • Орчик - 20 вересня 1943р.
  • Скороходове - 20 вересня 1943р.
  • Чутове - 20 вересня 1943р.
  • Божкове - 21 вересня 1943р.
  • Машівка - 21 вересня 1943р.
  • Минівка - 21 вересня 1943р.
  • Нехвороща - 21 вересня 1943р.
  • Опішня - 21 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 серпня 1943р.
  • Свинківка - 21 вересня 1943р.
  • Селещина - 21 вересня 1943р.
  • Тагамлик - 21 вересня 1943р.
  • Черняхівський - 21 вересня 1943р.
  • Яреськи - 21 вересня 1943р.
  • Велика Багачка - 22 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 вересня 1943р.)
  • Диканька - 22 вересня 1943р.
  • Драбово-Барятинська - 22 вересня 1943р.
  • Кочубеївка - 22 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 20 вересня 1943р.)
  • Мечет (з 1946 р. - Грушківка) - 22 вересня 1943р.
  • Сухий - 22 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 вересня 1943р.)
  • Шишаки - 22 вересня 1943р.
  • Абазівка - 23 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 24 вересня 1943р.)
  • Богушкова Слобідка - 23 вересня 1943р.
  • Братешки - 23 вересня 1943р.
  • Веселий Поділ - 23 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 25 вересня 1943р.)
  • Головач - 23 вересня 1943р.
  • Копили - 23 вересня 1943р.
  • Кривохатки - 23 вересня 1943р.
  • Мехедівка - 23 вересня 1943р.
  • Нові Санджари - 23 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 24 вересня 1943р.)
  • Оболонь - 23 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 25 вересня 1943р.)
  • Полтава - 23 вересня 1943р.
  • Решетилівка (залізнична станція) - 23 вересня 1943р.
  • Сагайдак - 23 вересня 1943р.
  • Семенівка - 23 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 25 вересня 1943р.)
  • Супрунівка - 23 вересня 1943р.
  • Уманцівка - 23 вересня 1943р.
  • Шведська Могила - 23 вересня 1943р.
  • Ліщинівка - 24 вересня 1943р.
  • Решетилівка (селище міського типу) - 24 вересня 1943р.
  • Галещина - 25 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 28 вересня 1943р.)
  • Ганнівка - 25 вересня 1943р.
  • Кобеляки - 25 вересня 1943р.
  • Козельщина - 25 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 вересня 1943р.)
  • Великі Кринки - 26 вересня 1943р.
  • Глобине - 26 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 28 вересня 1943р.)
  • Кишеньки - 26 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 24 вересня 1943р.)
  • Градизьк - 27 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 28 вересня 1943р.)
  • Калачівський - 29 вересня 1943р.
  • Кременчук - 29 вересня 1943р.
  • Мазурівка - 29 вересня 1943р.
  • Омельник - 29 вересня 1943р.
  • Потоки - 29 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 28 вересня 1943р.)
  • Чередники - 29 вересня 1943р.

Сумська область

  • Макове - 1 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 вересня 1943р.).
  • Хотінь - 1 вересня 1943р.
  • Білопілля - 2 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 3 вересня 1943р.).
  • Вороніж - 2 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 3 вересня 1943р.).
  • Головашівка - 2 вересня 1943р.
  • Кролевець - 2 вересня 1943р.
  • Неплюєве - 2 вересня 1943р.
  • Путійська - 2 вересня 1943р.
  • Свеса - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 3 вересня 1943р.).
  • Перше визволення відбулося 4 березня 1943р.
  • Суми - 2 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 лютого 1943р.
  • Торопилівка - 2 вересня 1943р.
  • Ямпіль (залізнична станція) - 2 вересня 1943р.
  • Амбари - 3 вересня 1943р.
  • Веринський-Завод - 3 вересня 1943р.
  • Вири - 3 вересня 1943р.
  • Мельня - 3 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 вересня 1943р.).
  • Путивль - 3 вересня 1943р.
  • Середина-Буда - 3 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 5 вересня 1943р.).
  • Торохтяний - 3 вересня 1943р.
  • Улянівка - 3 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 4 вересня 1943р.).
  • Шалигине - 3 вересня 1943р.
  • Шостка - 3 вересня 1943р.
  • Терещенська - 4 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 3 вересня 1943р.).
  • Штепівка - 4 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 2 жовтня 1941р.
  • Алтинівка - 5 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 3 вересня 1943р.).
  • Зернове - 5 вересня 1943р.
  • Перемога - 5 вересня 1943р.
  • Рішаючий - 5 вересня 1943р.
  • Хутір-Михайлівський (селище міського типу, з 1962р. - місто Дружба) - 5 вересня 1943р.
  • Хутір-Михайлівський (залізнична станція) - 5 вересня 1943р.
  • Шалимівка - 5 вересня 1943р.
  • Ямпіль (селище, районний центр) - 5 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 2 вересня 1943р., тобто на 3 дні раніше, ніж це сталося насправді).
  • Буринь - 6 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 7 вересня 1943р.)
  • Ворожба - 6 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 3 вересня 1943р.)
  • Дубов'язівка - 6 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 7 вересня 1943р.)
  • Клепали - 6 вересня 1943р.
  • Грузьке - 6 вересня 1943р.
  • Путивль - 6 вересня 1943р.
  • Вирівка - 7 вересня 1943р.
  • Зноб-Новгородське - 7 вересня 1943р.
  • Конотоп - 7 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 6 вересня 1943р.)
  • Сміле - 7 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 вересня 1943р.)
  • Чигинок - 7 вересня 1943р.
  • Недригайлів - 8 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 9 вересня 1943р.)
  • Степанівка - 8 вересня 1943р.
  • Липова Долина - 9 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 10 вересня 1943р.)
  • Синівка - 9 вересня 1943р.
  • Глинськ - 10 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 16 вересня 1943р.)
  • Пирогівка - 10 вересня 1943р.
  • Андріяшівка - 12 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 13 вересня 1943р.)
  • Перекопівка - 12 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 вересня 1943р.)
  • Засулля - 13 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 14 вересня 1943р.)
  • Кошари - 13 вересня 1943р.
  • Есмань - 15 вересня 1943р. (Варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 31 серпня 1943р.)
  • Ромни - 16 вересня 1943р.
  • Талалаївка - 16 вересня 1943р.
  • Рогинці - 17 вересня 1943р.

Харківська область

  • Мерефа - 5 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 4 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 19 лютого 1943р.
  • Огульці - 8 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 7 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 11 березня 1943р.
  • Барвінкове - 9 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 10 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 23 січня 1942р., друге - 2 лютого 1943р.
  • Язикове - 10 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942р., друге - 2 лютого 1943р.
  • Ков'яги - 11 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 14 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 10 березня 1943р., друге - 11 серпня 1943р.
  • Безпалівка - 13 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 травня 1942р., друге - 8 лютого 1943р.
  • Олексіївське - 13 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 14 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 25 січня 1942р., друге - 6 лютого 1943р., третє - 17 лютого 1943р.
  • Тройчате - 13 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 26 січня 1942р., друге - 6 лютого 1943р., третє - 17 лютого 1943р.
  • Щурине - 13 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 травня 1942р., друге - 8 лютого 1943р.
  • Водолага - 14 вересня 1943р. (остаточне визволення Радінформбюро повідомило про це 15 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 25 лютого 1943р.
  • Гаврилівка - 14 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942р., друге - 2 лютого 1943р.
  • Григорівка - 14 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 грудня 1941р., друге - 2 лютого 1943р.
  • Краснопавлівка - 14 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 15 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 26 січня 1942р., друге - 3 лютого 1943р.
  • Нова Водолага - 14 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 15 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 25 лютого 1943р.
  • жгун - 15 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 лютого 1943р.
  • Пригоже - 15 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942р., друге - 3 лютого 1943 р
  • Близнюки - 16 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 15 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 25 січня 1942р., друге - 6 лютого 1943р.
  • Валки - 16 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 28 лютого 1943р.
  • Герсеванове - 16 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 27 січня 1942р., друге - 17 лютого 1943р.
  • Коломак - 16 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 3 березня 1943р.
  • Лозова - 16 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 27 січня 1942р., друге - 11 лютого 1943р., третє - 9 березня 1943р.
  • Орелька - 16 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 17 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 23 січня 1942р., друге - 17 лютого 1943р.
  • Панютине - 16 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 26 січня 1942р., друге - 10 лютого 1943р.
  • Рудаєве - 16 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 січня 1942р., друге - 6 лютого 1943р.
  • Старовірівка - 16 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 травня 1942р., друге - 26 лютого 1943р.
  • Страсне - 16 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 17 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 28 січня 1942р., друге - 10 березня 1943р.
  • Андріївка - 17 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 23 січня 1942р., друге - 14 травня 1942р., третє - 19 лютого 1943р.
  • Берестовеньки - 17 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 травня 1942р.
  • Власівка - 17 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 16 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 17 травня 1942р., друге - 28 лютого 1943р.
  • Водяне - 17 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 20 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 22 лютого 1943р., друге - 12 серпня 1943р.
  • Кегичівка - 17 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 травня 1942р., друге - 17 лютого 1943р.
  • Кузьминівка - 17 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 січня 1942р., друге - 15 травня 1942р., третє - 20 лютого 1943р.
  • Сахновщина - 17 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 27 січня 1942р., друге - 15 травня 1942р., третє - 20 лютого 1943р.
  • Красноград - 18 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943р.). Перше визволення відбулося 20 лютого 1943р.
  • Зачепилівка - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943р.)
  • Балки - 20 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 травня 1942р.
  • Костянтиноград - 20 вересня 1943р.
  • Куми - 20 вересня 1943р.
  • Розжиївка - 20 вересня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 травня 1942р.

Черкаська область

  • Рублівка - 20 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 28 вересня 1943р.)
  • Шрамківка - 21 вересня 1943р.
  • Драбів - 22 вересня 1943р.
  • Золотоноша - 22 вересня 1943р.
  • Трахтемирів - 22 вересня 1943р.
  • Гельмязів - 23 вересня 1943р.
  • Гладківщина - 23 вересня 1943р.
  • Золотоноша ІІ (залізнична станція) - 23 вересня 1943р.
  • Іркліїв - 26 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 27 вересня 1943р.)
  • Чорнобай - 27 вересня 1943р.

Чернігівська область

  • Короп - 5 вересня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 4 вересня 1943р.).
  • Доч - 7 вересня 1943р.
  • Опитна (залізнична станція, нині Дослідна) - 7 вересня 1943р.
  • Батурин - 6 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 7 вересня 1943р.)
  • Борзна - 8 вересня 1943р.
  • Бахмач - 9 вересня 1943р.
  • Варварівка - 9 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 13 вересня 1943р.)
  • Остер - 9 вересня 1943р. (Варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це лише 22 вересня 1943р.)
  • Більмачівка - 11 вересня 1943р.
  • Плиски - 11 вересня 1943р.
  • Часниківка - 11 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 7 вересня 1943р.)
  • Рубанка - 12 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 вересня 1943р.)
  • Бондарівка - 13 вересня 1943р.
  • Городок - 13 вересня 1943р.
  • Комарівка (Борзнянський район) - 13 вересня 1943р.
  • Крути - 13 вересня 1943р.
  • Максаки - 13 вересня 1943р.
  • Вертіївка - 14 вересня 1943р.
  • Дмитрівка - 14 вересня 1943р.
  • Лосинівка - 14 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 17 вересня 1943р.)
  • Рожнівка - 14 вересня 1943р.
  • Августівка - 15 вересня 1943р.
  • Ічня - 15 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 16 вересня 1943р.)
  • Качанівка - 15 вересня 1943р.
  • Кобижча - 15 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 18 вересня 1943р.)
  • Количівка - 15 вересня 1943р.
  • Липів Ріг - 15 вересня 1943р.
  • Ніжин - 15 вересня 1943р.
  • Холми - 15 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 вересня 1943р.)
  • Яхнівка - 15 вересня 1943р.
  • Бакланове - 16 вересня 1943р.
  • Вересоч - 16 вересня 1943р.
  • Дроздівка - 16 вересня 1943р.
  • Заїзд - 16 вересня 1943р.
  • Коломійцеве - 16 вересня 1943р.
  • Куликівка - 16 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 18 вересня 1943р.)
  • Муравійка - 16 вересня 1943р.
  • Новгород Сіверський - 16 вересня 1943р.
  • Носівка - 16 вересня 1943р.
  • Варва - 17 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.)
  • Галка - 17 вересня 1943р.
  • Іваниця - 17 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.)
  • Срібне - 17 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 18 вересня 1943р.)
  • Ладан - 18 вересня 1943р.
  • Лихачів - 18 вересня 1943р.
  • Мена - 18 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 19 вересня 1943р.)
  • Олишівка - 18 вересня 1943р.
  • Понорниця - 18 вересня 1943р.
  • Узруй - 18 вересня 1943р.
  • Березна - 19 вересня 1943р.
  • Грем'яч - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943р.)
  • Корюківка - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943р.)
  • Линовиця - 19 вересня 1943р.
  • Мала Дівиця - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 18 вересня 1943р.)
  • Низківка - 19 вересня 1943р.
  • Прилуки - 19 вересня 1943р.
  • Сосниця - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 18 вересня 1943р.)
  • Угли-Завод - 19 вересня 1943р.
  • Яблунівка - 19 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 20 вересня 1943р.
  • Бобровиця - 20 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 18 вересня 1943р.)
  • Михайло-Коцюбинське - 20 вересня 1943р.
  • Нова Басань - 21 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 22 вересня 1943р.)
  • Чернігів - 21 вересня 1943р.
  • Щорс - 21 вересня 1943р.
  • Білоус - 22 вересня 1943р.
  • Левковичі - 22 вересня 1943р.
  • Малейки - 22 вересня 1943р.
  • Неданчичі - 22 вересня 1943р.
  • Нерафа (залізнична станція, нині ст. Славутич) - 22 вересня 1943р.
  • Семенівка - 22 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 вересня 1943р.)
  • Карповичі - 23 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 вересня 1943р.)
  • Халявин - 23 вересня 1943р.
  • Городня - 24 вересня 1943р.
  • Любеч - 24 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 вересня 1943р.)
  • Радуль - 24 вересня 1943р.
  • Тупичів - 24 вересня 1943р.
  • Голубичі - 25 вересня 1943р.
  • Замглай - 25 вересня 1943р.
  • Осняки - 25 вересня 1943р.
  • Ріпки - 26 вересня 1943р.
  • Грибова Рудня - 27 вересня 1943р.
  • Добрянка - 27 вересня 1943р.
  • Козелець - 29 вересня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 20 вересня 1943р.)
Жовтень 1943р.

Дніпропетровська область

  • Лихівка - 17 жовтня 1943р.
  • Юр'ївка - 18 жовтня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 лютого 1943р.
  • Нетесівка - 19 жовтня 1943р.
  • П'ятихатки - 19 жовтня 1943р.
  • Жовті Води - 20 жовтня 1943р.
  • Касинівка - 20 жовтня 1943р.
  • Тищенкове - 20 жовтня 1943р.
  • Яковлівка - 20 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 19 жовтня 1943р.)
  • Радушна - 21 жовтня 1943р.
  • Аули - 22 жовтня 1943р.
  • Верхньодніпровськ - 22 жовтня 1943р.
  • Ерастівка - 22 жовтня 1943р.
  • Вільні Хутори - 23 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 жовтня 1943р.)
  • Карнаватка - 23 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 жовтня 1943р.)
  • Савро - 23 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 24 жовтня 1943р.)
  • Терни - 23 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 24 жовтня 1943р.)
  • Войцехове - 24 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 25 жовтня 1943р.)
  • Калачівський - 24 жовтня 1943р.
  • Карнаухівка (селище міського типу) - 24 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 25 жовтня 1943р.)
  • Правда - 24 жовтня 1943р.
  • Романкове - 24 жовтня 1943р.
  • Тритузна - 24 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 25 жовтня 1943р.)
  • Баглій - 25 жовтня 1943р.
  • Воскобойня - 25 жовтня 1943р.
  • Горяїнове - 25 жовтня 1943р.
  • Діївка - 25 жовтня 1943р.
  • Дніпродзержинськ - 25 жовтня 1943р.
  • Дніпропетровськ - 25 жовтня 1943р.
  • Зустрічний - 25 жовтня 1943р.
  • Кайдацька - 25 жовтня 1943р.
  • Краснопілля - 25 жовтня 1943р.
  • Лоцмано-Кам'янка - 25 жовтня 1943р.
  • Лоцманська (залізнична станція, з 1975р. - ст. Дніпропетровськ-Південний) - 25 жовтня 1943р.
  • Полівський - 25 жовтня 1943р.
  • Сурське - 25 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 жовтня 1943р.)
  • Таромське - 25 жовтня 1943р.
  • Верхівцеве - 26 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 жовтня 1943р.)
  • Солоне - 26 жовтня 1943р.
  • Шмакове - 26 жовтня 1943р.
  • Благословенна - 27 жовтня 1943р.
  • Карнаухівка (залізнична станція) - 27 жовтня 1943р.
  • Кринички - 27 жовтня 1943р.
  • Сухачівка - 27 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 25 жовтня 1943р.)
  • Адамівське - 29 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 25 жовтня 1943р.)
  • Божедарівка - 29 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 30 жовтня 1943р.)
  • Єлізарове - 29 жовтня 1943р.
  • Кудашівка - 29 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 жовтня 1943р.)
  • Щорськ - 30 жовтня 1943р.

Житомирська область

  • Ірша - 11 жовтня 1943р. (перше визволення)

Запорізька область

  • Лежине - 12 жовтня 1943р.
  • Плавні - 12 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 15 жовтня 1943р.)
  • Попове (залізнична станція, з 1956р. - ст. Таврійськ) - 12 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 17 жовтня 1943р.)
  • Мала Катеринівка - 13 жовтня 1943р.
  • Янцеве - 13 жовтня 1943р. (варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 22 вересня 1943р.)
  • Запоріжжя - 14 жовтня 1943р.
  • Конкринівка - 14 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 15 жовтня 1943р.)
  • Кушугум - 14 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 15 жовтня 1943р.)
  • Балабине - 15 жовтня 1943р.
  • Комиш-Зоря - 15 жовтня 1943р.
  • Полугород - 22 жовтня 1943р.
  • Мелітополь - 23 жовтня 1943р.
  • Тащенак - 23 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 24 жовтня 1943р.)
  • Терпіння - 23 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 жовтня 1943р.)
  • Василівка (районний центр) - 25 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 жовтня 1943р.)
  • Веселе - 26 жовтня 1943р.
  • Бурчацьк - 27 жовтня 1943р.
  • Михайлівка (районний центр) - 27 жовтня 1943р.
  • Плодородна - 27 жовтня 1943р.
  • Пришиб - 27 жовтня 1943р.
  • Світлодолинське - 27 жовтня 1943р.
  • Чокрак - 27 жовтня 1943р.
  • Якимівка - 27 жовтня 1943р.
  • Великий Утлюг - 28 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 29
  • жовтня 1943р.)
  • Велика Білозерка - 29 жовтня 1943р.

Київська область

  • Лютіж - 7 жовтня 1943р.
  • Малий Букрин - 12 жовтня 1943р.
  • Гостомель - 13 жовтня 1943р. (перше визволення)
  • Великий Букрин - 15 жовтня 1943р.
  • Ходорів - 16 жовтня 1943р.
  • Вишгород - 19 жовтня 1943р.

Кіровоградська область

  • Червона Кам'янка - 17 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 жовтня 1943р.)
  • Деріївка - 18 жовтня 1943р.
  • Маржанівка - 22 жовтня 1943р. (перше визволення)
  • Петрове - 23 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 жовтня 1943р.)
  • Рядова - 24 жовтня 1943р.
  • Чабанівка - 24 жовтня 1943р. (перше визволення)

Черкаська область

  • Ліпляве - 24 жовтня 1943р.

Херсонська область

  • Нижні Сірогози - 25 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 28 жовтня 1943р.)
  • Британи (з 1946 р. - Дніпряни) - 29 жовтня 1943р.
  • Іванівка (районний центр) - 29 жовтня 1943р.
  • Партизани - 29 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 жовтня 1943р.)
  • Генічеськ - 30 жовтня 1943р.
  • Джимбулук - 30 жовтня 1943р.
  • Новоолексіївка - 30 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 жовтня 1943р.)
  • Салькове - 30 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 1 листопада 1943р.)
  • Сиваш - 30 жовтня 1943р.
  • Сокологірне - 30 жовтня 1943р.
  • Чонгар - 30 жовтня 1943р.
  • Юрицине - 30 жовтня 1943р.
  • Асканія-Нова - 31 жовтня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 30 жовтня 1943р.)
  • Новотроїцьке - 31 жовтня 1943р.
  • Сиваське - 31 жовтня 1943р.
  • Чаплинка - 31 жовтня 1943р.
Листопад 1943р.

Дніпропетровська область

  • Милорадівка - 1 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 2 листопада 1943р.)
  • Незабудине - 21 листопада 1943р.
  • Сорокопанівка - 21 листопада 1943р.
  • Новопокровка (Солонянський район) - 28 листопада 1943р.

Житомирська область

  • Кропивня - 3 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Новогродецьке - 5 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Паволоч - 7 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Ставище (Попільнянський район) - 7 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Антонівка (Коростишівський район) - 8 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Браженець - 8 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Містечко - 8 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Паволоч-2 - 8 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Попільня (залізнична станція) - 8 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Саверці - 8 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Дубовець (Коростишівський район) - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Єлисаветівка - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Забілоччя - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Калівка - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Костівці - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Кошляки - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Лазарівка - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Мала Чернявка - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Мірча - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Поташня - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Раївка - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Рудня-2 (Коростишівський район) - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Рудня-Городенка - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Старицьке - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Ходори - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Яструбенька - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Андріївка (Черняхівський район) - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Бежів - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Болячів - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Велика Чернявка - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Великі Лісівці - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Високе (Брусилівський район) - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Глибочок - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Городське - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Гуменники - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Гута-Забілоцька - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Дубрівка - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Заньки - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Зороків - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Іванівка (Коростишівський район) - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Іванівка (Черняхівський район) - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Йосипівка - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Киселівка (Черняхівський район) - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Лутівка - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Мала Рача - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Озеряни - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Осівці - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Попільня (селище міського типу) - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Радомишль - 10 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 11 листопада 1943р.)
  • Привороття - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Розкидайлівка - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Сокільча - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Ставище (Брусилівський район) - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Став-Слобода - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Щиглівка - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Базар - 11 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 13 листопада 1943р.)
  • Березівка (Житомирський район) - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Брусилів - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Булгаки - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Велика Горбаша (Черняхівський район) - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Велика Рача - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Високе (Черняхівський район) - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Вишевичі - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Вівче - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Вілень - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Вільхівці - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Вільшанка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Водотиї - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Ворсівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Ганнопіль - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Глиниця - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Горбаші - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Града - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Губенкове - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Гуто-Добринь - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Гуто-Потіївка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Дівтинець - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Добринь - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Дорогунь - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Дубовець (Житомирський район) - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Дивин - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Емілівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Заболоть - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Жабоч - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Забріддя - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Заміри - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Ірша - 11 листопада 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 12 листопада 1943р.). Перше визволення відбулося 11 жовтня 1943р.
  • Кашперівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Карабачин - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Кичкири - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Клен - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Копельня - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Корнин - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Корчівка (Черняхівський район) - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Котівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Кочерів - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Красносілка (Радомишльський район) - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Кринички (Коростишівський район) - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Крошня - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Крошня-2 - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Крученець - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Мала Горбаша - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Манійки - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Меделівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Межирічка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Меньківка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Могильня - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Моделів - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Мойсіївка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Морогівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Мошківка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Негребівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Нераж - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Нова Буда - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Нова Мар'янівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення) Новосілка (Черняхівський район) - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Хутір-Лазарівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Облітки - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Оліївка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Осикове - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Осички - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Осники - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Пилипонка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Прибуток - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Раковичі - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Романівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Росівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Рубанка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Рудня (Коростишівський район) - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Русанівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Селець - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Смолівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Соколова Гора - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Солов'ївка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Станишівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Стара Буда - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Стара Гребля - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Теклянівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Теснівка (Брусилівський район) - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Філонівка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Хомутець - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Чернявка - 11 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Черняхів - 11 листопада 1943р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 13 листопада 1943р.)
  • Валки - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Вілка - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Гадзинка - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Грубське - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Житомир - 12 листопада 1943р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 13 листопада 1943р.)
  • Здвижка - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Кайтанівка - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Калинівка (Житомирський район) - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Камінь - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Кам'яний Брід (Коростишівський район) - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Кмитів - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Козіївка - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Колодязьки - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Коростишів - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Малі Гуляки - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Морозівка - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Осиковий Копець - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Переміжжя - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Пинязевичі (з 1960р. - Українка) - 12 листопада 1943р.
  • Радівка - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Рудня-Фасова - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Сали - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Селянщина - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Славів - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Сліпчиці - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Слобідка (Коростишівський район) - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Старий Тартак - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Старосільці - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Стрижівка - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Струцівка - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Студениця - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Теснівка (Коростишівський район) - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Торчин (Коростишівський район) - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Торчин (нині с. Вишневе, Черняхівський район) - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Хутір Вілянський - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Шахворостівка - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Ягодинка-2 - 12 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Бистрик - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Будилівка - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Борщів - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Вереси - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Верлок - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Видибор - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Високоукраїнське (з 1950р. у складі с. Високе Черняхівського району) - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Головине - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Горбулів - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Городище (Черняхівський район) - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Дівочки - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Жадьки - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Зарічани - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Зубрівка - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Краснобірка - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Ксаверівка - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Левків - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Некращі - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Папірня - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Плехів - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Покришів - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Потіївка - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Свидя - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Скоморохи - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Скочище - 13 листопада 1943р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 12 листопада 1943р.)
  • Стирти - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Троковичі - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Туровець - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Фонтанка - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Юрівка (Радомишльський район) - 13 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Баранівка (Житомирський район) - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Браженка - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Вебролози - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Вихля - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Вишпіль - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Головки - 14 листопада 1943р.
  • Іванівка (Житомирський район) - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Кам'янка - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Клітище - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Кошарище - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Криве - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Мокренщина - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Народичі - 14 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 17 листопада 1943р.)
  • Очеретянка - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Пекарщина - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Піски - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Пряжів - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Слобода-Селець - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Тетерівка - 14 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Грушки - 15 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Новий Бобрик - 15 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Новопіль - 15 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Нянівка - 15 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Софіївка (Володарсько-Волинський район) - 15 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Стремигород - 15 листопада 1943р.
  • Торчин (Володарсько-Волинський район) - 15 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Грезля - 16 листопада 1943р.
  • Іскорость - 16 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Ковалівщина - 16 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Красносілка (Коростенський район) - 16 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Продубіївка - 16 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Радча - 16 листопада 1943р.
  • Турчинка - 16 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Чоповичі - 16 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 14 листопада 1943р.)
  • Вільня - 17 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Вільськ - 17 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Глибочиця - 17 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Краснище - 17 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Микгород - 17 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Коростень - 17 листопада 1943р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 18 листопада 1943р.)
  • Овруч - 17 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 19 листопада 1943р.)
  • Шоломки - 17 листопада 1943р.
  • Гацьківка - 18 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Стебниця - 18 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Харитонівка - 18 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Ягодинка-1 - 18 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Андрушки - 19 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Ігнатпіль - 19 листопада 1943р.
  • Леніне - 19 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Мар'янівка - 19 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Пилиповичі (Радомишльський район) - 19 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Потаповичі - 19 листопада 1943р.
  • Хайчнорин - 19 листопада 1943р.
  • Бережесть - 20 листопада 1943р.
  • Мініне - 20 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Рудня-Городецька - 20 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Словечне - 20 листопада 1943р.
  • Краснорічка - 22 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Оліщівка - 22 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Горбаші - 23 листопада 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Черняхів - 23 листопада 1943р. (друге визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Елівка - 27 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Малин - 27 листопада 1943р. (варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це ще 13 листопада 1943р.)
  • Дівочки - 30 листопада 1943р. (друге визволення)
  • Ставище (Коростенський район) - 30 листопада 1943р. (перше визволення)

Київська область

  • Димер - 4 листопада 1943р.
  • Біличі (з 1966р. - у межах м. Київ) - 5 листопада 1943р.
  • Боярка - 5 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 6 листопада 1943р.)
  • Жуляни (з 1988р. - у межах м. Київ) - 5 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 6 листопада 1943р.)
  • Борова - 6 листопада 1943р.
  • Буча - 6 листопада 1943р.
  • Васильків - 6 листопада 1943р.
  • Васильків ІІ (залізнична станція) - 6 листопада 1943р.
  • Ворзель - 6 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943р.)
  • Глеваха - 6 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943р.)
  • Гостомель - 6 листопада 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 жовтня 1943р.
  • Ірпінь - 6 листопада 1943р.
  • Київ - 6 листопада 1943р.
  • Клавдієве - 6 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943р.)
  • Клавдієво-Тарасове - 6 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943р.)
  • Мотовилівка - 6 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943р.)
  • Немішаєве - 6 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 7 листопада 1943р.)
  • Бабинці - 7 листопада 1943р.
  • Васильків І (залізнична станція) - 7 листопада 1943р.
  • Кожанка - 7 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 8 листопада 1943р.)
  • Паляничинці - 7 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Сорочий Брід - 7 листопада 1943р.
  • Триліси - 7 листопада 1943р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 8 листопада 1943р.)
  • Фастів - 7 листопада 1943р.
  • Бишів - 8 листопада 1943р.
  • Макарів - 8 листопада 1943р.
  • Бородянка - 9 листопада 1943р.
  • Обухів - 9 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 8 листопада 1943р.)
  • Півні - 9 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Буян - 10 листопада 1943р.
  • Гребінки - 10 листопада 1943р. (перше визволення)
  • Кодра - 10 листопада 1943р.
  • Піски - 10 листопада 1943р.
  • Пісківка - 10 листопада 1943р.
  • Тетерів - 10 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 11 листопада 1943р.)
  • Іванків - 11 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 10 листопада 1943р.)
  • Трипілля - 11 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 8 листопада 1943р.)
  • Розважів - 13 листопада 1943р.
  • Поліське - 15 листопада 1943р.
  • Чорнобиль - 17 листопада 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 28 вересня 1943р.
  • Буряківка - 19 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомил
  • про це 20 листопада 1943р.)
  • Нові Шепеличі - 20 листопада 1943р.
  • Прип'ять - 21 листопада 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 22 листопада 1943р.). Перше визволення відбулося 28 вересня 1943р.
  • Товстий Ліс - 22 листопада 1943р.
  • Стайки - 23 листопада 1943р.
  • Янів - 23 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 20 листопада 1943р.)
  • Триліси - 25 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 листопада 1943р.)

Кіровоградська область

  • Лікарівка - 23 листопада 1943р.
  • Онуфріївка - 23 листопада 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 24 листопада 1943р.)
  • Павлиш - 25 листопада 1943р.

Полтавська область

  • Бурти - 25 листопада 1943р.
  • Крюків-на-Дніпрі - 25 листопада 1943р.

Херсонська область

  • Вадим - 1 листопада 1943р.
  • Горностаївка - 2 листопада 1943р.
  • Каланчак - 2 листопада 1943р.
  • Каховка - 2 листопада 1943р.
  • Нова Маячка - 2 листопада 1943р.
  • Новокиївка - 2 листопада 1943р.
  • Скадовськ - 2 листопада 1943р.
  • Хорли - 2 листопада 1943р.
  • Брилівка - 3 листопада 1943р.
  • Великі Копані - 3 листопада 1943р.
  • Новозбур'ївка - 3 листопада 1943р.
  • Гола Пристань - 4 листопада 1943р.
  • Козачі Лагері - 4 листопада 1943р.
  • Цюрупинськ - 4 листопада 1943р.
  • Раденськ - 4 листопада 1943р.
  • Рибальче - 4 листопада 1943р.

Черкаська область

  • Сокирне - 13 листопада 1943р.
Грудень 1943р.

Вінницька область

  • Глухівці - 28 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 1 січня 1944р.)
  • Козятин - 28 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 30 грудня 1943р.)
  • Вернигородок - 29 грудня 1943р.
  • Пляхова - 30 грудня 1943р.
  • Сестринівка - 30 грудня 1943р.
  • Нова Гребля - 31 грудня 1943р.
  • Новофастів - 31 грудня 1943р.
  • Старостинці - 31 грудня 1943р.
  • Погребище (селище міського типу) - 30 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 31 грудня 1943р.)
  • Ржевуська - 31 грудня 1943р.
  • Рось - 31 грудня 1943р.

Дніпропетровська область

  • Потоцьке - 26 грудня 1943р.
  • Китайгородка - 30 грудня 1943р.
  • Преображенка (Томаківський район) - 30 грудня 1943р.
  • Чумаки - 30 грудня 1943р.
  • Жмерине - 31 грудня 1943р.
  • Томаківка - 30 грудня 1943р.

Житомирська область

  • Краснобірка - 16 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Меделівка - 16 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Межирічка - 16 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Велика Рача - 17 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Вишевичі - 17 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Гришківка - 18 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Мала Рача - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Мірча - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Могильня - 18 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Рудня-Гацьківка - 20 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Усове - 23 грудня 1943р.
  • Антонівка (Коростишівський район) - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943р.
  • Браженець - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943р.
  • Брусилів - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 26 грудня 1943р.). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Костівці - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Криве - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 26 грудня 1943р.). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Поташня - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Рея - 24 грудня 1943р. (варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це лише 2 січня 1944р.)
  • Скочище - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 26 грудня 1943р.). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Ставище (Брусилівський район) - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Став-Слобода - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Старицьке - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Хутір Вілянський - 24 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Велика Чернявка - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Елівка - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 27 листопада 1943р.
  • Заболоть - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Корнин - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 26 грудня 1943р.). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Кошляки - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Котівка - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Лутівка - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Мала Чернявка - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Папірня - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Пилипонка - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Покришів - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Філонівка - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Ходори - 25 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Андрушівка - 26 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 27 грудня 1943р.)
  • Болячів - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Великі Лісівці - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Високе (Брусилівський район) - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Вілень - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Вілка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Вільня - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 листопада 1943р.
  • Вільшанка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Вільшка - 26 грудня 1943р.
  • Водотиї - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Войташівка (нині Квітневе) - 26 грудня 1943р.
  • Голуб'ятин - 26 грудня 1943р.
  • Грубське - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Гута-Забілоцька - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Дивин - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Дубовець (Коростишівський район) - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Дубрівка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Забілоччя - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Западня - 26 грудня 1943р.
  • Здвижка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Йосипівка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Карабачин - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Калівка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Красносілка (Радомишльський район) - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Королівка (Попільнянський район) - 26 грудня 1943р.
  • Котлярка - 26 грудня 1943р.
  • Кочерів - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Лазарівка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Липки - 26 грудня 1943р.
  • Лісівка - 26 грудня 1943р.
  • Малі Гуляки - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Містечко - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943р.
  • Морозівка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Мохначка - 26 грудня 1943р.
  • Негребівка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Новогородецьке - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 5 листопада 1943р.
  • Озеряни - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Осівці - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Парипси - 26 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 27 грудня 1943р.)
  • Попільня (селище міського типу) - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Попільня (залізнична станція) - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943р.
  • Привороття - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Продубіївка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 листопада 1943р.
  • Раївка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Раковичі - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Романівка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Соболівка - 26 грудня 1943р.
  • Сокільча - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Солов'ївка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Ставище (Попільнянський район) - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 листопада 1943р.
  • Старий Тартак - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Строків - 26 грудня 1943р.
  • Струцівка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Теснівка (Брусилівський район) - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Турбівка - 26 грудня 1943р.
  • Харліївка - 26 грудня 1943р.
  • Ходорків - 26 грудня 1943р.
  • Хомутець - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Хутір-Лазарівка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Царівка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Чернявка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Щиглівка - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Яструбенька - 26 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Андрушки - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Бистріївка - 27 грудня 1943р.
  • Борщів - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Верлок - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Волиця (Андрушівський район) - 27 грудня 1943р.
  • Ворсівка - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Вчорайше - 27 грудня 1943р.
  • Гарапівка - 27 грудня 1943р.
  • Глиниця - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Городське - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Забара - 27 грудня 1943р.
  • Зарубинці - 27 грудня 1943р.
  • Зубрівка - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Іванівка (Коростишівський район) - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Івниця - 27 грудня 1943р.
  • Кичкири - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Ковалівщина - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 листопада 1943р.
  • Козіївка - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Красносілка (Коростенський район) - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 листопада 1943р.
  • Лебединці - 27 грудня 1943р.
  • Леніне - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 листопада 1943р.
  • Макарівка - 27 грудня 1943р.
  • Мар'янівка - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 листопада 1943р.
  • Микгород - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 листопада 1943р.
  • Мініне - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 листопада 1943р.
  • Нянівка - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943р.
  • Переміжжя - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Пилиповичі (Радомишльський район) - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 19 листопада 1943р.
  • Почуйки - 27 грудня 1943р.
  • Радівка - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Рудня-Городецька - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 20 листопада 1943р.
  • Саверці - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943р.
  • Ставище (Коростенський район) - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 листопада 1943р.
  • Степок - 27 грудня 1943р.
  • Шахворостівка - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Юрівка (Радомишльський район) - 27 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Бабичівський - 28 грудня 1943р.
  • Березівка (Житомирський район) - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Бехи - 28 грудня 1943р.
  • Будилівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Булгаки - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Вихля - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Вівче - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Вільхівці - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Гадзинка - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Ганнопіль - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Глибочок - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Городчин - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Губенкове - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Гуто-Добринь - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Гуто-Потіївка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Дівтинець - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Добринь - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Дорогунь - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Емілівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Єлисаветівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Жабоч - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Заміри - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Заньки - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Злобичі - 28 грудня 1943р.
  • Іскорость - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 16 листопада 1943р.
  • Кайтанівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Кашперівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Клен - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Кмитів - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Копельня - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Коростень - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 29 грудня 1943р.). Перше визволення відбулося 17 листопада 1943р.
  • Коростишів - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Кошарище - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Краснорічка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 листопада 1943р.
  • Манійки - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Меньківка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Моделів - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Мойсіївка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Морогівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Нераж - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Нехворощ - 28 грудня 1943р.
  • Нова Буда - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Нова Мар'янівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Облітки - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Оліщівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 22 листопада 1943р.
  • Осиковий Копець - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Осички - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Паволоч - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 листопада 1943р.
  • Паволоч-2 - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 листопада 1943р.
  • Потіївка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Прибуток - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Розкидайлівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Росівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Рубанка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Ружин - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 30 грудня 1943р.)
  • Русанівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Скоморохи - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Смолівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Стара Буда - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Стара Гребля - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Старики - 28 грудня 1943р.
  • Теклянівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Теснівка (Коростишівський район) - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Турчинка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 29 грудня 1943р.). Перше визволення відбулося 16 листопада 1943р.
  • Ушиця - 28 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 грудня 1943р.)
  • Харитонівка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 листопада 1943р.
  • Чайківка - 28 грудня 1943р.
  • Чорнорудка - 28 грудня 1943р.
  • Яроповичі - 28 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 27 грудня 1943р.)
  • Андріївка (Черняхівський район) - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Бежів - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Біла Криниця - 29 грудня 1943р.
  • Білошиці (нині Щорсівка) - 29 грудня 1943р.
  • Браженка - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Валки - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Велика Горбаша (Черняхівський район) - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Верхівня - 29 грудня 1943р.
  • Високе (Черняхівський район) - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Високоукраїнське (з 1950р. у складі с. Високе Черняхівського району) - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Видибор - 29 грудня 1943р. остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Волосів - 29 грудня 1943р.
  • Головине - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Горбаші - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р., друге - 23 листопада 1943р.
  • Горбулів - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Гуменники - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Дівочки - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р., друге - 30 листопада 1943р.
  • Жадьки - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Забріддя - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Камінь - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Кам'яний Брід (Коростишівський район) - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Карабчиїв - 29 грудня 1943р.
  • Киселівка (Черняхівський район) - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Ковалі - 29 грудня 1943р.
  • Колодязьки - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Корчівка (Черняхівський район) - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Красовка - 29 грудня 1943р.
  • Кропивня - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 3 листопада 1943р.
  • Крученець - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Купище - 29 грудня 1943р.
  • Курне - 29 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 1 січня 1944р.)
  • Левків - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Мала Горбаша - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Мокренщина - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Небіж - 29 грудня 1943р.
  • Некращі - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Нова Котельня - 29 грудня 1943р.
  • Новосілка (Черняхівський район) - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Осники - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Очеретянка - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Пекарщина - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Плехів - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Свидя - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Селець - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Сали - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Селянщина - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Славів - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Сліпчиці - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Стара Котельня - 29 грудня 1943р.
  • Старосільці - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Стирти - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Стрижівка - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Студениця - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Торчин (Коростишівський район) - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Торчин (нині с. Вишневе, Черняхівський район) - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Федорівка (Черняхівський район) - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Фонтанка - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Червоне - 29 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 30 грудня 1943р.)
  • Черняхів - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р., друге - 23 листопада 1943р.
  • Чигирі - 29 грудня 1943р.
  • Щеніїв - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Ягодинка-2 - 29 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Березянка - 30 грудня 1943р.
  • Білилівка - 30 грудня 1943р.
  • Великі Мошківці - 30 грудня 1943р.
  • Верболози - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Вільськ - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 листопада 1943р.
  • Глибочиця - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 листопада 1943р.
  • Городище (Черняхівський район) - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Грушки - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943р.
  • Зороків - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Зубринка - 30 грудня 1943р.
  • Іванівка (Черняхівський район) - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Калинівка (Житомирський район) - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Клітище - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Клочки - 30 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 грудня 1943р.)
  • Краївщина - 30 грудня 1943р.
  • Краснище - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 листопада 1943р.
  • Мошківка - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Новий Бобрик - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943р.
  • Новопіль - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943р.
  • Олевськ - 30 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 січня 1944р.)
  • Омелянівка - 30 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 31 грудня 1943р.)
  • Осикове - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Пряжів - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 31 грудня 1943р.). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Радомишль - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 26 грудня 1943р.). Перше визволення відбулося 10 листопада 1943р.
  • Рудня (Коростишівський район) - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Рудня-Фасова - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Сингаївка - 30 грудня 1943р.
  • Сидори (нині не існує) - 30 грудня 1943р.
  • Слобода-Селець - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Софіївка (Володарсько-Волинський район) - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943р.
  • Топорище - 30 грудня 1943р.
  • Торчин (Володарсько-Волинський район) - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 листопада 1943р.
  • Троковичі - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Туровець - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Ушомир - 30 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 грудня 1943р.)
  • Червоноармійськ - 30 грудня 1943р.
  • Баранівка (Житомирський район) - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Богунський - 31 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 1 січня 1944р.)
  • Вереси - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Вертокиївка - 31 грудня 1943р.
  • Вигів - 31 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 грудня 1943р.)
  • Вишпіль - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Гацьківка - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Дубовець (Житомирський район) - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 1 січня 1944р.). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Жерев - 31 грудня 1943р.
  • Житомир - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Зарічани - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Зарудинці - 31 грудня 1943р.
  • Іванівка (Житомирський район) - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Кам'янка - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Колодіївка - 31 грудня 1943р.
  • Кремне - 31 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 1 січня 1944р.)
  • Крошня - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Крошня-2 - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Ксаверівка - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Липине - 31 грудня 1943р.
  • Оліївка - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Остапи - 31 грудня 1943р.
  • Піски - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Роставиця - 31 грудня 1943р.
  • Рудня-2 (Коростишівський район) - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Рудня-Городенка - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Скаківка - 31 грудня 1943р.
  • Соколова Гора - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Станишівка - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Стебниця - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 листопада 1943р.
  • Сушки - 31 грудня 1943р.
  • Тетерівка - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 14 листопада 1943р.
  • Яблунець - 31 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 1 січня 1944р.)
  • Ягодинка-1 - 31 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 листопада 1943р.

Запорізька область

  • Бабурка - 29 грудня 1943р.
  • Дніпробуд І (залізнична станція) - 29 грудня 1943р.
  • Дніпробуд ІІ (залізнична станція) - 29 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 30 грудня 1943р.)
  • Канцерівка - 29 грудня 1943р.
  • Розумівка - 29 грудня 1943р.
  • Хортиця - 29 грудня 1943р.
  • Верхня Хортиця (нині у складі м. Запоріжжя) - 30 грудня 1943р.

Київська область

  • Яхни - 27 грудня 1943р.
  • Кожанка - 28 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 27 грудня 1943р.). Перше визволення відбулося 7 листопада 1943р.
  • Буки - 29 грудня 1943р.
  • Вінницькі Стави - 29 грудня 1943р.
  • Красноліси - 29 грудня 1943р.
  • Кривошиїнці - 29 грудня 1943р.
  • Селезенівка - 29 грудня 1943р.
  • Сквира - 29 грудня 1943р.
  • Устимівка - 29 грудня 1943р.
  • Гребінки - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 1 січня 1944р.) Перше визволення - 10 листопада 1943р.
  • Паляничинці - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 29 грудня 1943р.). Перше визволення відбулося 7 листопада 1943р.
  • Півні - 30 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 9 листопада 1943р.
  • Великополовецьке - 31 грудня 1943р.
  • Володарка - 31 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 1 січня 1944р.)
  • Слобідський Пост - 31 грудня 1943р.
  • Шамраївка - 31 грудня 1943р.

Кіровоградська область

  • Новогеоргіївськ - 2 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 3 грудня 1943р.)
  • Користівка - 3 грудня 1943р.
  • Краснопілля - 5 грудня 1943р.
  • Цибульове - 5 грудня 1943р.
  • Байдаківка - 6 грудня 1943р.
  • Головківка - 6 грудня 1943р.
  • Диківка - 6 грудня 1943р.
  • Заломи - 6 грудня 1943р.
  • Звенигородка - 6 грудня 1943р.
  • Красносілля - 6 грудня 1943р.
  • Морозівка (Олександрійський район) - 6 грудня 1943р.
  • Олександрія - 6 грудня 1943р.
  • Оліївка - 6 грудня 1943р.
  • Цибулеве - 6 грудня 1943р.
  • Ясинуватка (Олександрійський район) - 6 грудня 1943р.
  • Глинськ - 7 грудня 1943р.
  • Єлизаветградка - 7 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 8 грудня 1943р.)
  • Марто-Іванівка - 7 грудня 1943р.
  • Пантаївка - 7 грудня 1943р.
  • Яремівка - 7 грудня 1943р.
  • Медерове - 8 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 9 грудня 1943р.)
  • Нова Прага - 8 грудня 1943р.
  • Світлопіль - 8 грудня 1943р.
  • Семигір'я - 8 грудня 1943р.
  • Шарівка - 8 грудня 1943р.
  • Знам'янка - 9 грудня 1943р. (Радінформбюро повідомило про це 10 грудня 1943р.)
  • Знам'янка Друга - 9 грудня 1943р.
  • Митрофанівка - 9 грудня 1943р.
  • Мошорине - 9 грудня 1943р.
  • Спасове - 9 грудня 1943р.
  • Куцівка - 10 грудня 1943р.
  • Новгородка - 10 грудня 1943р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 11 грудня 1943р.)
  • Чабанівка - 10 грудня 1943р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 24 жовтня 1943р.
  • Верблюжка - 11 грудня 1943р.
  • Глибока Балка - 11 грудня 1943р.
  • Омельгород - 11 грудня 1943р.
  • Сахарна - 11 грудня 1943р.
  • Соснівка - 11 грудня 1943р.
  • Сотницьке - 11 грудня 1943р.
  • Спасо-Мажарівка - 11 грудня 1943р.
  • Федвар (з 1945 р. - Підлісне) - 11 грудня 1943р.
  • Цвітне - 11 грудня 1943р.
  • Ясинове - 11 грудня 1943р.
  • Хирівка (залізнична станція, з 1980р. - ст. Чорноліська) - 10 грудня 1943р.

Рівненська область

  • Левачі - 25 грудня 1943р.
  • Мочулянка - 25 грудня 1943р.
  • Сівки - 25 грудня 1943р.
  • Удрицьк - 30 грудня 1943р.

Черкаська область

  • Рацеве - 9 грудня 1943р.
  • Стецівка - 9 грудня 1943р.
  • Бужин (нині не існує, затоплений водами Кремечуцького водосховища у 1959р.) - 12 грудня 1943р.
  • Галаганівка - 12 грудня 1943р.
  • Суботів - 12 грудня 1943р.
  • Чигирин - 12 грудня 1943р.
  • Вдовин Хутір - 13 грудня 1943р.
  • Гущівка (нині не існує, у 1959р. затоплене водами Кременчуцького водосховища) - 13 грудня 1943р.
  • Кожарки (нині Кожарка) - 13 грудня 1943р.
  • Янич (з 1954р. - Іванівка) - 13 грудня 1943р.
  • Боровиця - 14 грудня 1943р.
  • Погорільці - 14 грудня 1943р.
  • Талдики (нині затоплене) - 14 грудня 1943р.
  • Худяки (нині затоплене) - 14 грудня 1943р.
  • Черкаси - 14 грудня 1943р.
  • Шабельники - 14 грудня 1943р.
  • Білозір'я - 15 грудня 1943р. (перше визволення)
  • Думанці - 15 грудня 1943р.
  • Змагайлівка (з 1962р. - у складі с. Червона Слобода) - 15 грудня 1943р.
  • Нечаївка - 15 грудня 1943р.
  • Топилівка - 15 грудня 1943р.
  • Трушівці - 15 грудня 1943р.
  • Худоліїівка - 15 грудня 1943р.
  • Рублівка - 16 грудня 1943р.
  • Чорнявка - 16 грудня 1943р.
  • Вергуни - 16 грудня 1943р.
  • Новоселиця - 17 грудня 1943р.
Січень 1944р.

Вінницька область

  • Білашки - 1 січня 1944р.
  • Дзюньків - 1 січня 1944р.
  • Кордишівка (Козятинський район) - 1 січня 1944р.
  • Куманівка - 1 січня 1944р.
  • Павлівка (Поргебищенський район) - 1 січня 1944р.
  • Розкопане - 1 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 січня 1944р.)
  • Самгородок - 1 січня 1944р.
  • Станилівка - 1 січня 1944р.
  • Ширмівка - 1 січня 1944р.
  • Борщагівка - 2 січня 1944р.
  • Вівсяники - 2 січня 1944р.
  • Голендри - 2 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 8 січня 1944р.)
  • Жежелів - 2 січня 1944р.
  • Малинки - 2 січня 1944р.
  • Скоморошки - 2 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 4 січня 1944р.)
  • Сопин - 2 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 3 січня 1944р.)
  • Флоріанівка - 2 січня 1944р.
  • Плисків - 3 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 4 січня 1944р.)
  • Погребище (залізнична станція) - 2 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 1 січня 1944р.)
  • Оратів (районний центр) - 4 січня 1944р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 7 січня 1944р.)
  • Оратів (залізнична станція) - 4 січня 1944р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 7 січня 1944р.)
  • Богданівка - 5 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 6 січня 1944р.)
  • Бродецьке - 7 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 8 січня 1944р.)
  • Комсомольське - 7 січня 1944р.
  • Вороновиця - 9 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 січня 1944р.)
  • Липовець - 7 січня 1944р. (перше визволення)
  • Байраківка - 10 січня 1944р.
  • Вовчинець - 10 січня 1944р.
  • Красненьке - 10 січня 1944р.
  • Кропивна - 10 січня 1944р.
  • Немирів - 10 січня 1944р. (перше визволення)
  • Подорожня - 10 січня 1944р.
  • Чернички - 10 січня 1944р.
  • Хвостівці (нині в межах с. Ковалівка Немирівського району) - 10 січня 1944р.
  • Юрівка (Козятинський район) - 10 січня 1944р.
  • Листопадівка - 11 січня 1944р.

Дніпропетровська область

  • Лошкарівка - 31 січня 1944р.

Житомирська область

  • Аполлонівка - 1 січня 1944р.
  • Бараші - 1 січня 1944р.
  • Биківка - 1 січня 1944р.
  • Бистрик - 1 січня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 13 листопада 1943р.
  • Білокоровичі - 1 січня 1944р.
  • Бобриця - 1 січня 1944р.
  • Вершниця - 1 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 2 січня 1944р.)
  • Володарськ-Волинський - 1 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 30 грудня 1943р.)
  • Гальчинець (нині Гальчин) - 1 січня 1944р.
  • Горбове - 1 січня 1944р.
  • Града - 1 січня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Дров'яний Пост (залізнична станція, з 1973р. - ст. Діброва Олевська) - 1 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 2 січня 1944р.)
  • Киянка (Ємільчинський район) - 1 січня 1944р.
  • Кодня - 1 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 31 грудня 1943р.)
  • Колодянка - 1 січня 1944р. (перше визволення)
  • Кринички (Житомирський район) - 1 січня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 листопада 1943р.
  • Лугини - 1 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 30 грудня 1943р.)
  • М'яколовичі (з 1945 р. - Миколаївка) - 1 січня 1944р.
  • Новий Завод - 1 січня 1944р.
  • Орепи - 1 січня 1944р. (варто зауважити, що Радінформбюро повідомило про це лише 11 січня 1944р.)
  • Осівка (Ємільчинський район) - 1 січня 1944р.
  • Пояски - 1 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 2 січня 1944р.)
  • Радулин - 1 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 11 січня 1943р.)
  • Рихальська - 1 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 2 січня 1944р.)
  • Рудня-Радовельська - 1 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 2 січня 1944р.)
  • Сновидовичі - 1 січня 1944р.
  • Соколів - 1 січня 1944р.
  • Старий Майдан - 1 січня 1944р.
  • Старий Солотвин - 1 січня 1944р.
  • Стрибіж - 1 січня 1944р.
  • Тетірка - 1 січня 1944р.
  • Броники - 2 січня 1944р.
  • Броницька Гута - 2 січня 1944р.
  • Вірівка - 2 січня 1944р.
  • Дениші - 2 січня 1944р.
  • Довбиш - 2 січня 1944р.
  • Ємільчине - 2 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 3 січня 1944р.)
  • Жовтий Брід - 2 січня 1944р.
  • Куліші - 2 січня 1944р.
  • Мокляки - 2 січня 1944р.
  • Першотравенськ - 2 січня 1944р.
  • Радовель - 2 січня 1944р.
  • Слобідка (Коростишівський район) - 2 січня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 12 листопада 1943р.
  • Троянів - 2 січня 1944р.
  • Ужачин - 2 січня 1944р.
  • Хажин - 2 січня 1944р.
  • Райки - 3 січня 1944р.
  • Городниця - 4 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 січня 1944р.)
  • Гришківці - 4 січня 1944р.
  • Бердичів - 5 січня 1944р.
  • Миропіль - 6 січня 1944р.
  • Печанівка - 6 січня 1944р.
  • Разіне - 6 січня 1944р.
  • Чуднів - 6 січня 1944р.
  • Демчин - 7 січня 1944р.
  • Михайленки - 7 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 6 січня 1944р.)
  • Чуднів-Волинський - 7 січня 1944р.
  • Янушпіль (з 1946 р. - Іванопіль) - 7 січня 1944р.
  • Ярунь - 7 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 11 січня 1944р.)
  • Любар - 8 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 10 січня 1944р.)
  • Великі Деревичі - 10 січня 1944р.
  • Коваленки (Любарський район) - 10 січня 1944р.
  • Мотрунки - 10 січня 1944р.
  • Польова Слобідка - 10 січня 1944р.
  • Стрижівка (Любарський район) - 10 січня 1944р.
  • Авратин - 11 січня 1944р.
  • Бурківці - 11 січня 1944р.
  • Безпечна - 11 січня 1944р. (перше визволення)
  • Жари - 11 січня 1944р.
  • Жеребки - 11 січня 1944р.
  • Жолобне - 11 січня 1944р.
  • Киріївка - 11 січня 1944р.
  • Колодянка - 11 січня 1944р. (остаточне визволення)
  • Краснопіль (Чуднівський район) - 11 січня 1944р.
  • Мирославль - 11 січня 1944р.
  • Мокре - 11 січня 1944р.
  • Молочки - 11 січня 1944р. (перше визволення)
  • Стетківці - 11 січня 1944р. (перше визволення)
  • Вересна (нині - Вересня) - 12 січня 1944р.
  • Дуплинки - 12 січня 1944р.
  • Закриниччя - 12 січня 1944р.
  • Токарів - 12 січня 1944р.

Запорізька область

  • Канцерівка - 7 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 30 грудня 1943р.)

Київська область

  • Денгофівка - 1 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 січня 1943р.)
  • Лобачів - 2 січня 1944р.
  • Мармуліївка - 2 січня 1944р.
  • Рубченки - 2 січня 1944р.
  • Ставище - 2 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 4 січня 1944р.)
  • Фастівка - 2 січня 1944р.
  • Фесюри - 2 січня 1944р.
  • Черепин - 2 січня 1944р.
  • Щербаки - 2 січня 1944р.
  • Друцька - 3 січня 1944р.
  • Кашперівка - 3 січня 1944р.
  • Тетіїв - 3 січня 1944р.
  • Біла Церква - 4 січня 1944р.
  • Тараща - 5 січня 1944р.
  • Томилівка - 5 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 6 січня 1944р.)
  • Сухоліси - 6 січня 1944р.
  • Буки (село) - 7 січня 1944р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 9 січня 1944р.)
  • Кагарлик - 7 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 січня 1944р.)
  • Ольшаниця - 7 січня 1944р.
  • Ржищів - 7 січня 1944р.
  • Рокитне - 7 січня 1944р.
  • Узин - 6 січня 1944р.
  • Закутинці - 24 січня 1944р.
  • Дмитренки - 26 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 29 січня 1944р.)
  • Ісайки - 26 січня 1944р.
  • Митаївка - 26 січня 1944р.
  • Бране Поле - 27 січня 1944р.
  • Бурти - 27 січня 1944р.
  • Гута - 27 січня 1944р.
  • Дібрівка - 27 січня 1944р.
  • Красногородка - 27 січня 1944р.
  • Медвин - 27 січня 1944р.
  • Побережка - 27 січня 1944р.
  • Софійка - 27 січня 1944р.
  • Дешки - 28 січня 1944р.
  • Коряківка - 28 січня 1944р.
  • Розкопанці - 28 січня 1944р.
  • Щербашенці - 28 січня 1944р.
  • Біївці - 28 січня 1944р.
  • Синиця - 28 січня 1944р.
  • Володимирівка - 29 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Дибинці - 29 січня 1944р.
  • Перегонівка - 29 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Бородані - 30 січня 1944р.
  • Чайки (Богуславський район) - 30 січня 1944р.
  • Саварка - 30 січня 1944р.
  • Карапиші - 31 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Киданівка - 31 січня 1944р.
  • Лютарі - 31 січня 1944р.
  • Миронівка - 31 січня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.) Перше визволення відбулося 22 липня 1941р.
  • Олексіївка (Богуславський район) - 31 січня 1944р.

Кіровоградська область

  • Канатове (залізнична станція Кіровоградського району) - 6 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 7 січня 1944р.)
  • Аджамка - 7 січня 1944р.
  • Лелеківка - 7 січня 1944р.
  • Трепівка - 7 січня 1944р.
  • Кіровоград - 8 січня 1944р.
  • Олександрівка - 9 січня 1944р.
  • Соснівка - 9 січня 1944р.
  • Фундукліївка - 9 січня 1944р.
  • Аврамівка (Кіровоградський район) - 10 січня 1944р.
  • Бандурівка - 10 січня 1944р.
  • Олексіївка (Кіровоградський район) - 10 січня 1944р.
  • Шпакове - 10 січня 1944р.

Рівненська область

  • Дерманка - 2 січня 1944р.
  • Борове (Рокитнівський район) - 3 січня 1944р.
  • Воронів - 3 січня 1944р.
  • Карпилівка (Рокитнівський район) - 3 січня 1944р.
  • Нетреба (Рокитнівський район) - 3 січня 1944р.
  • Остки - 3 січня 1944р.
  • Сновидовичі - 3 січня 1944р.
  • Рокитне - 6 січня 1944р.
  • Карасин - 7 січня 1944р.
  • Клесів - 7 січня 1944р.
  • Томашгород - 7 січня 1944р.
  • Березне - 9 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 січня 1944р.)
  • Дубровиця - 10 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 12 січня 1944р.)
  • Стрільськ - 10 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 11 січня 1944р.)
  • Трипутня - 10 січня 1944р.
  • Немовичі - 11 січня 1944р.
  • Володимирець - 12 січня 1944р.
  • Висоцьк - 12 січня 1944р.
  • Сарни - 12 січня 1944р.
  • Степань - 12 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 січня 1944р.)
  • Страшеве - 12 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 8 січня 1944р.)
  • Бриків - 13 січня 1944р.
  • Ведмедівка - 13 січня 1944р.
  • Головниця - 13 січня 1944р.
  • Даничів - 13 січня 1944р.
  • Корець - 13 січня 1944р.
  • Малинськ - 13 січня 1944р.
  • Тутовичі - 13 січня 1944р.
  • Межиріч - 14 січня 1944р.
  • Моквин - 14 січня 1944р.
  • Підлужне - 14 січня 1944р.
  • Хиночі - 14 січня 1944р.
  • Янова Долина (нині Базальтове) - 14 січня 1944р.
  • Антонівка - 16 січня 1944р.
  • Печалівка (з 1963р. - Мирне) - 16 січня 1944р.
  • Тучин - 16 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 17 січня 1944р.)

Рівненська область

  • Гоща - 18 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 19 січня 1944р.)
  • Костопіль - 31 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 16 січня 1944р.)
  • Олександрія - 31 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944р.)

Тернопільська область

  • Андруга - 14 січня 1944р.

Хмельницька область

  • Полонне - 8 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 9 січня 1944р.)
  • Понінка - 8 січня 1944р.
  • Плужне - 9 січня 1944р.
  • Кутки - 12 січня 1944р.
  • Мухарів - 12 січня 1944р.
  • Берездів - 13 січня 1944р.
  • Городнявка - 13 січня 1944р.
  • Киликиїв - 13 січня 1944р.
  • Красностав - 13 січня 1944р.
  • Купине - 13 січня 1944р.
  • Майдан-Вила (залізнична стація села Михайлючка Шепетівського району) - 13 січня 1944р.
  • Манятин - 13 січня 1944р.
  • Піддубці - 13 січня 1944р.
  • Сенігів - 13 січня 1944р.
  • Яблунівка (Славутський район) - 13 січня 1944р.
  • Ганнопіль - 14 січня 1944р.
  • Славута - 14 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 18 січня 1944р.)
  • Цвітоха - 15 січня 1944р.
  • Лисиче - 18 січня 1944р.
  • Старий Кривин - 18 січня 1944р.
  • Хролин - 27 січня 1944р.
  • Цвітоха - 28 січня 1944р.

Черкаська область

  • Жашків - 4 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 січня 1944р.)
  • Кривчунка - 4 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 5 січня 1944р.)
  • Маньківка - 7 січня 1944р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 січня 1944р.)
  • Поташ - 7 січня 1944р. (перше визволення)
  • Катеринопіль - 8 січня 1944р. (перше визволення)
  • Медведівка (Чигиринський район) - 8 січня 1944р.
  • Жаботин - 9 січня 1944р.
  • Кам'янка (районний центр) - 9 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 січня 1944р.)
  • Косарі - 9 січня 1944р.
  • Хацьки - 9 січня 1944р. (остаточне визволення)
  • Яроватка - 9 січня 1944р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 січня 1944р.)
  • Владиславчик - 10 січня 1944р.
  • Голов'ятине - 10 січня 1944р.
  • Грушківка - 10 січня 1944р.
  • Завадівка - 10 січня 1944р.
  • Іванівка (Уманський район) - 10 січня 1944р.
  • Конельська Попівка - 10 січня 1944р.
  • Крачківка - 10 січня 1944р.
  • Малий Бузуків - 10 січня 1944р.
  • Михайлівка (Кам'янський район) - 10 січня 1944р.
  • Нестерівка - 10 січня 1944р.
  • Подібна - 10 січня 1944р.
  • Плескачівка - 10 січня 1944р.
  • Пляківка - 10 січня 1944р.
  • Ставидло (нині в межах с. Хижинці Лисянського району) - 10 січня 1944р.
  • Томашівка - 10 січня 1944р.
  • Яри - 10 січня 1944р.
  • Ліщинівка - 11 січня 1944р. (перше визволення)
  • Сунки - 11 січня 1944р.
  • Ірдинь - 17 січня 1944р.
  • Лебедин - 26 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Сердюківка - 26 січня 1944р.
  • Дарівка - 27 січня 1944р.
  • Сигнаївка - 27 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Шпола - 27 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Моринці (Звенигородський район) - 28 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Звенигородка - 28 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Сміла - 29 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Імені Тараса Шевченка (залізнична станція, розташована у м. Сміла) - 29 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Березняки (Смілянський район) - 30 січня 1944р.
  • Макіївка - 30 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Ротмістрівка - 30 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Канів - 31 січня 1944р.
  • Носачів - 31 січня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
Лютий 1944р.

Волинська область

  • Ківерці - 1 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944р.)
  • Арматнів (залізнична станція села Звірів) - 2 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944р.)
  • Луцьк - 2 лютого 1944р.
  • Маневичі - 2 лютого 1944р.
  • Олика - 2 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944р.)
  • Рожище - 2 лютого 1944р. (перше визволення)
  • Юляна (нині Дачне) - 2 лютого 1944р.
  • Янівка - 2 лютого 1944р.
  • Колки - 3 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944р.)
  • Мизове - 3 лютого 1944р. (перше визволення)
  • Повурськ - 3 лютого 1944р.
  • Польська Гора - 3 лютого 1944р.
  • Троянівка - 3 лютого 1944р.
  • Цумань - 3 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944р.)
  • Чорторийськ (залізнична станція) - 3 лютого 1944р.

Дніпропетровська область

  • Павлопілля - 1 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 лютого 1944р.)
  • Орджонікідзе - 2 лютого 1944р.
  • Приворот - 2 лютого 1944р.
  • Жовтокам'янка - 4 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 лютого 1944р.)
  • Нива-Трудова - 4 лютого 1944р.
  • Спокойствіє - 4 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 6 лютого 1944р.)
  • Мирова - 5 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 6 лютого 1944р.)
  • Апостолове - 6 лютого 1944р.
  • Борисівка - 6 лютого 1944р.
  • Високе - 6 лютого 1944р.
  • Девладове - 6 лютого 1944р.
  • Дмитрівка - 6 лютого 1944р.
  • Зелене Поле - 6 лютого 1944р.
  • Златоустівка - 6 лютого 1944р.
  • Катеринівка (Апостолівський район) - 6 лютого 1944р.
  • Марганець - 6 лютого 1944р.
  • Михайлівка (Апостолівський район) - 6 лютого 1944р.
  • Нововітебське - 6 лютого 1944р.
  • Олександропіль - 6 лютого 1944р.
  • Софіївка - 6 лютого 1944р.
  • Хмельницьке - 6 лютого 1944р.
  • Шолохове - 6 лютого 1944р.
  • Ревун (залізнична станція села Червоногригорівка) - 7 лютого 1944р.
  • Нікополь - 8 лютого 1944р.
  • Нікопольбуд (залізнична станція) - 8 лютого 1944р.
  • Червоногригорівка - 8 лютого 1944р.
  • Володимирівка (Апостолівський район) - 9 лютого 1944р.
  • Зелений Луг (Криворізький район) - 9 лютого 1944р.
  • Капулівка - 9 лютого 1944р.
  • Лапинка (нині в межах міста Нікополь) - 9 лютого 1944р.
  • Мала Костромка - 9 лютого 1944р.
  • Олексіївка (Нікопольський район) - 9 лютого 1944р.
  • Покровське - 9 лютого 1944р.
  • Радушне - 9 лютого 1944р.
  • Чкалове - 9 лютого 1944р.
  • Чортомлик - 9 лютого 1944р.
  • Тік (залізнична станція) - 14 лютого 1944р.
  • Підстепне (залізнична станція) - 15 лютого 1944р.
  • Пичугине - 18 лютого 1944р.
  • Божедарівка - 21 лютого 1944р.
  • Бажанове (нині в межах м. Кривий Ріг) - 21 лютого 1944р.
  • Ганнівка (Широківський район) - 21 лютого 1944р.
  • Долгинцеве (залізнична станція у м. Кривий Ріг) - 21 лютого 1944р.
  • Коломійцеве - 21 лютого 1944р.
  • Новоукраїнка (село Криничанського району. Нині не існує. Зняте з обліку 5 березня 1992р.) - 21 лютого 1944р.
  • Роковата (залізнична станція у м. Кривий Ріг) - 21 лютого 1944р.
  • Кривий Ріг - 22 лютого 1944р.
  • Мудрьона (залізнична станція у м. Кривий Ріг) - 22 лютого 1944р.
  • Вечірній Кут (залізнична станція у м. Кривий Ріг) - 25 лютого 1944р.
  • Інгулець (селище міського типу, Криворізький район) - 29 лютого 1944р.
  • Миколаївка (Широківський район) - 29 лютого 1944р.
  • Новокурське - 29 лютого 1944р.
  • Радевичеве - 29 лютого 1944р.
  • Шестірня - 29 лютого 1944р.
  • Широке - 29 лютого 1944р.

Запорізька область

  • Кам'янка Дніпровська - 7 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 8 лютого 1944р.)
  • Водяне (Кам'янсько-Дніпровський район) - 8 лютого 1944р.
  • Дніпровка - 8 лютого 1944р.
  • Нововодяне - 8 лютого 1944р.
  • Новодніпровка - 8 лютого 1944р.

Київська область

  • Мисайлівка - 2 лютого 1944р.
  • Богуслав - 3 лютого 1944р.
  • Карандинці - 3 лютого 1944р.
  • Козин - 3 лютого 1944р.
  • Македони - 3 лютого 1944р.
  • Маслівка - 3 лютого 1944р.
  • Потік (Миронівський район) - 3 лютого 1944р.
  • Росава - 3 лютого 1944р.
  • Туники - 3 лютого 1944р.
  • Шупики - 3 лютого 1944р.
  • Яцюки - 3 лютого 1944р.
  • Івки - 4 лютого 1944р.
  • Калинівка (Богуславський район) - 4 лютого 1944р.
  • Половецьке - 4 лютого 1944р.
  • Поташня (Богуславський район) - 4 лютого 1944р.
  • Тептіївка - 4 лютого 1944р.
  • Хохітва - 4 лютого 1944р.
  • Яхни (Миронівський район) - 4 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 10 лютого 1944р.)
  • Семигори - 6 лютого 1944р.
  • Вільховець - 9 лютого 1944р.
  • Ємчиха - 8 лютого 1944р.
  • Михайлівка (Богуславський район) - 7 лютого 1944р.
  • Москаленки - 8 лютого 1944р.
  • Янівка (з 1945 р. - Іванівка, Богуславський район) - 10 лютого 1944р.

Кіровоградська область

  • Журівка - 3 лютого 1944р.
  • Каніж - 3 лютого 1944р.
  • Капітанівка - 3 лютого 1944р.
  • Оситняжка - 3 лютого 1944р.
  • Турія - 3 лютого 1944р.

Рівненська область

  • Борове (зал. стан. Зарічненського району) - 1 лютого 1944р.
  • Біле - 1 лютого 1944р.
  • Кухотська Воля - 1 лютого 1944р.
  • Рівне - 2 лютого 1944р.
  • Теремне - 2 лютого 1944р.
  • Здолбунів - 3 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 лютого 1944р.)
  • Волошки - 5 лютого 1944р.
  • Деражне - 5 лютого 1944р.
  • Квасилів - 5 лютого 1944р.
  • Клевань - 5 лютого 1944р.
  • Любомирськ - 5 лютого 1944р.
  • Могиляни - 5 лютого 1944р.
  • Новостав - 5 лютого 1944р.
  • Обарів - 5 лютого 1944р.
  • Озеряни - 5 лютого 1944р.
  • Оржів - 5 лютого 1944р.
  • Острог - 5 лютого 1944р.
  • Рафалівка - 5 лютого 1944р.
  • Решуцьк - 5 лютого 1944р.
  • Шпанів - 5 лютого 1944р.
  • Мізоч - 6 лютого 1944р.
  • Млинів - 6 лютого 1944р.
  • Ульбарів (нині Нагірне) - 6 лютого 1944р.
  • Мирогоща (залізнична станція) - 9 лютого 1944р.
  • Острожець - 12 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 6 лютого 1944р.)

Тернопільська область

  • Шумськ - 28 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 березня 1944р.)

Херсонська область

  • Мала Лепетиха - 7 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 8 лютого 1944р.)
  • Бабине - 8 лютого 1944р.
  • Велика Лепетиха - 8 лютого 1944р.
  • Верхній Рогачик - 8 лютого 1944р.
  • Карайдубина (нині Бережанка) - 8 лютого 1944р.
  • Нижній Рогачик - 8 лютого 1944р.
  • Ушалка - 8 лютого 1944р.
  • Гаврилівка (Нововоронцовський район) - 27 лютого 1944р.
  • Золота Балка - 27 лютого 1944р.
  • Нововоронцовка - 27 лютого 1944р.
  • Осокорівка - 27 лютого 1944р.
  • Петрівка (Нововоронцовський район) - 27 лютого 1944р.
  • Хрещенівка (Нововоронцовський район) - 27 лютого 1944р.
  • Високопілля - 28 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 29 лютого 1944р.)
  • Біляївка (Нововоронцовський район) - 29 лютого 1944р.
  • Дудчани - 29 лютого 1944р.
  • Іванівка (Високопільський район) - 29 лютого 1944р.
  • Нововознесенське (Високопільський район) - 29 лютого 1944р.

Хмельницька область

  • Кривин - 5 лютого 1944р.
  • Шепетівка - 11 лютого 1944р.
  • Шепетівка-Подільська (залізнична станція) - 11 лютого 1944р.
  • Ізяслав - 28 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 березня 1944р.)
  • Ляхівці (з 1946 р. - Білогір'я) - 29 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 5 березня 1944р.)

Черкаська область

  • Шевченкове (Звенигородський район) - 1 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 лютого 1944р.)
  • Цвіткове - 2 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 3 лютого 1944р.)
  • Багачівка (Звенигородський район) - 3 лютого 1944р.
  • Балаклея (Смілянський район) - 3 лютого 1944р.
  • Бужанка - 3 лютого 1944р.
  • Виноград - 3 лютого 1944р.
  • Водяне - 3 лютого 1944р.
  • Кам'яний Брід - 3 лютого 1944р.
  • Квітки (Корсунь-Шевченківський район) - 3 лютого 1944р.
  • Ковалиха (Смілянський район) - 3 лютого 1944р.
  • Козацьке (Звенигородський район) - 3 лютого 1944р.
  • Куцівка - 3 лютого 1944р.
  • Лазірці - 3 лютого 1944р.
  • Лип'янка - 3 лютого 1944р.
  • Лузанівка - 3 лютого 1944р.
  • Матусів - 3 лютого 1944р.
  • Мельниківка - 3 лютого 1944р.
  • Миколаївка (Корсунь-Шевченківський район) - 3 лютого 1944р.
  • Надточаївка - 3 лютого 1944р.
  • Попівка (Смілянський район) - 3 лютого 1944р.
  • Самгородок (Смілянський район) - 3 лютого 1944р.
  • Селище (Корсунь-Шевченківський район) - 3 лютого 1944р.
  • Степанці - 3 лютого 1944р.
  • Стецівка (Звенигородський район) - 3 лютого 1944р.
  • Тарасівка (Звенигородський район) - 3 лютого 1944р.
  • Ташлик - 3 лютого 1944р.
  • Телепине - 3 лютого 1944р.
  • Терешки - 3 лютого 1944р.
  • Товмач - 3 лютого 1944р.
  • Товста - 3 лютого 1944р.
  • Топильна - 3 лютого 1944р.
  • Трощин - 3 лютого 1944р.
  • Чижівка - 3 лютого 1944р.
  • Юркове (Звенигородський район) - 3 лютого 1944р.
  • Яблунів - 3 лютого 1944р.
  • Вільховець - 4 лютого 1944р. (перше визволення)
  • Воронівка - 4 лютого 1944р.
  • Гамарня - 4 лютого 1944р.
  • Кононча - 4 лютого 1944р.
  • Малий Ржавець - 4 лютого 1944р.
  • Михайлівка (Канівський район) - 4 лютого 1944р.
  • Мошни - 4 лютого 1944р.
  • Хмільна - 4 лютого 1944р.
  • Байбузи - 5 лютого 1944р.
  • Бересняги - 5 лютого 1944р.
  • Білозір'я - 5 лютого 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 15 грудня 1943р.
  • Вербівка (Городищенський район) - 5 лютого 1944р.
  • Вільшана - 5 лютого 1944р.
  • Мартинівка - 5 лютого 1944р.
  • Первомайське - 5 лютого 1944р.
  • Тубільці - 5 лютого 1944р.
  • Хрещатик - 5 лютого 1944р.
  • Шелепухи - 5 лютого 1944р.
  • Беркозівка - 6 лютого 1944р.
  • Драбівка - 6 лютого 1944р.
  • Ключники - 6 лютого 1944р.
  • В'язівок - 7 лютого 1944р.
  • Велике Старосілля (нині Старосілля) - 7 лютого 1944р.
  • В'язівок - 7 лютого 1944р.
  • Кличкове - 7 лютого 1944р.
  • Межиріч - 7 лютого 1944р.
  • Попівка (Канівський район) - 7 лютого 1944р.
  • Валява (село) - 8 лютого 1944р.
  • Ксаверове - 8 лютого 1944р.
  • Орловець - 8 лютого 1944р.
  • Хлистунівка - 8 лютого 1944р.
  • Бровахи - 9 лютого 1944р.
  • Виграїв - 9 лютого 1944р.
  • Городище - 9 лютого 1944р.
  • Воронцово-Городище (залізнична стація, нині станція Городище) - 9 лютого 1944р.
  • Мліїв - 9 лютого 1944р.
  • Старосілля - 9 лютого 1944р.
  • Валява (залізнична станція) - 10 лютого 1944р.
  • Завадівка - 10 лютого 1944р.
  • Набоків - 10 лютого 1944р.
  • Нехворощ - 10 лютого 1944р.
  • Таганча - 10 лютого 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 11 лютого 1944р.)
  • Вільхівчик - 11 лютого 1944р.
  • Глушки - 11 лютого 1944р.
  • Миропілля - 11 лютого 1944р.
  • Поташня - 11 лютого 1944р.
  • Черепин - 11 лютого 1944р.
  • Голяки - 12 лютого 1944р.
  • Деренковець - 12 лютого 1944р.
  • Карашина - 12 лютого 1944р.
  • Мельники - 12 лютого 1944р.
  • Набутів - 12 лютого 1944р.
  • Нетеребка - 12 лютого 1944р.
  • Пішки - 12 лютого 1944р.
  • Гарбузин - 13 лютого 1944р.
  • Ситники - 13 лютого 1944р.
  • Сотники - 13 лютого 1944р.
  • Корсунь-Шевченківський - 14 лютого 1944р.
  • Кошмак - 14 лютого 1944р.
  • Листвина - 14 лютого 1944р.
  • Петрушки - 14 лютого 1944р.
  • Саморідня - 14 лютого 1944р.
  • Дацьки - 16 лютого 1944р.
  • Прутильці - 16 лютого 1944р.
  • Стеблів - 16 лютого 1944р.
  • Тараща - 16 лютого 1944р.
  • Яблунівка - 16 лютого 1944р.
  • Лисянка - 17 лютого 1944р.
Березень 1944р.

Вінницька область

  • Качанівка - 7 березня 1944р.
  • Скаржинці - 7 березня 1944р.
  • Терешпіль - 7 березня 1944р.
  • Війтівці (з 1946 р. - Жданівка) - 8 березня 1944р.
  • Маркуші - 8 березня 1944р.
  • Морозівка (Хмільницький район) - 8 березня 1944р.
  • Сальниця - 8 березня 1944р.
  • Уланів - 8 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 9 березня 1944р.)
  • Антопіль - 9 березня 1944р.
  • Березна - 9 березня 1944р.
  • Заливанщина - 9 березня 1944р.
  • Крижанівка - 9 березня 1944р.
  • Кустівці - 9 березня 1944р.
  • Лозна - 9 березня 1944р.
  • Люлинці (Оратівський район) - 9 березня 1944р.
  • Нападівка (Калинівський район) - 9 березня 1944р.
  • Пустовійти - 9 березня 1944р.
  • Радівка (Калинівський район) - 9 березня 1944р.
  • Рогинці - 9 березня 1944р.
  • Уладівка - 9 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944р.)
  • Хмільник - 9 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944р.)
  • Холонівська (залізнична станція села Іванів Калинівського району) - 9 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944р.)
  • Черепашинці - 9 березня 1944р.
  • Байківка - 10 березня 1944р.
  • Білий Рукав - 10 березня 1944р.
  • Колибабинці - 10 березня 1944р.
  • Корделівка - 10 березня 1944р.
  • Писарівка (Калинівський район) - 10 березня 1944р.
  • Розкошівка - 10 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 12 березня 1944р.)
  • Соколова - 10 березня 1944р.
  • Тарасівка (Калинівський район) - 10 березня 1944р.
  • Теплик - 10 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 12 березня 1944р.)
  • Томашпіль (Хмільницький район) - 10 березня 1944р.
  • Широка Гребля (Хмільницький район) - 10 березня 1944р.
  • Янів (з 1946 р - Іванів, Теплицький район) - 10 березня 1944р.
  • Балабанівка - 11 березня 1944р.
  • Джулинка (залізнична станція) - 11 березня 1944р.
  • Марківка (Теплицький район) - 11 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 12 березня 1944р.)
  • Нараївка - 11 березня 1944р.
  • Оратів - 11 березня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 4 січня 1944р.
  • Росоша - 11 березня 1944р.
  • Стражгород - 11 березня 1944р.
  • Фронтівка - 11 березня 1944р.
  • Велика Мочулка - 12 березня 1944р.
  • Генріхівка (залізнична станція села Красносілка Бершадського району) - 12 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 березня 1944р.)
  • Гранів - 12 березня 1944р.
  • Джулинка (селище, районний центр) - 12 березня 1944р.
  • Дукля - 12 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 березня 1944р.)
  • Іллінці - 12 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 13 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 8 січня 1944р.
  • Китайгород (Іллінецький район) - 12 березня 1944р.
  • Липовець - 12 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 13 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 7 січня 1944р.
  • Михайлівка (Гайсинський район) - 12 березня 1944р.
  • Мишарівка - 12 березня 1944р.
  • Чечелівка - 12 березня 1944р.
  • Шляхова - 12 березня 1944р.
  • Вороновиця - 13 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 15 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 9 січня 1944р.
  • Гайсин - 13 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 14 березня 1944р.)
  • Губник (Гайсинський район) - 13 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 14 березня 1944р.)
  • Дашів - 13 березня 1944р.
  • Демківське - 13 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 15 березня 1944р.)
  • Жадани - 13 березня 1944р.
  • Жерденівка - 13 березня 1944р.
  • Зозів - 13 березня 1944р.
  • Зятківці - 13 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 14 березня 1944р.)
  • Кошлани - 13 березня 1944р.
  • Кублич - 13 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 12 березня 1944р.)
  • Купчинці - 13 березня 1944р.
  • Ладижин - 13 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 15 березня 1944р.)
  • Мервин - 13 березня 1944р.
  • Паріївка (Іллінецький район) - 13 березня 1944р.
  • Попівка (Липовецький район) - 13 березня 1944р.
  • Семирічка - 13 березня 1944р.
  • Тростянець - 13 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 15 березня 1944р.)
  • Хрінівка - 13 березня 1944р.
  • Щаслива - 13 березня 1944р.
  • Варшиця (нині мікрорайон міста Калинівка) - 14 березня 1944р.
  • Бершадь - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944р.)
  • Бубнівка (Гайсинський район) - 14 березня 1944р.
  • Буди - 14 березня 1944р.
  • Вахнівка - 14 березня 1944р.
  • Глибочок - 14 березня 1944р.
  • Губник (Гайсинський район) - 14 березня 1944р.
  • Гуменне - 14 березня 1944р.
  • Дружелюбівка - 14 березня 1944р.
  • Журава - 14 березня 1944р.
  • Завадівка (Теплицький район) - 14 березня 1944р.
  • Зарудинці - 14 березня 1944р.
  • Зятківці (Гайсинський район) - 14 березня 1944р.
  • Ізабелівка (нині - Жабелівка) - 14 березня 1944р.
  • Калинівка (районний центр) - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944р.)
  • Карбівка - 14 березня 1944р.
  • Кирсанівка - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944р.)
  • Козинці (Тростянецький район) - 14 березня 1944р.
  • Комарів (Вінницький район) - 14 березня 1944р.
  • Криштопівка - 14 березня 1944р.
  • Куна - 14 березня 1944р.
  • Метанівка - 14 березня 1944р.
  • Михайлівка (Вінницький район) - 14 березня 1944р.
  • Нова Прилука - 14 березня 1944р.
  • Ободівка - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944р.)
  • Оленівка (Вінницький район) - 14 березня 1944р.
  • Побірка (Теплицький район) - 14 березня 1944р.
  • Ратуш - 14 березня 1944р.
  • Самчиці - 14 березня 1944р.
  • Ситківці - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944р.)
  • Соболівка (Липовецький район) - 14 березня 1944р.
  • Сорока - 14 березня 1944р.
  • Ставки - 14 березня 1944р.
  • Стара Прилука - 14 березня 1944р.
  • Степанівка (Вінницький район) - 14 березня 1944р.
  • Турбів - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944р.)
  • Тюшки (залізнична станція Вінницького району) - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 16 березня 1944р.)
  • Улянівка (Барський район) - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944р.)
  • Чернятка - 14 березня 1944р.
  • Шабельня - 14 березня 1944р.
  • Білий Камінь - 15 березня 1944р.
  • Вапнярка - 15 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944р.)
  • Великі Крушлинці - 15 березня 1944р.
  • Ворошилівка - 15 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944р.)
  • Гнівань - 15 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944р.)
  • Гулівці - 15 березня 1944р.
  • Жабокричка - 15 березня 1944р.
  • Жорнище - 15 березня 1944р.
  • Журавлівка (Тульчинський район) - 15 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 17 березня 1944р.)
  • Іванівка (Вінницький район) - 15 березня 1944р.
  • Кароліна - 15 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944р.)
  • Кидрасівка - 15 березня 1944р.
  • Клебань - 15 березня 1944р.
  • Косаківка (Липовецький район) - 15 березня 1944р.
  • Красногірка - 15 березня 1944р.
  • Криківці - 15 березня 1944р.
  • Левків - 15 березня 1944р.
  • Мельниківці - 15 березня 1944р.
  • Михайлівка (Тульчинський район) - 15 березня 1944р.
  • Немирів - 15 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 10 січня 1944р.
  • Ометинці - 15 березня 1944р.
  • Павлівка (Калинівський район) - 15 березня 1944р.
  • Писарівка - 15 березня 1944р.
  • Савинці - 15 березня 1944р.
  • Сосонка - 15 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944р.)
  • Тиманівка - 15 березня 1944р.
  • Тульчин - 15 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944р.)
  • Фердинандівка (залізнична станція села Сподахи Немирівського району) - 15 березня 1944р.
  • Хвостівці (нині у складі села Ковалівка Немирівського району) - 15 березня 1944 р
  • Холодівка - 15 березня 1944р.
  • Холявинці (з 1957р. у складі села Лісова Лисіївка Калинівського району) - 15 березня 1944р.
  • Цибулівка - 15 березня 1944р.
  • Війтівка - 16 березня 1944р.
  • Гриненки - 16 березня 1944р.
  • Довжок (Немирівський район) - 16 березня 1944р.
  • Дохно - 16 березня 1944р.
  • Княжеве (залізнична станція селища міського типу Красне Крижопільского району) - 16 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 17 березня 1944р.)
  • Комаргород - 16 березня 1944р.
  • Крижопіль - 16 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 17 березня 1944р.)
  • Крищинці - 16 березня 1944р.
  • Липівка - 16 березня 1944р.
  • Лука (Немирівський район) - 16 березня 1944р.
  • Медвідка - 16 березня 1944р.
  • Попелюхи (Піщанський район) - 16 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 18 березня 1944р.)
  • Сальник - 16 березня 1944р.
  • Слобода Шаргородська - 16 березня 1944р.
  • Соколівка (Крижопільський район) - 16 березня 1944р.
  • Стадниця - 16 березня 1944р.
  • Стрільчинці - 16 березня 1944р.
  • Сутиски - 16 березня 1944р.
  • Тиврів - 16 березня 1944р.
  • Томашпіль - 16 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 17 березня 1944р.)
  • Тяжилів (сучасний мікрорайон міста Вінниця) - 16 березня 1944р.
  • Юрківка - 16 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 17 березня 1944р.)
  • Яланець (Томашпільський район) - 16 березня 1944р.
  • Брацлав - 17 березня 1944р.
  • Будки - 17 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944р.)
  • Василівка (Тиврівський район) - 17 березня 1944р.
  • Велика Русава - 17 березня 1944р.
  • Вільшанка (Крижопільський район) - 17 березня 1944р.
  • Гарячківка - 17 березня 1944р.
  • Гнатків - 17 березня 1944р.
  • Городище (Піщанський район) - 17 березня 1944р.
  • Гришівці - 17 березня 1944р.
  • Дзвониха - 17 березня 1944р.
  • Добрянка - 17 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944р.)
  • Жабокрич - 17 березня 1944р.
  • Канава (Тиврівський район) - 17 березня 1944р.
  • Клембівка - 17 березня 1944р.
  • Колюхів (Тиврівський район) - 17 березня 1944р.
  • М'ястківка (з 1946 р. - Городківка) - 17 березня 1944р.
  • Маянів - 17 березня 1944р.
  • Орлівка - 17 березня 1944р.
  • Потоки (Жмеринський район) - 17 березня 1944р.
  • Рудниця - 17 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944р.)
  • Сідава - 17 березня 1944р.
  • Стратіївка - 17 березня 1944р.
  • Чернівці - 17 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944р.)
  • Чечельник - 17 березня 1944р.
  • Шершні (Тиврівський район) - 17 березня 1944р.
  • Ямпіль - 17 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944р.)
  • Бабчинці - 18 березня 1944р.
  • Березівка (Чернівецький район) - 18 березня 1944р.
  • Борівка - 18 березня 1944р.
  • Вербка (Чечельницький район) - 18 березня 1944р.
  • Вугринівка (з 1959р. у складі міста Хмільник) - 18 березня 1944р.
  • Гальжбіївка - 18 березня 1944р.
  • Голодьки - 18 березня 1944р.
  • Дзигівка - 18 березня 1944р.
  • Думенки - 18 березня 1944р.
  • Жмеринка - 18 березня 1944р.
  • Качківка (Ямпільський район) - 18 березня 1944р.
  • Курилівка - 18 березня 1944р.
  • Лелітка - 18 березня 1944р.
  • Печера - 18 березня 1944р.
  • Пиківська Слобідка - 18 березня 1944р.
  • Піщанка - 18 березня 1944р.
  • Попелюхи (Мурованокуриловецький район) - 18 березня 1944р.
  • Попівці - 18 березня 1944р.
  • Рахни - 18 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944р.)
  • Станіславчик - 18 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944р.)
  • Чорномин - 18 березня 1944р.
  • Шпиків - 18 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944р.)
  • Ярошенка - 18 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944р.)
  • Деребчин - 19 березня 1944р.
  • Джурин - 19 березня 1944р.
  • Зведенівка - 19 березня 1944р.
  • Івча (Літинський район) - 19 березня 1944р.
  • Карпівка (Могилів-Подільський район) - 19 березня 1944р.
  • Кожухів - 19 березня 1944р.
  • Кусиківці - 19 березня 1944р.
  • Лука (Літинський район) - 19 березня 1944р.
  • Майдан-Бобрик - 19 березня 1944р.
  • Медведівка (Літинський район) - 19 березня 1944р.
  • Миколаївка (Літинський район) - 19 березня 1944р.
  • Мізяківські Хутори - 19 березня 1944р.
  • Могилів-Подільський - 19 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 20 березня 1944р.)
  • Мурафа - 19 березня 1944р.
  • Осолинка - 19 березня 1944р.
  • Подільський Пост (залізнична станція, з 1973р. - станція Жмеринка-Подільська ) - 19 березня 1944р.
  • Політанки - 19 березня 1944р.
  • Рахни-Лісові - 19 березня 1944р.
  • Серебрія (Могилів-Подільський район) - 19 березня 1944р.
  • Стрижавка - 19 березня 1944р.
  • Хоменки - 19 березня 1944р.
  • Балин - 20 березня 1944р.
  • Браїлів - 20 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944р.)
  • Вінниця - 20 березня 1944р.
  • Дяківці - 20 березня 1944р.
  • Котюжани - 20 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944р.)
  • Кулига - 20 березня 1944р.
  • Літин - 20 березня 1944р.
  • Літинка - 20 березня 1944р.
  • Майдан Супрунівський (з 1960р. - Підлісне, Літинський район) - 20 березня 1944р.
  • Немерче - 20 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944р.)
  • Пеньківка (Літинський район) - 20 березня 1944р.
  • Селище (Літинський район) - 20 березня 1944р.
  • Сосни (Літинський район) - 20 березня 1944р.
  • Сулятицька (залізнична станція села Юрківці Могилів-Подільского району) - 20 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944р.)
  • Шаргород - 20 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944р.)
  • Багринівці - 21 березня 1944р.
  • Бар (залізнична станція) - 21 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 22 березня 1944р.)
  • Бірків - 21 березня 1944р.
  • Вищеольчедаїв - 21 березня 1944р.
  • Дашківці - 21 березня 1944р.
  • Ізраїлівка (залізнична станція села Грабарівка Могилів-Подільського району) - 21 березня 1944р.
  • Коростівці - 21 березня 1944р.
  • Кудіївці - 21 березня 1944р.
  • Ломазів - 21 березня 1944р.
  • Лучинець - 21 березня 1944р.
  • Лядова - 21 березня 1944р.
  • Медвеже Вушко - 21 березня 1944р.
  • Микулинці - 21 березня 1944р.
  • Мовчани - 21 березня 1944р.
  • Носківці - 21 березня 1944р.
  • Пасинки - 21 березня 1944р.
  • Плебанівка - 21 березня 1944р.
  • Снітків - 21 березня 1944р.
  • Степанки (Барський район) - 21 березня 1944р.
  • Сугаки - 21 березня 1944р.
  • Тропове - 21 березня 1944р.
  • Широка Гребля (Вінницький район) - 21 березня 1944р.
  • Юзвин (нині Некрасове) - 21 березня 1944р.
  • Яришів - 21 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 22 березня 1944р.)
  • Вендичани - 22 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 березня 1944р.)
  • Вододіївці (Барський район) - 22 березня 1944р.
  • Копай - 22 березня 1944р.
  • Копайгород - 22 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 березня 1944р.)
  • Людавка - 22 березня 1944р.
  • Мальчівці - 22 березня 1944р.
  • Маньківці - 22 березня 1944р.
  • Мартинівка (Жмеринський район) - 22 березня 1944р.
  • Матейкове - 22 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 21 березня 1944р.)
  • Митки - 22 березня 1944р.
  • Ольгопіль - 22 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 15 березня 1944р.)
  • Северинівка (Жмеринський район) - 22 березня 1944р.
  • Лопатинці (Жмеринський район) - 23 березня 1944р.
  • Мигалівці - 23 березня 1944р.
  • Рожепи - 23 березня 1944р.
  • Сербинівці - 23 березня 1944р.
  • Ялтушків - 23 березня 1944р.
  • Муровані Курилівці - 24 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 березня 1944р.)
  • Бар (районний центр) - 25 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 26 березня 1944р.)
  • Іванівці (Барський район) - 25 березня 1944р.
  • Комарівці (Барський район) - 25 березня 1944р.
  • Лука-Барська - 25 березня 1944р.
  • Сказинці - 25 березня 1944р.
  • Кетроси (з 1946 р. - Довжок) - 28 березня 1944р.
  • Махаринці - 28 березня 1944р.

Волинська область

  • Гнідава (залізнична станція) - 2 березня 1944р.
  • Голоби - 16 березня 1944р.
  • Любитів - 17 березня 1944р.
  • Переспа - 20 березня 1944р.
  • Рожище - 20 березня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 2 лютого 1944р.
  • Ниви Губинські - 25 березня 1944р.
  • Затурці - 26 березня 1944р.
  • Турійськ - 27 березня 1944р. (перше визволення)

Дніпропетровська область

  • Зелене (селище міського типу, нині в межах м. Кривий Ріг) - 3 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 4 березня 1944р.)
  • Інгулець (залізнична станція) - 4 березня 1944р.
  • Миколо-Козельськ (залізнична станція) - 4 березня 1944р.
  • Латівка - 7 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 березня 1944р.)
  • Олександродар (з 1958р. - Рахманівка) - 8 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 9 березня 1944р.)
  • Авдотівка - 9 березня 1944р.
  • Анастасівка (Криворізький район) - 9 березня 1944р.
  • Гейківка - 9 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944р.)
  • Кіровка (Криворізький район) - 9 березня 1944р.
  • Лозуватка (Криворізький район) - 9 березня 1944р.
  • Мусіївка - 9 березня 1944р.
  • Тернуватка (Криворізький район) - 9 березня 1944р.
  • Софієво-Гейківка (з 1953р. - Валове) - 10 березня 1944р.

Житомирська область

  • Провалівка - 5 березня 1944р.
  • Мотовилівка - 6 березня 1944р.
  • Безпечна - 7 березня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 січня 1944р.
  • Молочки - 10 березня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 січня 1944р.
  • Стетківці - 18 березня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 січня 1944р.

Івано-Франківська область

  • Городенка - 27 березня 1944р.
  • Якубівка - 27 березня 1944р.
  • Гвіздець - 28 березня 1944р.
  • Підгайчики - 28 березня 1944р.
  • Чернелиця - 28 березня 1944р.
  • Ясенів Пільний - 28 березня 1944р.
  • Вікно - 28 березня 1944р.
  • Коломия - 29 березня 1944р.
  • Королівка (Коломийський район) - 29 березня 1944р.
  • Матеївці - 29 березня 1944р.
  • Острівець - 29 березня 1944р.
  • Товмачик - 29 березня 1944р. (перше визволення)
  • Ганьківці - 30 березня 1944р.
  • Годи-Турка (залізнична станція) - 30 березня 1944р. (перше визволення)
  • Делятин - 30 березня 1944р.
  • Заболотів - 30 березня 1944р.
  • Задубрівці - 30 березня 1944р.
  • Ланчин - 30 березня 1944р. (перше визволення)
  • Лоєва - 30 березня 1944р. (перше визволення)
  • Любіжня (залізнична станція) - 30 березня 1944р. (перше визволення)
  • Надвірна - 30 березня 1944р. (перше визволення)
  • Обертин - 30 березня 1944р.
  • Палагичі - 30 березня 1944р. (перше визволення)
  • П'ядики - 30 березня 1944р.
  • Саджавка - 30 березня 1944р. (перше визволення)
  • Снятин - 30 березня 1944р.
  • Стецева - 30 березня 1944р.
  • Тисмениця - 30 березня 1944р. (перше визволення)
  • Товмач - 30 березня 1944р. (перше визволення)
  • Ценява - 30 березня 1944р.
  • Косів - 31 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 1 квітня 1944р.)

Кіровоградська область

  • Братолюбівка (Долинський район) - 10 березня 1944р.
  • Велика Виска - 10 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 11 березня 1944р.)
  • Гурівка (Долинський район) - 10 березня 1944р.
  • Маржанівка (залізнична станція Долинського району) - 10 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 11 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 22 жовтня 1943р.
  • Новгородка - 10 березня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 10 грудня 1943р.
  • Федоро-Шулічине - 10 березня 1944р.
  • Богданівка (Долинський район) - 11 березня 1944р.
  • Златопіль (з 1960р. у складі міста Новомиргород) - 11 березня 1944р.
  • Кам'януватка - 11 березня 1944р.
  • Крутеньке - 11 березня 1944р.
  • Листопадове - 11 березня 1944р.
  • Мартоноша - 11 березня 1944р.
  • Новомиргород - 11 березня 1944р.
  • Олександрівка (Долинський район) - 11 березня 1944р.
  • Панчеве - 11 березня 1944р.
  • Хащувате - 11 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 березня 1944р.)
  • Березівка (Долинський район) - 12 березня 1944р.
  • Вільхове (Ульяновський район) - 12 березня 1944р.
  • Гайворон - 12 березня 1944р.
  • Кам'яна Криниця - 12 березня 1944р.
  • Марфівка - 12 березня 1944р.
  • Медове - 12 березня 1944р.
  • Новогригорівка (Долинський район) - 12 березня 1944р.
  • Новосавицьке - 12 березня 1944р.
  • Олено-Косогорівка - 12 березня 1944р.
  • Оситна - 12 березня 1944р.
  • Писанка - 12 березня 1944р.
  • Таужня (залізнична станція) - 12 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 14 березня 1944р.)
  • Тимкове (залізнична станція поблизу села Богданівка Долинського району) - 12 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 11 березня 1944р.)
  • Шевченкове (нині Долинська) - 12 березня 1944р.
  • Юзефпіль (нині Бугове) - 12 березня 1944р.
  • Янопіль (нині у складі села Рубаний Міст) - 12 березня 1944р.
  • Захарівка (Новоукраїнський район) - 13 березня 1944р.
  • Злинка - 13 березня 1944р.
  • Іванівка (Новоархангельський район) - 13 березня 1944р.
  • Кальниболота - 13 березня 1944р.
  • Комишувате - 13 березня 1944р.
  • Компаніївка - 13 березня 1944р.
  • Коробчине - 13 березня 1944р.
  • Мала Виска - 13 березня 1944р.
  • Надлак - 13 березня 1944р.
  • Новоархангельськ - 13 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 14 березня 1944р.)
  • Новоєгорівка - 13 березня 1944р.
  • Новокиївка (Устинівський район) - 13 березня 1944р.
  • Петрівка (Новоукраїнський район) - 13 березня 1944р.
  • Плетений Ташлик - 13 березня 1944р.
  • Грузьке (Голованівський район) - 14 березня 1944р.
  • Копенкувате - 14 березня 1944р.
  • Могильне - 14 березня 1944р.
  • Мощене - 14 березня 1944р.
  • Нерубайка - 14 березня 1944р.
  • Підвисоке - 14 березня 1944р.
  • Розсохуватець - 14 березня 1944р.
  • Скалева - 14 березня 1944р.
  • Тимофіївка (Новоархангельський район) - 14 березня 1944р.
  • Торговиця - 14 березня 1944р.
  • Устинівка - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 13 березня 1944р.)
  • Хмельове - 14 березня 1944р.
  • Богодарівка (Добровеличківський район) - 15 березня 1944р.
  • Водяне (Новоукраїнський район) - 15 березня 1944р.
  • Воронівка - 15 березня 1944р.
  • Громуха - 15 березня 1944р.
  • Грушка - 15 березня 1944р.
  • Данилова Балка - 15 березня 1944р.
  • Ємилівка - 15 березня 1944р.
  • Злинка - 15 березня 1944р.
  • Кам'яний Міст - 15 березня 1944р.
  • Капустине (залізнична станція села Злинка Маловисківського району) - 15 березня 1944р.
  • Карбівка - 15 березня 1944р.
  • Межирічка - 15 березня 1944р.
  • Новаківка (нині не існує. Село зняте з обліку у 2008р.) - 15 березня 1944р.
  • Новомиколаївка (Добровеличківський район) - 15 березня 1944р.
  • Орлова Балка - 15 березня 1944р.
  • Покотилове - 15 березня 1944р.
  • Софіївка (Новоукраїнський район) - 15 березня 1944р.
  • Тернівка - 15 березня 1944р.
  • Тишківка (Добровеличківський район) - 15 березня 1944р.
  • Шамраєве - 15 березня 1944р.
  • Шевченка (Добровеличківський район) - 15 березня 1944р.
  • Шепилове - 15 березня 1944р.
  • Андріївка (Добровеличківський район) - 16 березня 1944р.
  • Бобринець - 16 березня 1944р.
  • Глодоси - 16 березня 1944р.
  • Григорівка (Новоукраїнський район) - 16 березня 1944р.
  • Карказелівка - 16 березня 1944р.
  • Липняжка - 16 березня 1944р.
  • Олексіївка (Бобринецький район) - 16 березня 1944р.
  • Рівне (Новоукраїнський район) - 16 березня 1944р.
  • Солонцюватка - 16 березня 1944р.
  • Шутеньке - 16 березня 1944р.
  • Абадаш (залізнична станція села Звірівка Новоукраїнського району) - 17 березня 1944р.
  • Бобринка - 17 березня 1944р.
  • Веселий Кут (Новоукраїнський район) - 17 березня 1944р.
  • Висоцьке - 17 березня 1944р.
  • Витязівка - 17 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944р.)
  • Водяно-Михайлівка - 17 березня 1944р.
  • Голованівськ - 17 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 15 березня 1944р.)
  • Добровеличківка - 17 березня 1944р.
  • Леонтовичеве - 17 березня 1944р.
  • Новоєгорівка - 17 березня 1944р.
  • Новоолександрівка (Новоукраїнський район) - 17 березня 1944р.
  • Новоукраїнка - 17 березня 1944р.
  • Пенькове - 17 березня 1944р.
  • Глиняне - 18 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 19 березня 1944р.)
  • Миколо-Бабанка - 18 березня 1944р.
  • Новоглиняне - 18 березня 1944р.
  • Новолутківка - 18 березня 1944р.
  • Новостанкувата - 18 березня 1944р.
  • Піщаний Брід (Добровеличківський район) - 18 березня 1944р.
  • Помічна - 18 березня 1944р.
  • Фурманівка - 18 березня 1944р.
  • Дорожинка - 19 березня 1944р.
  • Йосипівка (Вільшанський район) - 19 березня 1944р.
  • Любомирка (Добровеличківський район) - 19 березня 1944р.
  • Михайлівка (Добровеличківський район) - 19 березня 1944р.
  • Станкувате - 19 березня 1944р.
  • Сухий Ташлик - 19 березня 1944р.

Львівська область

  • Королівка (Бродівський район) - 20 березня 1944р.
  • Корсів (Бродівський район) - 20 березня 1944р.
  • Лешнів (Бродівський район) - 20 березня 1944р.
  • Шнирів (Бродівський район) - 20 березня 1944р.
  • Бучина - 21 березня 1944р.
  • Накваша - 21 березня 1944р.
  • Підкамінь - 21 березня 1944р.
  • Нем'яч - 21 березня 1944р.
  • Суховоля (Бродівський район) - 21 березня 1944р.

Миколаївська область

  • Новий Буг - 8 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 9 березня 1944р.)
  • Новополтавка - 8 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 9 березня 1944р.)
  • Афанасіївка - 9 березня 1944р.
  • Баштанка - 9 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944р.)
  • Горожене - 9 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 11 березня 1944р.)
  • Дренделеве (нині Суходілля) - 9 березня 1944р.
  • Єфремівка - 9 березня 1944р.
  • Казанка (районний центр) - 9 березня 1944р.
  • Микільське - 9 березня 1944р.
  • Михайлівка (Єланецький район) - 9 березня 1944р.
  • Нововолодимирівка (Єланецький район) - 9 березня 1944р.
  • Новокостянтинівка - 9 березня 1944р.
  • Новолазарівка - 9 березня 1944р.
  • Троїцько-Сафонове - 9 березня 1944р.
  • Архангельське (Баштанський район) - 10 березня 1944р.
  • Добре (Баштанський район) - 10 березня 1944р.
  • Добровільський (залізнична станція Казанківського району) - 10 березня 1944р.
  • Казанка (залізнична станція) - 10 березня 1944р.
  • Новопавлівка (Баштанський район) - 10 березня 1944р.
  • Новоскелюватка - 10 березня 1944р.
  • Петропавлівка (Братський район) - 10 березня 1944р.
  • Утішне - 10 березня 1944р.
  • Висунь - 11 березня 1944р.
  • Каширівка - 11 березня 1944р.
  • Костянтинівка (Баштанський район) - 11 березня 1944р.
  • Новогеоргіївка (Баштанський район) - 11 березня 1944р.
  • Піски (Баштанський район) - 11 березня 1944р.
  • Тарасівка (Казанківський район) - 11 березня 1944р.
  • Засілля - 12 березня 1944р.
  • Новосілля (Казанківський район) - 12 березня 1944р.
  • Привільне - 12 березня 1944р.
  • Улянівка (Миколаївський район) - 12 березня 1944р.
  • Володимирівка (Казанківський район) - 13 березня 1944р.
  • Галаганівка - 13 березня 1944р.
  • Кавказ - 13 березня 1944р.
  • Лиманці - 13 березня 1944р.
  • Сергіївка (Березнегуватський район) - 13 березня 1944р.
  • Федорівка (Березнегуватський район) - 13 березня 1944р.
  • Анастасівка (Новобузький район) - 14 березня 1944р.
  • Бармашове - 14 березня 1944р.
  • Березнегувате - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944р.)
  • Василівка (Березнегуватський район) - 14 березня 1944р.
  • Калуга (Березнегуватський район) - 14 березня 1944р.
  • Маліївка - 14 березня 1944р.
  • Миролюбівка (Новобузький район) - 14 березня 1944р.
  • Мурахівка - 14 березня 1944р.
  • Новоолександрівка (Баштанський район) - 14 березня 1944р.
  • Новоочаків - 14 березня 1944р.
  • Петропавлівка (Березнегуватський район) - 14 березня 1944р.
  • Снігурівка - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944р.)
  • Туркули (залізнична станція села Павло-Мар'янівка Снігурівського району) - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944р.)
  • Явкине (залізнична станція села Добре Баштанського району) - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 10 березня 1944р.)
  • Водяно-Лорине - 15 березня 1944р.
  • Галаганівка (Снігурівський район, Баратівська сільська рада) - 15 березня 1944р.
  • Грейгове - 15 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 16 березня 1944р.)
  • Семенівка (Єланецький район) - 15 березня 1944р.
  • Суворовка - 15 березня 1944р.
  • Сухий Єланець - 15 березня 1944р.
  • Червоноволодимирівка - 15 березня 1944р.
  • Добра Криниця - 16 березня 1944р.
  • Михайлівка (Баштанський район) - 16 березня 1944р.
  • Нова Одеса - 16 березня 1944р.
  • Христофорівка - 16 березня 1944р.
  • Богодарівка - 17 березня 1944р.
  • Возсіятське - 17 березня 1944р.
  • Інгулка - 17 березня 1944р.
  • Костичі - 17 березня 1944р.
  • Котляреве - 17 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 18 березня 1944р.)
  • Лобріївка - 17 березня 1944р.
  • Лоцкине - 17 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 16 березня 1944р.)
  • Новоданилівка - 17 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 12 березня 1944р.)
  • Ольгопіль - 17 березня 1944р.
  • Трудолюбівка - 17 березня 1944р.
  • Цибульки - 17 березня 1944р.
  • Щербані - 17 березня 1944р.
  • Маловозсіятське (нині у сладі села Малоукраїнка Єланецького району) - 18 березня 1944р.
  • Новоматвіївське - 18 березня 1944р.
  • Новопетрівське - 18 березня 1944р.
  • Пересадівка - 18 березня 1944р.
  • Себине - 18 березня 1944р.
  • Шевченкове (Жовтневий район) - 18 березня 1944р.
  • Андріївка (Миколаївський район) - 19 березня 1944р.
  • Білоусівка - 19 березня 1944р.
  • Братське - 19 березня 1944р.
  • Воєводське - 19 березня 1944р.
  • Єланець - 19 березня 1944р.
  • Кам'януватка (Братський район) - 19 березня 1944р.
  • Крива Пустош - 19 березня 1944р.
  • Малосолоне - 19 березня 1944р.
  • Микільське - 19 березня 1944р.
  • Михайлівка (Братський район) - 19 березня 1944р.
  • Надеждівка - 19 березня 1944р.
  • Новоолександрівка (Братський район) - 19 березня 1944р.
  • Бандурка - 20 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944р.)
  • Довга Пристань - 20 березня 1944р.
  • Кавуни - 20 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944р.)
  • Лиса Гора - 20 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944р.)
  • Людмилівка (Братський район) - 20 березня 1944р.
  • Новопавлівка (Первомайський район) - 20 березня 1944р.
  • Обухівка - 20 березня 1944р.
  • Озеринівка - 20 березня 1944р.
  • Петропавлівка (Братський район) - 20 березня 1944р.
  • Сергіївка (Братський район) - 20 березня 1944р.
  • Токарівка - 20 березня 1944р.
  • Шайтарове (залізнична станція Первомайського району) - 20 березня 1944р.
  • Арбузинка - 21 березня 1944р.
  • Благодатне (Арбузинський район) - 21 березня 1944р.
  • Вознесенськ - 21 березня 1944р.
  • Воронівка (Вознесенський район) - 21 березня 1944р.
  • Зелений Яр (Доманівський район) - 21 березня 1944р.
  • Миколаївка (Доманівський район) - 21 березня 1944р.
  • Новокрасне - 21 березня 1944р.
  • Підгородна - 21 березня 1944р.
  • Синюхин Брід - 21 березня 1944р.
  • Трикрати - 21 березня 1944р.
  • Балабанівка (нині у складі міста Миколаїв) - 22 березня 1944р.
  • Жовтневе (з 1973р. у складі міста Миколаїв) - 22 березня 1944р.
  • Калинівка (Жовтневий район) - 22 березня 1944р.
  • Трикратне - 22 березня 1944р.
  • Арнаутівка (нині - Дорошівка) - 23 березня 1944р.
  • Болгарка - 23 березня 1944р.
  • Гур'ївка - 23 березня 1944р.
  • Костянтинівка (Новоодеський район) - 23 березня 1944р.
  • Піски (Новоодеський район) - 23 березня 1944р.
  • Ракове - 23 березня 1944р.
  • Мішково-Погорілове - 25 березня 1944р.
  • Кульбакине (залізнична станція міста Миколаїв) - 26 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 25 березня 1944р.)
  • Багачівка - 27 березня 1944р.
  • Баловне - 27 березня 1944р.
  • Бурилове - 27 березня 1944р.
  • Грушівка (Первомайський район) - 27 березня 1944р.
  • Кам'яний Міст - 27 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 28 березня 1944р.)
  • Леніне (Кривоозерський район) - 27 березня 1944р.
  • Матвіївка (нині у складі міста Миколаїв) - 27 березня 1944р.
  • Михалкове (Кривоозерський район) - 27 березня 1944р.
  • Очеретня - 27 березня 1944р.
  • Первомайськ - 27 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 березня 1944р.)
  • Секретарка - 27 березня 1944р.
  • Тернівка (нині у складі міста Миколаїв) - 27 березня 1944р.
  • Тридуби - 27 березня 1944р.
  • Ак-Мечеть (з 1946 р. - Прибужжя, Доманівський район) - 28 березня 1944р.
  • Анетівка - 28 березня 1944р.
  • Вікторівка (Доманівський район) - 28 березня 1944р.
  • Горохівка - 28 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 березня 1944р.)
  • Доманівка - 28 березня 1944р.
  • Забари - 28 березня 1944р.
  • Зелений Гай (Доманівський район) - 28 березня 1944р.
  • Кінецьпіль - 28 березня 1944р.
  • Миколаїв - 28 березня 1944р.
  • Нечаяне - 28 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 30 березня 1944р.)
  • Степківка - 28 березня 1944р.
  • Широка Балка (нині у складі міста Миколаїв) - 28 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 25 березня 1944р.)
  • Велика Врадіївка (з 1964р. - Врадіївка) - 29 березня 1944р.
  • Веселинове - 29 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 30 березня 1944р.)
  • Колосівка (залізнична станція села Кудрявцівка) - 29 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 березня 1944р.)
  • Криве Озеро - 29 березня 1944р.
  • Мартинівське - 29 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 30 березня 1944р.)
  • Мостове (Доманівський район) - 29 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 30 березня 1944р.)
  • Парутине - 29 березня 1944р.
  • Широколанівка - 29 березня 1944р.
  • Варварівка - 30 березня 1944р.
  • Велика Корениха (з 1996р. у складі міста Миколаїв) - 30 березня 1944р.
  • Володимирівка (Доманівський район) - 30 березня 1944р.
  • Врадіївка (залізнична станція) - 30 березня 1944р.
  • Гуляницьке - 30 березня 1944р.
  • Іванівка (Врадіївський район) - 30 березня 1944р.
  • Капітанка - 30 березня 1944р.
  • Кринички - 30 березня 1944р.
  • Лідіївка - 30 березня 1944р.
  • Мар'янівка (Врадіївський район) - 30 березня 1944р.
  • Новобогданівка - 30 березня 1944р.
  • Новопавлівка (Врадіївський район) - 30 березня 1944р.
  • Новоселівка (Доманівський район) - 30 березня 1944р.
  • Олександрівка (центр сільської ради, Доманівський район) - 30 березня 1944р.
  • Петрівка (Миколаївський район) - 30 березня 1944р.
  • Сирове - 30 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 березня 1944р.)
  • Тарасівка (Врадіївський район) - 30 березня 1944р.
  • Тилігуло-Березанка (з 1965р. - Березанка) - 30 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 31 березня 1944р.)
  • Царедарівка - 30 березня 1944р.
  • Очаків - 31 березня 1944р.

Одеська область

  • Гербине - 16 березня 1944р.
  • Піщана - 18 березня 1944р.
  • Вільшанка - 21 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 18 березня 1944р.)
  • Кодима - 23 березня 1944р.
  • Саврань - 27 березня 1944р.
  • Борщі (залізнична станція) - 28 березня 1944р.
  • Заплази (залізнична станція села Солтанівка) - 28 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 29 березня 1944р.)
  • Миколаївка (Миколаївський район) - 28 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 1 квітня 1944р.)
  • Чорна - 28 березня 1944р.
  • Балта - 29 березня 1944р.
  • Новоселівка (Котовський район) - 29 березня 1944р. (перше визволення), 31 березня 1944р. (остаточне визволення)
  • Полянецьке - 29 березня 1944р.
  • Березівка (Березівський район) - 30 березня 1944р.
  • Веселинівка - 30 березня 1944р.
  • Виноградне (Березівський район) - 30 березня 1944р.
  • Гуляївка - 30 березня 1944р.
  • Зброжківка - 30 березня 1944р.
  • Златоустове - 30 березня 1944р.
  • Липецьке - 30 березня 1944р.
  • Любашівка - 30 березня 1944р.
  • Новопокровка (Миколаївський район) - 30 березня 1944р.
  • Одрадна Балка - 30 березня 1944р.
  • Перельоти - 30 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 березня 1944р.)
  • Петрівка (Березівський район) - 30 березня 1944р.
  • Травневе (Березівський район) - 30 березня 1944р.
  • Чорногірка - 30 березня 1944р.
  • Ясенове (нині – Ясенове Друге) - 30 березня 1944р.
  • Ананьїв (місто) - 31 березня 1944р.
  • Вікторівка (Березівський район) - 31 березня 1944р.
  • Демидове - 31 березня 1944р.
  • Жеребкове - 31 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 29 березня 1944р.)
  • Жовтнівка - 31 березня 1944р.
  • Заводівка - 31 березня 1944р.
  • Іванівка (Березівський район) - 31 березня 1944р.
  • Калаглія (залізнична стація поблизу села Ланове) - 31 березня 1944р.
  • Карнагорове - 31 березня 1944р.
  • Мар'янівка (Березівський район) - 31 березня 1944р.
  • Маринове (Березівський район) - 31 березня 1944р.
  • Михайло-Олександрівка (Березівський район) - 31 березня 1944р.
  • Новоселівка (Березівський район) - 31 березня 1944р.
  • Основа (Березівський район) - 31 березня 1944р.
  • Побережжя (залізнична станція села Малий Фонтан) - 31 березня 1944р.
  • Ряснопіль - 31 березня 1944р.
  • Садове (Березівський район) - 31 березня 1944р.
  • Сахарове - 31 березня 1944р.
  • Семихатки - 31 березня 1944р.
  • Софіївка (Березівський район) - 31 березня 1944р.
  • Сухине - 31 березня 1944р.
  • Троїцьке - 31 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 1 квітня 1944р.)
  • Улянівка - 31 березня 1944р.
  • Червоноармійське (Березівський район) - 31 березня 1944р.
  • Ширяєве - 31 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 2 квітня 1944р.)

Рівненська область

  • Зарічне - 3 березня 1944р.
  • Бокійма - 17 березня 1944р.
  • Війниця - 17 березня 1944р.
  • Дубно - 17 березня 1944р.
  • Повча - 17 березня 1944р.
  • Рудка (Демидівський район) - 17 березня 1944р.
  • Смордва - 17 березня 1944р.
  • Торговиця - 17 березня 1944р.
  • Боратин - 18 березня 1944р.
  • Демидівка - 18 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 17 березня 1944р.)
  • Іващуки - 18 березня 1944р.
  • Пиратин - 18 березня 1944р.
  • Тараканів - 18 березня 1944р.
  • Хотин (Радивилівський район) - 18 березня 1944р.
  • Білогородка (Дубенський район) - 19 березня 1944р.
  • Верба - 19 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 21 березня 1944р.)
  • Іванівка (Радивилівський район) - 19 березня 1944р.
  • Кам'яниця (Дубенський район) - 19 березня 1944р.
  • Кам'яниця-Волинська (залізнична станція села Підлужжя Дубненського району) - 19 березня 1944р.
  • Козин - 19 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 18 березня 1944р.)
  • Круки - 19 березня 1944р.
  • Крупець - 19 березня 1944р.
  • Михайлівка (Радивилівський район) - 19 березня 1944р.
  • Піздамче - 19 березня 1944р.
  • Пляшівка - 19 березня 1944р.
  • Рудня-Почаївська (залізнична станція села Пустоіванне Радивилівського району) - 19 березня 1944р.
  • Сестрятин - 19 березня 1944р.
  • Ситне (Радивилівський район) - 19 березня 1944р.
  • Смига - 19 березня 1944р.
  • Срібне (Радивилівський район) - 19 березня 1944р.
  • Вербень - 20 березня 1944р.
  • Митниця - 20 березня 1944р.
  • Червоноармійськ (з 1993р. - Радивилів) - 20 березня 1944р.
  • Острів (Радивилівський район) - 20 березня 1944р.
  • Тур'я - 20 березня 1944р.

Тернопільська область

  • Нове Село - 5 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 6 березня 1944р.)
  • Вишгородок - 5 березня 1944р.
  • Коськівці (залізнична станція) - 5 березня 1944р.
  • Красносільці - 5 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 6 березня 1944р.)
  • Ланівці - 5 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 6 березня 1944р.)
  • Збараж - 5 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 6 березня 1944р.)
  • Жолобки (Шумський район) - 5 березня 1944р.
  • Нападівка - 5 березня 1944р.
  • Бережанка - 5 березня 1944р.
  • Білка (залізнична станція) - 5 березня 1944р.
  • Борсуки - 5 березня 1944р.
  • Башківці - 6 березня 1944р.
  • Вишнівець - 6 березня 1944р.
  • Залісці - 6 березня 1944р.
  • Карначівка - 6 березня 1944р.
  • Кошляки - 6 березня 1944р.
  • Лопушне - 6 березня 1944р.
  • Росохуватець - 6 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 березня 1944р.)
  • Доброводи (Збаразький район) - 7 березня 1944р.
  • Драчі - 7 березня 1944р.
  • Заложці (з 1993р. - Залізці) - 7 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 23 березня 1944р.)
  • Івашківці - 7 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 березня 1944р.)
  • Ігровиця - 7 березня 1944р.
  • Клебанівка - 7 березня 1944р.
  • Коршилівка - 7 березня 1944р.
  • Максимівка - 7 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 березня 1944р.)
  • Свинюхи (з 1946 р. - Очеретне) - 7 березня 1944р.
  • Підволочиськ - 7 березня 1944р.
  • Ридомиль - 7 березня 1944р.
  • Старий Олексинець - 7 березня 1944р.
  • Стриївка - 7 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 березня 1944р.)
  • Жеребки - 8 березня 1944р.
  • Ходачків-Малий - 8 березня 1944р.
  • Великі Бірки - 9 березня 1944р.
  • Дичків - 9 березня 1944р.
  • Зарудечко - 9 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 6 березня 1944р.)
  • Івачів - 9 березня 1944р.
  • Малий Ходачків - 9 березня 1944р.
  • Мовчанівка - 9 березня 1944р.
  • Мшанець - 9 березня 1944р.
  • Романівка - 9 березня 1944р.
  • Хмелиська - 9 березня 1944р.
  • Курники - 10 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 9 березня 1944р.)
  • Ягольниця (з 1944р. - Ягільниця) - 10 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 24 березня 1944р.)
  • Лозова - 11 березня 1944р.
  • Шляхтинці - 11 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 9 березня 1944р.)
  • Колодіївка - 12 березня 1944р.
  • Товстолуг - 12 березня 1944р.
  • Іванівка (Підволочиський район) - 13 березня 1944р.
  • Качанівка (Підволочиський район) - 13 березня 1944р.
  • Старий Скалат - 13 березня 1944р.
  • Денисів-Купчинці (залізнична станція поблизу села Купчинці Козівського району) - 15 березня 1944р.
  • Коропець - 18 березня 1944р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 27 березня 1944р.)
  • Кременець - 19 березня 1944р.
  • Почаїв - 19 березня 1944р.
  • Великі Бірки - 20 березня 1944р.
  • Дичків - 20 березня 1944р.
  • Лідихів - 20 березня 1944р.
  • Лосятин - 20 березня 1944р.
  • Романівка (Тернопільський район) - 20 березня 1944р.
  • Козлів - 22 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 березня 1944р.)
  • Скалат - 22 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 13 березня 1944р.)
  • Прошова - 22 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 23 березня 1944р.)
  • Хоростків - 22 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 23 березня 1944р.)
  • Анелівка (хутір, нині у складі села Довжанка Тернопільского району) - 23 березня 1944р.
  • Буданів - 23 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 25 березня 1944р.)
  • Васильківці - 23 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 24 березня 1944р.)
  • Велика Березовиця - 23 березня 1944р.
  • Великий Глибочок - 23 березня 1944р.
  • Глещава - 23 березня 1944р.
  • Гримайлів - 23 березня 1944р.
  • Гусятин - 23 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 24 березня 1944р.)
  • Деренівка - 23 березня 1944р.
  • Заліщики - 23 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 24 березня 1944р.)
  • Золотники - 23 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 березня 1944р.)
  • Іванівка (Теребовлянський район) - 23 березня 1944р.
  • Кругулець (нині - Круголець) - 23 березня 1944р.
  • Курівці - 23 березня 1944р.
  • Мишковичі - 23 березня 1944р.
  • Мшанець (Теребовлянський район) - 23 березня 1944р.
  • Настасів - 23 березня 1944р.
  • Остап'є - 23 березня 1944р.
  • Сущин - 23 березня 1944р.
  • Теребовля - 23 березня 1944р.
  • Турівка (Підволочиський район) - 23 березня 1944р.
  • Чехів - 23 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 24 березня 1944р.)
  • Чортків - 23 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 24 березня 1944р.)
  • Шманьківчики - 23 березня 1944р.
  • Яблунів (Гусятинський район) - 23 березня 1944р.
  • Березовиця-Острів (залізнична станція Тернопільського району) - 24 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 березня 1944р.)
  • Біла-Чортківська (залізнична станція Чортківського району) - 24 березня 1944р.
  • Білобожниця - 24 березня 1944р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 25 березня 1944р.)
  • Білоголови - 24 березня 1944р.
  • Бзовиця - 24 березня 1944р.
  • Борщів - 24 березня 1944р. (перше визволення. Радінформбюро повідомило про це 25 березня 1944р.)
  • Варваринці - 24 березня 1944р.
  • Великі Чорнокінці - 24 березня 1944р.
  • Дзвинячка - 24 березня 1944р.
  • Залісся (Борщівський район) - 24 березня 1944р.
  • Кобиловолоки - 24 березня 1944р.
  • Копичинці - 24 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 березня 1944р.)
  • Ладичин - 24 березня 1944р.
  • Лопушани - 24 березня 1944р.
  • Манаїв - 24 березня 1944р.
  • Микулинці - 24 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 березня 1944р.)
  • Нестерівці - 24 березня 1944р.
  • Пробіжна - 24 березня 1944р.
  • Товсте - 24 березня 1944р. (перше визволення)
  • Товстеньке - 24 березня 1944р.
  • Трибухівці (Гусятинський район) - 24 березня 1944р.
  • Тростянець (Зборівський район) - 24 березня 1944р.
  • Чабарівка - 24 березня 1944р.
  • Шупарка - 24 березня 1944р.
  • Бенева - 25 березня 1944р.
  • Бучач - 25 березня 1944р. (перше визволення)
  • Дарахів - 25 березня 1944р.
  • Микулинці-Струсів (залізнична станція Теребовлянського району) - 25 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 березня 1944р.)
  • Скала-Подільська - 25 березня 1944р. (перше визволення)
  • Струсів - 25 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 24 березня 1944р.)
  • Устечко (Заліщицький район) - 25 березня 1944р.
  • Хмелівка (Теребовлянський район) - 25 березня 1944р.
  • Цебрів - 25 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 24 березня 1944р.)
  • Гниловоди (з 1965р. - Гвардійське) - 26 березня 1944р.
  • Котузів - 26 березня 1944р.
  • Росохуватець (Козівський район) - 26 березня 1944р.
  • Бариш - 27 березня 1944р.
  • Берем'яни - 27 березня 1944р.
  • Великі Дедеркали - 27 березня 1944р.
  • Золотий Потік - 27 березня 1944р.
  • Костільники (Бучацький район) - 27 березня 1944р.
  • Монастириська - 27 березня 1944р.
  • Порхова - 27 березня 1944р.
  • Соколів (Бучацький район) - 27 березня 1944р.
  • Сновидів - 27 березня 1944р.
  • Швейків - 27 березня 1944р.
  • Білявинці - 29 березня 1944р.

Херсонська область

  • Миколаївка (Високопільський район) - 4 березня 1944р.
  • Розівка - 4 березня 1944р.
  • Краснівка - 9 березня 1944р.
  • Орлове - 9 березня 1944р.
  • Качкарівка - 10 березня 1944р.
  • Нова Кам'янка - 10 березня 1944р.
  • Берислав - 11 березня 1944р.
  • Блакитне - 11 березня 1944р.
  • Борозенське - 11 березня 1944р.
  • Новодмитрівка (Великоолександрівський район) - 11 березня 1944р.
  • П'ятихатки - 11 березня 1944р.
  • Рівнопілля - 11 березня 1944р.
  • Суханове - 11 березня 1944р.
  • Червоний Маяк - 11 березня 1944р.
  • Біла Криниця - 12 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 13 березня 1944р.)
  • Велика Олександрівка - 12 березня 1944р.
  • Львове - 12 березня 1944р.
  • Мала Олександрівка - 12 березня 1944р.
  • Нова Кубань - 12 березня 1944р.
  • Новосибірське (нині не існує. Зняте з обліку у 1992р.) - 12 березня 1944р.
  • Станіслав - 12 березня 1944р.
  • Тягинка - 12 березня 1944р.
  • Антонівка (селище міського типу Херсонської міської ради) - 13 березня 1944р.
  • Давидів Брід - 13 березня 1944р.
  • Костромка - 13 березня 1944р.
  • Микільське - 13 березня 1944р.
  • Понятівка - 13 березня 1944р.
  • Садове (Білозерський район) - 13 березня 1944р.
  • Херсон - 13 березня 1944р.
  • Білозерка - 14 березня 1944р.
  • Загорянівка - 14 березня 1944р.
  • Калінінське (Великоолександрівський район) - 14 березня 1944р.
  • Киселівка (Білозерський район) - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 березня 1944р.)
  • Копані - 14 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 17 березня 1944р.)
  • Музиківка - 14 березня 1944р.
  • Чорнобаївка - 14 березня 1944р.
  • Надеждівка (Білозерський район) - 15 березня 1944р.
  • Олександрівка (Білозерський район) - 15 березня 1944р.
  • Станіслав (Білозерський район) - 15 березня 1944р.
  • Чеховичі (залізничний роз'їзд села Киселівка Білозерського району) - 15 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 14 березня 1944р.)
  • Цареводар (нині Правдине Білозерського району) - 17 березня 1944р.

Хмельницька область

  • Ямпіль - 3 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944р.)
  • Антоніни - 4 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944р.)
  • Базалія - 4 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944р.)
  • Жижниківці - 4 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944р.)
  • Клембівка (нині Клубівка) - 4 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944р.)
  • Суховоля (залізнична станція селища Білогір'я) - 4 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 5 березня 1944р.)
  • Білогородка - 5 березня 1944р.
  • Великі Мацевичі - 5 березня 1944р.
  • В'язовець (Білогірський район) - 5 березня 1944р.
  • Денисівка - 5 березня 1944р.
  • Жилинці - 5 березня 1944р.
  • Купіль - 5 березня 1944р.
  • Лепесівка - 5 березня 1944р.
  • Мартинівка (Старокостянтинівський район) - 5 березня 1944р.
  • Новолабунь - 5 березня 1944р.
  • Онишківці (Шепетівський район) - 5 березня 1944р.
  • Остропіль (нині Старий Остропіль) - 5 березня 1944р.
  • Погорільці (Білогірський район) - 5 березня 1944р.
  • Поляхова - 5 березня 1944р.
  • Сасанівка - 5 березня 1944р.
  • Святець - 5 березня 1944р.
  • Теофіполь - 5 березня 1944р.
  • Тернавка (Ізяславський район) - 5 березня 1944р.
  • Чижівка - 5 березня 1944р.
  • Юрівка (Білогірський район) - 5 березня 1944р.
  • Борщівка - 6 березня 1944р.
  • Великі Жеребки - 6 березня 1944р.
  • Великі Пузирки - 6 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 7 березня 1944р.)
  • Війтівці - 6 березня 1944р.
  • Влашанівка - 6 березня 1944р.
  • Гриців - 6 березня 1944р.
  • Губин - 6 березня 1944р.
  • Йосипівка (Старокостянтинівський район) - 6 березня 1944р.
  • Колки - 6 березня 1944р.
  • Курилівка - 6 березня 1944р.
  • Лозова - 6 березня 1944р.
  • Маначин - 6 березня 1944р.
  • Мокіївці - 6 березня 1944р.
  • Мшанець - 6 березня 1944р.
  • Наркевичі - 6 березня 1944р.
  • Нечаївка - 6 березня 1944р.
  • Ожарівка - 6 березня 1944р.
  • Ожигівці - 6 березня 1944р.
  • Пасічна (Старосинявський район) - 6 березня 1944р.
  • Писарівка (Старокостянтинівський район) - 6 березня 1944р.
  • Раштівка - 6 березня 1944р.
  • Решнівка (Старокостянтинівський район) - 6 березня 1944р.
  • Фрідріхівка (нині у складі м. Волочиськ) - 6 березня 1944р.
  • Адампіль - 7 березня 1944р.
  • Антоніни (залізнична станція Красилівського району) - 7 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 9 березня 1944р.)
  • Великі Пузирки - 7 березня 1944р.
  • Жабче - 7 березня 1944р.
  • Зеленці - 7 березня 1944р.
  • Івки - 7 березня 1944р.
  • Ладиги - 7 березня 1944р.
  • Лажева - 7 березня 1944р.
  • Пасічна (Старосинявський район) - 7 березня 1944р.
  • Самчики - 7 березня 1944р.
  • Старокостянтинів ІІ (залізнична станція) - 7 березня 1944р.
  • Чотирбоки - 7 березня 1944р.
  • Буглаї - 8 березня 1944р.
  • Бутівці - 8 березня 1944р.
  • Великі Зозулинці - 8 березня 1944р.
  • Волосівці - 8 березня 1944р.
  • Грузевиця - 8 березня 1944р.
  • Захарівці - 8 березня 1944р.
  • Капустин - 8 березня 1944р.
  • Красносілка (Старокостянтинівський район) - 8 березня 1944р.
  • Лисанівці - 8 березня 1944р.
  • Мазепинці (нині Ключівка) - 8 березня 1944р.
  • Малий Чернятин - 8 березня 1944р.
  • Малі Зозулинці - 8 березня 1944р.
  • Немиринці (Старокостянтинівський район) - 8 березня 1944р.
  • Пилява - 8 березня 1944р.
  • Стара Синява - 8 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 7 березня 1944р.)
  • Теліжинці (Старосинявський район) - 8 березня 1944р.
  • Терешки - 8 березня 1944р.
  • Чорний Острів - 8 березня 1944р.
  • Верхняки - 9 березня 1944р.
  • Гнатівці - 9 березня 1944р.
  • Клинини - 9 березня 1944р.
  • Лагодинці - 9 березня 1944р.
  • Миколаїв - 9 березня 1944р.
  • Митківці - 9 березня 1944р.
  • Мотрунки - 9 березня 1944р.
  • Нова Синявка - 9 березня 1944р.
  • Пахутинці - 9 березня 1944р.
  • Старокостянтинів (районний центр) - 9 березня 1944р.
  • Старокостянтинів І (залізнична станція) - 9 березня 1944р.
  • Терешівці - 9 березня 1944р.
  • Чернелівка - 9 березня 1944р.
  • Шрубків - 9 березня 1944р.
  • Горбасів - 10 березня 1944р.
  • Григорівка (Старокостянтинівський район) - 10 березня 1944р.
  • Заставки - 10 березня 1944р.
  • Красилів - 10 березня 1944р.
  • Моломолинці - 10 березня 1944р.
  • Новокостянтинів - 10 березня 1944р.
  • Свічна - 10 березня 1944р.
  • Сербинівка - 10 березня 1944р.
  • Сковородки - 10 березня 1944р.
  • Ставниця - 10 березня 1944р.
  • Циценівка (нині Дружне) - 10 березня 1944р.
  • Чапля - 10 березня 1944р.
  • Аркадіївці - 11 березня 1944р.
  • Баглаї (Волочиський район) - 11 березня 1944р.
  • Велика Бубнівка (нині Бубнівка) - 11 березня 1944р.
  • Голюнки (нині Радісне) - 11 березня 1944р.
  • Давидківці - 11 березня 1944р.
  • Западинці (Красилівський район) - 11 березня 1944р.
  • Зелена (Волочиський район) - 11 березня 1944р.
  • Красилів (зілізнична станція) - 11 березня 1944р.
  • Криштопівка - 11 березня 1944р.
  • Кузьмин - 11 березня 1944р.
  • Митинці - 11 березня 1944р.
  • Педоси - 11 березня 1944р.
  • Печеськи - 11 березня 1944р.
  • Слобідка-Красилівська - 11 березня 1944р.
  • Бронівка - 12 березня 1944р.
  • Заруддя (Красилівський район) - 12 березня 1944р.
  • Малашівці - 12 березня 1944р.
  • Малиничі - 12 березня 1944р.
  • Малі Орлинці - 12 березня 1944р.
  • Мацьківці - 12 березня 1944р.
  • Немиринці (Городоцький район) - 12 березня 1944р.
  • Нижчі Вовківці - 12 березня 1944р.
  • Петриківці - 12 березня 1944р.
  • Хотьківці - 12 березня 1944р.
  • Майдан-Вила (залізнична станція села Михайлючка Шепетівського району) - 14 березня 1944р.
  • Волочиськ - 17 березня 1944р.
  • Білецьке (Летичівський район) - 22 березня 1944р.
  • Бохни - 22 березня 1944р.
  • Вербка (Летичівський район) - 22 березня 1944р.
  • Гречани (залізнична станція міста Хмельницький) - 22 березня 1944р.
  • Климашівка - 22 березня 1944р.
  • Комарівці (залізнична станція села Вовковинці) - 22 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 25 березня 1944р.)
  • Коржівці - 22 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 березня 1944р.)
  • Лисогірка (Летичівський район) - 22 березня 1944р.
  • Майдан (Летичівський район) - 22 березня 1944р.
  • Сахни - 22 березня 1944р.
  • Андрійківці - 23 березня 1944р.
  • Борщівка (Городоцький район) - 23 березня 1944р.
  • Буцні - 23 березня 1944р.
  • Варівці - 23 березня 1944р.
  • Голенищеве (Летичівський район) - 23 березня 1944р.
  • Кузьмин (Городоцький район) - 23 березня 1944р.
  • Немиринці (Городоцький район) - 23 березня 1944р.
  • Олександрівка (Городоцький район) - 23 березня 1944р.
  • Підлісний Олексинець - 23 березня 1944р.
  • Пільний Олексинець - 23 березня 1944р.
  • Фельштин (з 1947 р. - Гвардійське) - 23 березня 1944р.
  • Голенищеве (Чемеровецький район) - 24 березня 1944р.
  • Давидківці - 24 березня 1944р.
  • Кузьминчик - 24 березня 1944р.
  • Лезневе (з 1963р. у складі міста Хмельницький) - 24 березня 1944р.
  • Лісоводи - 24 березня 1944р.
  • Меджибіж - 24 березня 1944р.
  • Нове Поріччя - 24 березня 1944р.
  • Новосілка (Городоцький район) - 24 березня 1944р.
  • Олешин - 24 березня 1944р.
  • Пирогівці - 24 березня 1944р.
  • Русанівці - 24 березня 1944р.
  • Старе Поріччя - 24 березня 1944р.
  • Ягольниця (з 1944р. - Ягільниця) - 24 березня 1944р.
  • Вікторія (залізнична станція міста Городок) - 25 березня 1944р.
  • Вільхівці (Чемеровецький район) - 25 березня 1944р.
  • Вовковинці - 25 березня 1944р.
  • Галузинці - 25 березня 1944р.
  • Гатна - 25 березня 1944р.
  • Городок - 25 березня 1944р.
  • Деражня - 25 березня 1944р.
  • Закупне - 25 березня 1944р.
  • Івахнівці - 25 березня 1944р.
  • Копистин - 25 березня 1944р.
  • Летава - 25 березня 1944р.
  • Летичів - 25 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 березня 1944р.)
  • Лянцкорунь (нині Зарічанка) - 25 березня 1944р.
  • Масівці - 25 березня 1944р.
  • Оринин - 25 березня 1944р.
  • Проскурів (з 1954р. - Хмельницький) - 25 березня 1944р.
  • Ружична (з 1981р. у складі міста Хмельницький) - 25 березня 1944р.
  • Сатанів - 25 березня 1944р.
  • Свіршківці - 25 березня 1944р.
  • Скибневе (нині Скібнево. Залізнична станція поблизу села Розсоша Хмельницького району) - 25 березня 1944р.
  • Чемерівці - 25 березня 1944р.
  • Богданівці - 26 березня 1944р.
  • Божиківці - 26 березня 1944р.
  • Женишківці - 26 березня 1944р.
  • Загінці - 26 березня 1944р.
  • Заміхів - 26 березня 1944р.
  • Купин - 26 березня 1944р.
  • Малий Карабчиїв - 26 березня 1944р.
  • Савинці - 26 березня 1944р.
  • Струга - 26 березня 1944р.
  • Шумівці - 26 березня 1944р.
  • Явтухи - 26 березня 1944р.
  • Віньківці - 27 березня 1944р.
  • Говори (Віньковецький район) - 27 березня 1944р.
  • Голгоча - 27 березня 1944р.
  • Дашківці (Віньковецький район) - 27 березня 1944р.
  • Довжок - 27 березня 1944р.
  • Кам'янець-Подільський - 27 березня 1944р.
  • Куча - 27 березня 1944р.
  • Ленчівка (нині у складі села Новосілка Підгаєцького району) - 27 березня 1944р.
  • Михалпіль (нині Михайлівка, Ярмолинецький район) - 27 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 26 березня 1944р.)
  • Нова Ушиця - 27 березня 1944р.
  • Смотрич (Дунаєвецький район) - 27 березня 1944р.
  • Шарівка - 27 березня 1944р.
  • Ярмолинці - 27 березня 1944р.
  • Баранівка (Ярмолинецький район) - 28 березня 1944р.
  • Зіньків - 28 березня 1944р.
  • Лисець - 28 березня 1944р.
  • Маліївці - 28 березня 1944р.
  • Миньківці (Дунаєвецький район) - 28 березня 1944р.
  • Покутинці - 28 березня 1944р.
  • Синяківці - 28 березня 1944р.
  • Сокілець - 28 березня 1944р.
  • Соколівка (Ярмолинецький район) - 28 березня 1944р.
  • Солобківці - 29 березня 1944р.
  • Стара Ушиця - 29 березня 1944р.
  • Ганнівка (Дунаєвецький район) - 30 березня 1944р.
  • Гуменці - 30 березня 1944р.
  • Китайгород - 30 березня 1944р.
  • Нігин - 30 березня 1944р.
  • Нестерівці - 30 березня 1944р.
  • Нефедівці - 30 березня 1944р.
  • Підлісний Мукарів - 30 березня 1944р.
  • Балин - 31 березня 1944р.
  • Вихватнівці - 31 березня 1944р.
  • Воробіївка (Дунаєвецький район) - 31 березня 1944р.
  • Врублівці - 31 березня 1944р.
  • Гута-Яцьковецька - 31 березня 1944р.
  • Демшин - 31 березня 1944р.
  • Держанівка - 31 березня 1944р.
  • Дунаївці - 31 березня 1944р.
  • Залісці - 31 березня 1944р.
  • Зеленче - 31 березня 1944р.
  • Іванківці (Дунаєвецький район) - 31 березня 1944р.
  • Княжпіль - 31 березня 1944р.
  • Ксаверівка - 31 березня 1944р.
  • Панасівка - 31 березня 1944р.
  • Студениця (колишнє село Кам'янець-Подільського району. У 1981р. затоплене водами Дністровського водосховища) - 31 березня 1944р.
  • Фурманівка - 31 березня 1944р.
  • Чаньків - 31 березня 1944р.

Черкаська область

  • Вільховець - 5 березня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 4 лютого 1944р.
  • Буки - 6 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 7 січня 1944р.
  • Гусакове (залізнична станція поблизу селища Степне Тальнівського району) - 7 березня 1944р.
  • Іваньки (Маньківський район) - 7 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 7 січня 1944р.
  • Маньківка - 7 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 7 січня 1944р.
  • Стебне - 7 березня 1944р.
  • Шалаське - 7 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 1 січня 1944р.
  • Звенигородка (залізнична станція) - 8 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 28 січня 1944р.
  • Катеринопіль - 8 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 8 січня 1944р.
  • Мошурів - 8 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944р.)
  • Новоселиця (Катеринопільський район) - 8 березня 1944р.
  • Подібна - 8 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944р.). Перше визволення відбулося 10 січня 1944р.
  • Розсохуватка - 8 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944р.)
  • Яроватка - 8 березня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 10 березня 1944р.) Перше визволення відбулося 9 січня 1944р.
  • Верхнячка - 9 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944р.)
  • Вишнопіль - 9 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944р.)
  • Гордашівка - 9 березня 1944р.
  • Іскрене - 9 березня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 лютого 1944р.
  • Ліщинівка - 9 березня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 11 січня 1944р.
  • Тальне - 9 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944р.)
  • Христинівка (місто) - 9 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 10 березня 1944р.)
  • Бабанка - 10 березня 1944р.
  • Гусакове (село Звенигородського району) - 10 березня 1944р.
  • Доброводи - 10 березня 1944р.
  • Заліське - 10 березня 1944р.
  • Івахни - 10 березня 1944р.
  • Кищенці - 10 березня 1944р.
  • Колодисте (Тальнівський район) - 10 березня 1944р.
  • Кочержинці - 10 березня 1944р.
  • Ладижинка - 10 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 11 березня 1944р.)
  • Майданецьке - 10 березня 1944р.
  • Молодецьке - 10 березня 1944р.
  • Монастирище - 10 березня 1944р.
  • Оксанина - 10 березня 1944р.
  • Онопріївка - 10 березня 1944р.
  • Поташ (Маньківський район) - 10 березня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 7 січня 1944р.
  • Романівка - 10 березня 1944р.
  • Севастянівка (залізнична станція Христинівського району) - 10 березня 1944р.
  • Соколівка - 10 березня 1944р.
  • Сушківка - 10 березня 1944р.
  • Умань - 10 березня 1944р.
  • Шукаєве (залізнична станція Христинівського району) - 10 березня 1944р.
  • Шукайвода - 10 березня 1944р.
  • Юрківка (Уманський район) - 10 березня 1944р.
  • Велика Севастянівка - 11 березня 1944р.
  • Городниця - 11 березня 1944р.
  • Івангород - 11 березня 1944р.
  • Княжа Криниця - 11 березня 1944р.
  • Кузьмина Гребля - 11 березня 1944р.
  • Осітна - 11 березня 1944р.
  • Рижавка - 11 березня 1944р.
  • Текуча - 11 березня 1944р.
  • Цибулів - 11 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 10 березня 1944р.)
  • Івангород (залізнична станція) - 12 березня 1944р.
  • Лисича Балка - 12 березня 1944р.
  • Мокра Калигірка - 12 березня 1944р.
  • Петраківка - 12 березня 1944р.
  • Суха Калигірка - 12 березня 1944р.

Чернівецька область

  • Сокиряни - 24 березня 1944р.
  • Гвіздівці - 25 березня 1944р.
  • Коболчин - 25 березня 1944р.
  • Мендикауци (з 1944р. - Олексіївка, Сокирянський район) - 25 березня 1944р.
  • Ожеве - 25 березня 1944р.
  • Вашківці (Сокирянський район) - 26 березня 1944р.
  • Янівці (нині Іваніці, Кельменецький район) - 26 березня 1944р.
  • Бузовиця - 27 березня 1944р.
  • Веренчанка - 27 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 28 березня 1944р.)
  • Заставна - 27 березня 1944р.
  • Магала - 27 березня 1944р.
  • Петраші - 27 березня 1944р.
  • Прилипче - 27 березня 1944р.
  • Романківці - 27 березня 1944р.
  • Садгора (нині у складі міста Чернівці) - 27 березня 1944р.
  • Стара Жучка (нині у складі міста Чернівці) - 27 березня 1944р.
  • Шубутинці - 27 березня 1944р.
  • Бабин (Кельменецький район) - 28 березня 1944р.
  • Бояни - 28 березня 1944р.
  • Бурдюг - 28 березня 1944р.
  • Вартиківці - 28 березня 1944р.
  • Витилівка - 28 березня 1944р.
  • Вікно - 28 березня 1944р.
  • Вовчинець (Кельменецький район) - 28 березня 1944р.
  • Давидівці - 28 березня 1944р.
  • Кадубівці - 28 березня 1944р.
  • Кельменці - 28 березня 1944р.
  • Киселів - 28 березня 1944р.
  • Кіцмань - 28 березня 1944р.
  • Ларга (залізнична станція селища міського типу Кельменці) - 28 березня 1944р.
  • Лашківка - 28 березня 1944р.
  • Ленківці (Кельменецький район) - 28 березня 1944р.
  • Нелипівці - 28 березня 1944р.
  • Неполоківці - 28 березня 1944р.
  • Оршівці - 28 березня 1944р.
  • Погорілівка - 28 березня 1944р.
  • Стефанешти (залізнична станція села Степанівка Заставнівського району) - 28 березня 1944р.
  • Балківці - 29 березня 1944р.
  • Коновка - 29 березня 1944р.
  • Лівинці - 29 березня 1944р.
  • Михайлівка (Кельменецький район) - 29 березня 1944р.
  • Перківці - 29 березня 1944р.
  • Ширівці - 29 березня 1944р.
  • Лужани - 30 березня 1944р.
  • Сторожинець - 30 березня 1944р.
  • Тисовець - 30 березня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 8 квітня 1944р.)
  • Топорівці - 30 березня 1944р.
  • Чагор - 30 березня 1944р.
  • Чернівці - 30 березня 1944р.
  • Юрківці - 30 березня 1944р.
  • Білівці - 31 березня 1944р.
  • Данківці - 31 березня 1944р.
  • Каплівка - 31 березня 1944р.
  • Мамалига - 31 березня 1944р.
Квітень 1944р.

АР Крим

  • Армянськ - 10 квітня 1944р.
  • Асс-Найман (з 1948 р. - Днестрівка. Нині не існує) - 10 квітня 1944р.
  • Ашхадан (з 1954р. - Красноармійське Красноперекопського району) - 10 квітня 1944р.
  • Джулга (з 1945 р. - Суворове) - 10 квітня 1944р.
  • Карпова Балка - 10 квітня 1944р.
  • Карт-Казак (з 1945 р. - Таврійське) - 10 квітня 1944р.
  • Биюк-Кият (з 1948 р. - Комишівка. Нині не існує) - 10 квітня 1944р.
  • Каранки (з 1960-х рр. - Герої Сивашу. Нині не існує) - 10 квітня 1944р.
  • Кула (з 1948 р. - Волошине) - 10 квітня 1944р.
  • П'ятихатка - 10 квітня 1944р.
  • Той-Тьобе (з 1960-х рр. - Дальній. Нині не існує) - 10 квітня 1944р.
  • Томашівка - 10 квітня 1944р.
  • Уржине (з 1948 р. - Смушкине) - 10 квітня 1944р.
  • Філатівка - 10 квітня 1944р.
  • Аджи-Елі (з 1948 р. - Державіне. Нині не існує) - 11 квітня 1944р.
  • Айман-Кую (з 1948 р. - Реп'ївка. Нині не існує) - 11 квітня 1944р.
  • Багерове - 11 квітня 1944р.
  • Байсари (з 1948 р. - Богачівка, Красноперекопський район) - 11 квітня 1944р.
  • Богемка (з 1945 р. - Лобанове) - 11 квітня 1944р.
  • Великий Бабчик (з 1948 р. - Пам'ятне, Ленінський район) - 11 квітня 1944р.
  • Джайлав (з 1948 р. - Мірошникове. Нині не існує) - 11 квітня 1944р.
  • Джанай (нині - Боброве, Джанкойський район) - 11 квітня 1944р.
  • Джанкой - 11 квітня 1944р.
  • Катерлез (з 1945 р. - Войкове) - 11 квітня 1944р.
  • Керч - 11 квітня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 29 грудня 1941р.
  • Кош-Кую (з 1948 р. - Тасунове) - 11 квітня 1944р.
  • Магазинка - 11 квітня 1944р.
  • Мама Руська (з 1948 р. - Курортне, Ленінський район) - 11 квітня 1944р.
  • Маяк-Салинь (з 1944р. - Приморське) - 11 квітня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 грудня 1941р.
  • Мисир (нині не існує) - 11 квітня 1944р.
  • Михайлівка (село Ленінського району. Ліквідоване у 2006р.) - 11 квітня 1944р.
  • Монастирка (нині - Істочне) - 11 квітня 1944р.
  • Новоіванівка (Красноперекопський район) - 11 квітня 1944р.
  • Новоолександрівка (Красноперекопський район) - 11 квітня 1944р.
  • Сараймин (з 1945 р. - Сокільське. Нині не існує) - 11 квітня 1944р.
  • Султанівка (з 1948 р. - Чернякове. Нині не існує) - 11 квітня 1944р.
  • Татаркой (з 1948 р. - у складі села Новокримське) - 11 квітня 1944р.
  • Чистопілля (Ленінський район) - 11 квітня 1944р.
  • Чирик (з 1954р. - Пахарівка) - 11 квітня 1944р.
  • Чурубаш Татарський (з 1948 р. - Городнє, Ленінський район) - 11 квітня 1944р.
  • Айгашен (з 1948 р. - Абрикосове) - 12 квітня 1944р.
  • Ак-Монай (з 1945 р. - Кам'янське, Ленінський район) - 12 квітня 1944р.
  • Алібат (нині не існує) - 12 квітня 1944р.
  • Арма-Елі (з 1945 р. - Батальне, Ленінський район) - 12 квітня 1944р.
  • Біюк-Онлар (з 1945 р. - Октябрське) - 12 квітня 1944р.
  • Веселе (Джанкойський район) - 12 квітня 1944р.
  • Воїнка - 12 квітня 1944р.
  • Воронцівка (Красноперекопський район) - 12 квітня 1944р.
  • Долинка (Красноперекопський район) - 12 квітня 1944р.
  • Ішунь (Красноперекопський район) - 12 квітня 1944р.
  • Калініндорф (з 1948 р. - Калініне) - 12 квітня 1944р.
  • Каранкут Німецький (з 1948 р. - Арбузівка, Джанкойський район) - 12 квітня 1944р.
  • Карача-Кангил (з 1945 р. - Красна Зорька) - 12 квітня 1944р.
  • Китень Руський (з 1948 р. - Семенівка, Ленінський район) - 12 квітня 1944р.
  • Колай (з 1944р. - Азовське) - 12 квітня 1944р.
  • Красноперекопськ - 12 квітня 1944р.
  • Кулар-Кипчак (з 1945 р. - Красна Рівнина) - 12 квітня 1944р.
  • Курман-Кемельчі (з 1944р. - Красногвардійське) - 12 квітня 1944р.
  • Лариндорф (з 1945 р. - Крестянівка) - 12 квітня 1944р.
  • Ленінське (Ленінський район) - 12 квітня 1944р.
  • Марфівка (Ленінський район) - 12 квітня 1944р.
  • Мар'ївка (Ленінський район) - 12 квітня 1944р.
  • Новомиколаївка (Ленінський район) - 12 квітня 1944р.
  • Ойсул (з 1945 р. - Камишинка. Нині не існує) - 12 квітня 1944р.
  • П'ятиозерна (залізнична станція. З 1978р. - станція Красноперекопськ) - 12 квітня 1944р.
  • Сейтлер (з 1944р. - Нижньогірський) - 12 квітня 1944р.
  • Сім Колодязів (з 1957р. - Леніне) - 12 квітня 1944р.
  • Ташли-Даїр (з 1948 р. - Янтарне) - 12 квітня 1944р.
  • Ташли-Яр (з 1948 р. - Зелений Яр) - 12 квітня 1944р.
  • Ак-Шейх (з 1944р. - Роздольне) - 13 квітня 1944р.
  • Аннівка (з 1957р. - Комунари, Красногвардійський район) - 13 квітня 1944р.
  • Біюк-Бузав (з 1948 р. - Сусаніне) - 13 квітня 1944р.
  • Бюйтень (з 1948 р. - Хлопкове, Красногвардійський район. Нині не існує) - 13 квітня 1944р.
  • Джурчі (з 1944р. - Первомайське) - 13 квітня 1944р.
  • Євпаторія - 13 квітня 1944р.
  • Ізюмівка - 13 квітня 1944р.
  • Іслам-Терек (з 1945 р. - Кіровське) - 13 квітня 1944р.
  • Кара-Кият (з 1948 р. - Грушеве, Сімферопольський район) - 13 квітня 1944р.
  • Кара-Найман (з 1945 р. - Крилівка, Первомайський район) - 13 квітня 1944р.
  • Коджамбак (нині - Привільне, Первомайський район) - 13 квітня 1944р.
  • Коктебель - 13 квітня 1944р.
  • Новий Карабай (з 1948 р. - Відродження, Кіровський район) - 13 квітня 1944р.
  • Новий Кизил-Бай (з 1948 р. - Борисівка, Сакський район. Нині не існує) - 13 квітня 1944р.
  • Ново-Царицине (з 1954р. - Садове, Нижньогірський район) - 13 квітня 1944р.
  • Ой-Кую (з 1945 р. - Владиславівка) - 13 квітня 1944р.
  • Саки - 13 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 14 квітня 1944р.)
  • Сарабуз Болгарський (з 1945 р. - Укромне) - 13 квітня 1944р.
  • Сариголь (село Феодосійської міської ради. Нині не існує) - 13 квітня 1944р.
  • Сімферополь - 13 квітня 1944р.
  • Спат (з 1945 р. - Гвардійське) - 13 квітня 1944р.
  • Старий Крим - 13 квітня 1944р.
  • Табулди (з 1945 р. - Найдьонівка) - 13 квітня 1944р.
  • Феодосія - 13 квітня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 грудня 1941р.
  • Фрілінг (з 1948 р. - Миколаївка, Первомайський район. Нині не існує) - 13 квітня 1944р.
  • Азек (з 1945 р. - Плодове, Бахчисарайський район) - 14 квітня 1944р.
  • Ак-Мечеть (з 1944р. - Чорноморське) - 14 квітня 1944р.
  • Алушта - 14 квітня 1944р.
  • Баксан (з 1945 р. - Міжгір'я) - 14 квітня 1944р.
  • Бахчисарай - 14 квітня 1944р.
  • Біюк-Янкой (з 1945 р. - Мраморне. Нині не існує) - 14 квітня 1944р.
  • Булганак (з 1945 р. - Кольчугине, Сімферопольський район) - 14 квітня 1944р.
  • Іванівка (Сакський район) - 14 квітня 1944р.
  • Зуя - 14 квітня 1944р.
  • Ічки (з 1944р. - Совєтський) - 14 квітня 1944р.
  • Капсихор (з 1945 р. - Морське, Судакська міська рада) - 14 квітня 1944р.
  • Караджи (з 1945 р. - Оленівка, Чорноморський район) - 14 квітня 1944р.
  • Карасубазар (з 1944р. - Білогірськ) - 14 квітня 1944р.
  • Кара-Тобе (з 1948 р. - Прибережне) - 14 квітня 1944р.
  • Коккози (з 1945 р. - Соколине, Бахчисарайський район) - 14 квітня 1944р.
  • Кунан (з 1945 р. - Красносільське, Чорноморський район) - 14 квітня 1944р.
  • Кутлак (з 1945 р. - Веселе, Судакська міська рада) - 14 квітня 1944р.
  • Михайлівка (Сакський район) - 14 квітня 1944р.
  • Отар-Мойнак (з 1945 р. - Уютне, Сакський район) - 14 квітня 1944р.
  • Розенталь (з 1948 р. - Ароматне, Білогірський район) - 14 квітня 1944р.
  • Сабли Верхні (з 1948 р. - Верхні Партизани. Нині не існує) - 14 квітня 1944р.
  • Судак - 14 квітня 1944р.
  • Таракташ (з 1945 р. - Дачне, Судакська міська рада) - 14 квітня 1944р.
  • Ускут (з 1948 р. - Привітне, Алуштинська міська рада) - 14 квітня 1944р.
  • Фріденталь (з 1948 р. - Курортне, Білогірський район) - 14 квітня 1944р.
  • Шакул (з 1948 р. - Борисівка, Сакський район. Нині не існує) - 14 квітня 1944р.
  • Ярилгач (з 1945 р. - Міжводне) - 14 квітня 1944р.
  • Аджи-Булат (з 1945 р. - Углове) - 15 квітня 1944р.
  • Албат (з 1945 р. - Куйбишеве) - 15 квітня 1944р.
  • Бельбек (з 1945 р. - Фруктове, Севастопольська міська рада) - 15 квітня 1944р.
  • Берегове (Бахчисарайський район) - 15 квітня 1944р.
  • Демерджи (з 1945 р. - Лучисте, Алуштинська міська рада) - 15 квітня 1944р.
  • Дукванкой (з 1945 р. - Верхньосадове, Севастопольська міська рада) - 15 квітня 1944р.
  • Заланкой (з 1948 р. - Холмівка) - 15 квітня 1944р.
  • Кучук-Узень (з 1945 р. - Малоріченське, Алуштинська міська рада) - 15 квітня 1944р.
  • Мамашай (з 1948 р. - Орлівка, Севастопольська міська рада) - 15 квітня 1944р.
  • Семидвір'я - 15 квітня 1944р.
  • Сирень - 15 квітня 1944р.
  • Старі Шули (з 1948 р. - Тернівка, Севастопольська міська рада) - 15 квітня 1944р.
  • Туак (з 1945 р. - Рибаче, Алуштинська міська рада) - 15 квітня 1944р.
  • Адим-Чокрак (з 1948 р. - Істоки, Бахчисарайський район) - 16 квітня 1944р.
  • Алупка - 16 квітня 1944р.
  • Артек - 16 квітня 1944р.
  • Гурзуф - 16 квітня 1944р.
  • Кікенеїз (з 1945 р. - Оползневе) - 16 квітня 1944р.
  • Коклуз (з 1945 р. - Багата Ущелина) - 16 квітня 1944р.
  • Кореїз - 16 квітня 1944р.
  • Лимена (з 1945 р. - Голуба Затока) - 16 квітня 1944р.
  • Лівадія - 16 квітня 1944р.
  • Мухалатка (Нині не існує) - 17 квітня 1944р.
  • Сімеїз - 16 квітня 1944р.
  • Ялта - 16 квітня 1944р.
  • Байдари (з 1945 р. - Орлине, Севастопольська міська рада) - 17 квітня 1944р.
  • Варнутка (з 1945 р. - Гончарне) - 17 квітня 1944р.
  • Уппа (з 1945 р. - Рідне, Севастопольська міська рада) - 17 квітня 1944р.
  • Форос - 17 квітня 1944р.
  • Черкез-Кермен (з 1945 р. - Кріпке, Бахчисарайський район. Нині не існує) - 17 квітня 1944р.
  • Чоргун (з 1945 р. - Чорноріччя, Бахчисарайський район. Нині не існує) - 17 квітня 1944р.
  • Алсу (з 1948 р. - Морозівка, Балаклавський район. Нині не існує) - 18 квітня 1944р.
  • Балаклава (з 1957р. - у адміністративному підпорядкуванні міста Севастополь) - 18 квітня 1944р.
  • Камари (з 1945 р. - Оборонне, Балаклавський район. Нині не існує) - 18 квітня 1944р.
  • Кадиківка (з 1945 р. - Пригородне, Балаклавський район. Нині не існує) - 18 квітня 1944р.
  • Кучук-Муском'я (з 1948 р. - Резервне, Балаклавський район) - 18 квітня 1944р.
  • Мекензієві Гори (залізнична станція) - 23 квітня 1944р.

Волинська область

  • Берестечко - 1 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 3 квітня 1944р.)
  • Несвіч - 1 квітня 1944р.
  • Сенкевичівка - 1 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 4 квітня 1944р.)
  • Вільхівка - 3 квітня 1944р.
  • Горохів - 3 квітня 1944р.
  • Звиняче - 3 квітня 1944р.
  • Скобелка - 3 квітня 1944р.
  • Холонів - 3 квітня 1944р.
  • Борочиче - 4 квітня 1944р.
  • Бужани - 4 квітня 1944р.
  • Галичани - 4 квітня 1944р.
  • Горохів - 4 квітня 1944р. (перше визволення)
  • Звиняче - 4 квітня 1944р.
  • Лобачівка - 4 квітня 1944р.
  • Пильгани - 4 квітня 1944р.
  • Цегів - 4 квітня 1944р.
  • Кримне (Камінь-Каширський район) - 16 квітня 1944р.
  • Камінь-Каширський - 16 квітня 1944р.
  • Сошичне - 16 квітня 1944р.
  • Торчин - 17 квітня 1944р.
  • Овадне - 18 квітня 1944р. (перше визволення)

Івано-Франківська область

  • Нижнів - 1 квітня 1944р. (перше визволення)
  • Олешів - 1 квітня 1944р. (перше визволення)
  • Кути - 2 квітня 1944р. (перше визволення)
  • Жаб'є (з 1962р. - Верховина) - 8 квітня 1944р. (перше визволення)
  • Космач - 8 квітня 1944р. (перше визволення)
  • Печеніжин - 8 квітня 1944р.
  • Сопів - 8 квітня 1944р.
  • Яблунів (Косівський район) - 8 квітня 1944р.

Львівська область

  • Лопатин - 2 квітня 1944р.
  • Барилів - 3 квітня 1944р.
  • Боратин - 3 квітня 1944р.
  • Завидче - 3 квітня 1944р.
  • Куликів (Радехівський район) - 3 квітня 1944р.
  • Немилів - 3 квітня 1944р.
  • Пониква - 3 квітня 1944р.
  • Пониковиця - 3 квітня 1944р.
  • Станіславчик - 3 квітня 1944р.
  • Щуровичі - 3 квітня 1944р.

Миколаївська область

  • Блюменфельд (нині - Краснопілля, Березанський район) - 1 квітня 1944р.
  • Коблеве - 1 квітня 1944р.
  • Нейзац (нині - Прогресівка) - 1 квітня 1944р.
  • Ташине - 1 квітня 1944р.
  • Тузли - 1 квітня 1944р.

Одеська область

  • Данилівка (Березівський район) - 1 квітня 1944р.
  • Донська Балка - 1 квітня 1944р.
  • Косівка (Березівський район) - 1 квітня 1944р.
  • Нейкове - 1 квітня 1944р.
  • Новоподільське - 1 квітня 1944р.
  • Онорівка - 1 квітня 1944р.
  • Раухівка - 1 квітня 1944р.
  • Рівне - 1 квітня 1944р.
  • Ставкове - 1 квітня 1944р.
  • Степанівка (Березівський район) - 1 квітня 1944р.
  • Червоний Агроном - 1 квітня 1944р.
  • Чигирин - 1 квітня 1944р.
  • Чижове - 1 квітня 1944р.
  • Шевченкове (Березівський район) - 1 квітня 1944р.
  • Андрієво-Іванівка - 2 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 31 березня 1944р.)
  • Балайчук - 2 квітня 1944р.
  • Валегоцулове (нині - Долинське) - 2 квітня 1944р.
  • Жовтень (Ширяївський район) - 2 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 3 квітня 1944р.)
  • Іванівка (Фрунзівський район) - 2 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 4 квітня 1944р.)
  • Мардарівка - 2 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 3 квітня 1944р.)
  • Красні Окни - 3 квітня 1944р.
  • Перехрестове - 3 квітня 1944р.
  • Понятівка - 3 квітня 1944р.
  • Цебрикове - 3 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 4 квітня 1944р.)
  • Бакалове - 4 квітня 1944р.
  • Веселий Кут (залізнична станція села Новоборисівка) - 4 квітня 1944р.
  • Глибокояр - 4 квітня 1944р.
  • Данилівка (Великомихайлівський район) - 4 квітня 1944р.
  • Затишшя - 4 квітня 1944р.
  • Янівка (нині - Іванівка) - 4 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 5 квітня 1944р.)
  • Краснопіль - 4 квітня 1944р.
  • Маяки - 4 квітня 1944р.
  • Мигаєве (залізнична станція) - 4 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 5 квітня 1944р.)
  • Новороманівка - 4 квітня 1944р.
  • Петрівка (Комінтернівський район) - 4 квітня 1944р.
  • Роздільна - 4 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 5 квітня 1944р.)
  • Будьоннівське (нині – Розквіт) - 4 квітня 1944р.
  • Сербка - 4 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 1 квітня 1944р.)
  • Торосове (з 1963р. - Леніне) - 4 квітня 1944р.
  • Фрунзівка - 4 квітня 1944р.
  • Чубівка - 4 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 31 березня 1944р.)
  • Шептеридюри (нині - Майорське) - 4 квітня 1944р.
  • Антоново-Кодинцеве (нині - Комінтернівське) - 5 квітня 1944р.
  • Благоєве - 5 квітня 1944р.
  • Буялик (залізнична станція) - 5 квітня 1944р.
  • Кошари - 5 квітня 1944р.
  • Кубанка - 5 квітня 1944р.
  • Любопіль - 5 квітня 1944р.
  • Першотравневе (Комінтернівський район) - 5 квітня 1944р.
  • Сичавка - 5 квітня 1944р.
  • Гросулове (з 1945 р. – Велика Михайлівка) - 6 квітня 1944р.
  • Дібрівка - 6 квітня 1944р.
  • Кремидівка - 6 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 7 квітня 1944р.)
  • Куяльник - 6 квітня 1944р.
  • Біляївка - 7 квітня 1944р.
  • Єреміївка (Роздільнянський район) - 7 квітня 1944р.
  • Шеметове - 7 квітня 1944р.
  • Карпове (залізнична стація села Вакулівка) - 8 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 6 квітня 1944р.)
  • Страсбург (нині - Кучурган) - 8 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 5 квітня 1944р.)
  • Вигода - 9 квітня 1944р.
  • Дачне - 9 квітня 1944р.
  • Одеса-Сортувальна (залізнична станція) - 9 квітня 1944р.
  • Одеса - 10 квітня 1944р.
  • Одеса-Головна (залізнична станція) - 10 квітня 1944р.
  • Одеса-Застава І (залізнична станція) - 10 квітня 1944р.
  • Одеса-Застава ІІ (залізнична станція) - 10 квітня 1944р.
  • Одеса-Порт (залізнична станція) - 10 квітня 1944р.
  • Одеса-Товарна (залізнична станція) - 10 квітня 1944р.
  • Яськи - 10 квітня 1944р.
  • Грушка - 12 квітня 1944р.
  • Іллічівка (у роки війни - хутір, нині - місто Іллічівськ) - 12 квітня 1944р.
  • Кароліно-Бугаз - 12 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 14 квітня 1944р.)
  • Ксенієве (залізнична станція села Малодолинське) - 12 квітня 1944р.
  • Павлівка (Фрунзівський район) - 12 квітня 1944р.
  • Барабой - 16 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 13 квітня 1944р.)
  • Овідіополь (селище міського типу) - 13 квітня 1944р.
  • Аккаржа (залізнична станція) - 15 квітня 1944р.
  • Овідіополь (залізнична станція) - 16 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 13 квітня 1944р.)

Рівненська область

  • Боремель - 3 квітня 1944р.
  • Перемилівка - 3 квітня 1944р.

Тернопільська область

  • Завалів - 1 квітня 1944р.
  • Підгайці - 1 квітня 1944р. (перше визволення)
  • Іванків - 3 квітня 1944р.
  • Вовківці-Турильче (залізнична станція Борщівського району) - 4 квітня 1944р.
  • Тересин (залізнична станція Борщівського району) - 5 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 6 квітня 1944р.)
  • Борщів - 6 квітня 1944р. (остаточне визволення) Перше визволення відбулося 24 березня 1944р.
  • Гермаківка - 6 квітня 1944р.
  • Іване-Пусте - 6 квітня 1944р.
  • Мельниця-Подільська - 6 квітня 1944р.
  • Озеряни-Пилатківці (залізнична станція Борщівського району) - 6 квітня 1944р.
  • Скала-Подільська - 6 квітня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 березня 1944р.
  • Цигани - 6 квітня 1944р.
  • Більче-Золоте - 8 квітня 1944р.
  • Винятинці - 8 квітня 1944р.
  • Глибочок (Борщівський район) - 8 квітня 1944р.
  • Касперівці - 8 квітня 1944р.
  • Ланівці (Борщівський район) - 8 квітня 1944р.
  • Товсте - 13 квітня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 14 квітня 1944р.). Перше визволення відбулося 24 березня 1944р.
  • Торське - 13 квітня 1944р.
  • Хартонівці - 13 квітня 1944р.
  • Антонів (Чортківський район) - 14 квітня 1944р.
  • Мухавка - 14 квітня 1944р.
  • Стара Ягільниця - 14 квітня 1944р.
  • Тернопіль - 14 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 15 квітня 1944р.)
  • Шульганівка - 14 квітня 1944р.
  • Ягольниця (з 1944р. - Ягільниця) - 14 квітня 1944р.
  • Базар - 15 квітня 1944р.
  • Палашівка - 15 квітня 1944р.
  • Полівці - 15 квітня 1944р.
  • Якубівка - 15 квітня 1944р.
  • Звиняч - 16 квітня 1944р.
  • Білобожниця - 18 квітня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 24 березня 1944р.
  • Джурин - 18 квітня 1944р.
  • Рожанівка - 18 квітня 1944р.

Херсонська область

  • Василівка (село на Чонгарському півострові. Нині не існує) - 11 квітня 1944р.
  • Джимбулук (залізнична станція на Чонгарському півострові) - 11 квітня 1944р.
  • Мар'янівка (село на Чонгарському півострові. Нині не існує) - 11 квітня 1944р.
  • Чень-Трень (село на Чонгарському півострові. Нині не існує) - 11 квітня 1944р.
  • Чонгар - 11 квітня 1944р.

Чернівецька область

  • Герца - 1 квітня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 2 квітня 1944р.)
  • Динівці - 1 квітня 1944р.
  • Котелеве - 1 квітня 1944р.
  • Малинешти (нині Малинівка) - 1 квітня 1944р.
  • Недобоївці - 1 квітня 1944р.
  • Новоселиця - 1 квітня 1944р.
  • Пашківці - 1 квітня 1944р.
  • Ставчани (Хотинський район) - 1 квітня 1944р.
  • Форосна - 1 квітня 1944р.
  • Ванчиківці - 2 квітня 1944р.
  • Думени - 2 квітня 1944р.
  • Кошуляни - 2 квітня 1944р.
  • Маршинці - 2 квітня 1944р.
  • Припруття - 2 квітня 1944р.
  • Тарасівці - 2 квітня 1944р.
  • Хотин - 4 квітня 1944р.
  • Тереблече - 7 квітня 1944р.
  • Багринівка - 8 квітня 1944р.
  • Слобода-Банилів - 8 квітня 1944р.
  • Берегомет (Вижницький район) - 8 квітня 1944р.
  • Вадул-Сірет (залізнична станція села Черепківці) - 8 квітня 1944р.
  • Вашківці (Вижницький район) - 8 квітня 1944р.
  • Вижниця - 8 квітня 1944р.
  • Глибока - 8 квітня 1944р.
  • Іспас - 8 квітня 1944р.
  • Карапчів (Глибоцький район) - 8 квітня 1944р.
  • Красноїльськ - 8 квітня 1944р.
  • Купка - 8 квітня 1944р.
  • Луківці (з 2005р. - Лукавці) - 8 квітня 1944р.
  • Межиріччя (з 1995р. - Чудей) - 8 квітня 1944р.
  • Путила - 8 квітня 1944р.
  • Старий Вовчинець - 8 квітня 1944р.
  • Сучевени - 8 квітня 1944р.
  • Чортория - 8 квітня 1944р.
Травень 1944р.

АР Крим

  • Гайтани (нині не існує) - 7 травня 1944р.
  • Інкерман - 7 травня 1944р.
  • Любимівка (нині у складі міста Севастополь) - 7 травня 1944р.
  • Сахарна Головка (нині не існує) - 7 травня 1944р.
  • Сапун-Гора (узвишшя) - 7 травня 1944р.
  • Карань (з 1945 р. - Флотське. Нині у межах Севастополя) - 8 травня 1944р.
  • Кая-Баш (узвишшя) - 8 травня 1944р.
  • Севастополь - 9 травня 1944р.
  • Херсонес (мис) - 12 травня 1944р.
Червень 1944р.

Волинська область

  • Рогозна (залізнична станція) - 18 червня 1944р.

Тернопільська область

  • Слобода Теофіпільська (залізнична станція) - 19 червня 1944р.

Івано-Франківська область

  • Кути - 25 червня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 2 квітня 1944р.
Липень 1944р.

Волинська область

  • Турійськ - 4 липня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 20 липня 1944р.). Перше
  • визволення відбулося 27 березня 1944р.
  • Грив'ятки - 6 липня 1944р.
  • Доротище - 6 липня 1944р.
  • Ковель - 6 липня 1944р.
  • Мощена - 6 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 20 липня 1944р.)
  • Стеблі - 6 липня 1944р.
  • Локачі - 16 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 18 липня 1944р.)
  • Кошари (залізнична станція) - 17 липня 1944р.
  • Брани - 18 липня 1944р.
  • Війниця - 18 липня 1944р.
  • Луків (Турійський район) - 18 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 20 липня 1944р.)
  • Мацеїв (з 1946 р. - Луків) - 18 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 20 липня 1944р.)
  • Озютичі - 18 липня 1944р.
  • Порицьк (з 1951р. - Павлівка, Іваничівський район) - 18 липня 1944р.
  • Ратне - 18 липня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 20 липня 1944р.). Перше визволення відбулося 22 березня 1944р.
  • Стара Вижівка - 18 липня 1944р.
  • Горохів - 19 липня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 18 липня 1944р.). Перше визволення відбулося 4 квітня 1944р.
  • Любомль - 19 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 20 липня 1944р.)
  • Бубнів (Володимир-Волинський район) - 20 липня 1944р.
  • Верба - 20 липня 1944р.
  • Володимир-Волинський - 20 липня 1944р.
  • Головно - 20 липня 1944р.
  • Любешів - 20 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 22 липня 1944р.)
  • Мизове - 20 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 3 лютого 1944р.
  • Овадне - 20 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 18 квітня 1944р.
  • Туропин - 20 липня 1944р.
  • Устилуг - 20 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 21 липня 1944р.)
  • Черкаси - 20 липня 1944р.
  • Ягодин (залізнична станція) - 20 липня 1944р.
  • Іваничі - 21 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 20 липня 1944р.)
  • Шацьк - 21 липня 1944р.
  • Заболоття (Любомльский район) - 22 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 20 липня 1944р.)

Івано-Франківська область

  • Годи-Турка (залізнична станція) - 23 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 березня 1944р.
  • Жовчів - 23 липня 1944р.
  • Коршів - 23 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 3 квітня 1944р.
  • Галич - 24 липня 1944р.
  • Підшумлянці - 24 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 липня 1944р.)
  • Пуків - 24 липня 1944р.
  • Рогатин - 24 липня 1944р.
  • Хлібичин - 24 липня 1944р.
  • Більшівці - 25 липня 1944р.
  • Голосків - 25 липня 1944р.
  • Дубівці - 25 липня 1944р.
  • Жовтень (з 2003р. - Єзупіль) - 25 липня 1944р.
  • Лісна Тарновиця - 25 липня 1944р.
  • Нижнів - 25 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 1 квітня 1944р.
  • Нижня Липиця - 25 липня 1944р.
  • Олешів - 25 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 1 квітня 1944р.
  • Отинія - 25 липня 1944р.
  • Потік (Рогатинський район) - 25 липня 1944р.
  • Раківчик - 25 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 3 квітня 1944р.
  • Рунгури - 25 липня 1944р.
  • Саджавка - 25 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 березня 1944р.
  • Свистільники (з 1964р. - Світанок, Рогатинський район) - 25 липня 1944р.
  • Слобідка-Більшівцівська - 25 липня 1944р.
  • Товмачик - 25 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 29 березня 1944р.
  • Черче - 25 липня 1944р.
  • Битків - 26 липня 1944р.
  • Боднарів (Калуський район) - 26 липня 1944р.
  • Болехів - 26 липня 1944р.
  • Верхня Липиця - 26 липня 1944р.
  • Вістова - 26 липня 1944р.
  • Ворона - 26 липня 1944р.
  • Делятин - 26 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 березня 1944р.
  • Дора - 26 липня 1944р.
  • Дуба - 26 липня 1944р.
  • Ланчин - 26 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 березня 1944р.
  • Лойова (залізнична станція) - 26 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 березня 1944р.
  • Любижня - 26 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 березня 1944р.
  • Майдан (Тисменицький район) - 26 липня 1944р.
  • Марківці - 26 липня 1944р.
  • Микуличин - 26 липня 1944р.
  • Надвірна - 26 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 березня 1944р.
  • Павелче (з 1946 р. - Павлівка, Тисьменицький район) - 26 липня 1944р.
  • Татарів - 26 липня 1944р.
  • Тисмениця - 26 липня 1944р.
  • Тлумач - 26 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 30 березня 1944р.
  • Хриплин - 26 липня 1944р.
  • Цуцилів - 26 липня 1944р.
  • Ямна (нині у складі міста Яремча) - 26 липня 1944р.
  • Ямниця - 26 липня 1944р.
  • Яремча - 26 липня 1944р.
  • Богородчани - 27 липня 1944р.
  • Братківці - 27 липня 1944р.
  • Букачівці - 27 липня 1944р.
  • Бурштин - 27 липня 1944р.
  • Войнилів - 27 липня 1944р.
  • Калуш - 27 липня 1944р.
  • Лисець - 27 липня 1944р.
  • Пасічна - 27 липня 1944р.
  • Помонята - 27 липня 1944р.
  • Софіївка (з 1959р. - у складі Івано-Франківська) - 27 липня 1944р.
  • Станіслав (з 1962р. - Івано-Франківськ) - 27 липня 1944р.
  • Угринів - 27 липня 1944р.
  • Чернів - 27 липня 1944р.
  • Солотвин - 28 липня 1944р.
  • Перегінське - 28 липня 1944р.
  • Голинь - 29 липня 1944р.
  • Рожнятів - 29 липня 1944р.
  • Вигода (Долинський район) - 30 липня 1944р.
  • Долина (районний центр) - 30 липня 1944р.
  • Креховичі - 30 липня 1944р.
  • Новоселиця (Долинський район) - 30 липня 1944р.
  • Рахиня - 30 липня 1944р.

Львівська область

  • Золочів - 17 липня 1944р.
  • Лопатин - 17 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 3 квітня 1944р.
  • Нижанковичі - 17 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 липня 1944р.)
  • Радехів - 17 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 18 липня 1944р.)
  • Батятичі - 18 липня 1944р.
  • Броди - 18 липня 1944р.
  • Буськ - 18 липня 1944р.
  • Воля-Холоївська (залізнична станція) - 18 липня 1944р.
  • Добротвір - 18 липня 1944р.
  • Заболотці - 18 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 19 липня 1944р.)
  • Кам'янка-Буська - 18 липня 1944р.
  • Красне (Буський район) - 18 липня 1944р.
  • Кристинопіль (з 1951р. - Червоноград) - 18 липня 1944р.
  • Куткір - 18 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 20 липня 1944р.)
  • Новий Милятин - 18 липня 1944р.
  • Обидів - 18 липня 1944р.
  • Павлів - 18 липня 1944р.
  • Пониковиця - 18 липня 1944р.
  • Скварява - 18 липня 1944р.
  • Стоянів - 18 липня 1944р.
  • Сушно - 18 липня 1944р.
  • Холоїв (з 1946 р. - Вузлове) - 18 липня 1944р.
  • Ясениця - 18 липня 1944р.
  • Великі Мости - 19 липня 1944р.
  • Зарваниця - 19 липня 1944р.
  • Родатичі - 19 липня 1944р.
  • Сапіжанка - 19 липня 1944р.
  • Сасів - 19 липня 1944р.
  • Сокаль - 19 липня 1944р.
  • Стриганка - 19 липня 1944р.
  • Честині - 19 липня 1944р.
  • Запитів - 20 липня 1944р.
  • Зелена Гута - 20 липня 1944р.
  • Куликів (Жовківський район) - 20 липня 1944р.
  • Куровичі - 20 липня 1944р.
  • Ожидів - 20 липня 1944р.
  • Олесько - 20 липня 1944р.
  • Плугів - 20 липня 1944р.
  • Перемишляни - 20 липня 1944р.
  • Рава-Руська - 20 липня 1944р.
  • Завадів (Жовківський район) - 21 липня 1944р.
  • Закомар'я - 21 липня 1944р.
  • Зарудці - 21 липня 1944р.
  • Зашків (Жовківський район) - 21 липня 1944р.
  • Лавриків - 21 липня 1944р.
  • Біле - 22 липня 1944р.
  • Магерів - 22 липня 1944р.
  • Немирів - 22 липня 1944р.
  • Поморяни - 22 липня 1944р.
  • Добросин - 23 липня 1944р.
  • Дунаїв - 23 липня 1944р.
  • Краковець - 23 липня 1944р.
  • Глинське (залізнична станція) - 24 липня 1944р.
  • Жовква - 24 липня 1944р.
  • Зарище - 24 липня 1944р.
  • Лелехівка - 24 липня 1944р.
  • Малий Полюхів - 24 липня 1944р.
  • Мацошин - 24 липня 1944р.
  • Судова Вишня - 24 липня 1944р.
  • Цетуля - 24 липня 1944р.
  • Шкло-Старжиська (залізнична станція) - 24 липня 1944р.
  • Яворів (районний центр) - 24 липня 1944р.
  • Борщовичі - 25 липня 1944р.
  • Великий Любінь - 25 липня 1944р.
  • Глибока - 25 липня 1944р.
  • Городок - 25 липня 1944р.
  • Давидів - 25 липня 1944р.
  • Домажир - 25 липня 1944р.
  • Задвір'я - 25 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 24 липня 1944р.)
  • Кам'янобрід - 25 липня 1944р.
  • Карачинів - 25 липня 1944р.
  • Мостиська - 25 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 24 липня 1944р.)
  • Нагуєвичі - 25 липня 1944р.
  • Новий Яричів - 25 липня 1944р.
  • Оброшине - 25 липня 1944р.
  • Полоничі - 25 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 24 липня 1944р.)
  • Пустомити - 25 липня 1944р.
  • Родатичі - 25 липня 1944р.
  • Сихів (цікаво, що ще у 1942р. село було приєднано до Львова німецькою адміністрацією. Після приходу радянської влади, Сихів знову став селом Пустомитівського району. Вдруге введений до складу Львова у 1952р. Нині - найбільший житловий масив Львова) - 25 липня 1944р.
  • Сокільники - 25 липня 1944р.
  • Хоросниця - 25 липня 1944р.
  • Ямельня - 25 липня 1944р.
  • Янів-Львівський (залізнична станція) - 25 липня 1944р.
  • Басівка - 26 липня 1944р.
  • Зимна Вода - 26 липня 1944р.
  • Містки - 26 липня 1944р.
  • Мшана - 26 липня 1944р.
  • Нові Стрілища - 26 липня 1944р.
  • Ставчани - 26 липня 1944р.
  • Суховоля (Городоцький район) - 26 липня 1944р.
  • Цунів (нині - Заверешиця) - 26 липня 1944р.
  • Бібрка - 27 липня 1944р.
  • Брюховичі - 27 липня 1944р.
  • Вибранівка - 27 липня 1944р.
  • Винники - 27 липня 1944р.
  • Дубляни - 27 липня 1944р.
  • Клепарів (залізнична станція) - 27 липня 1944р.
  • Комарне - 27 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 30 липня 1944р.)
  • Комарно-Бучали (залізнична станція, нині станція Комарно) - 27 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 30 липня 1944р.)
  • Крукеничі - 27 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 30 липня 1944р.)
  • Львів - 27 липня 1944р.
  • Нове Місто - 27 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 31 липня 1944р.)
  • Персенківка (залізнична станція) - 27 липня 1944р.
  • Підберізці - 27 липня 1944р.
  • Підбірці - 27 липня 1944р.
  • Підзамче (залізнична станція) - 27 липня 1944р.
  • Підмонастир - 27 липня 1944р.
  • Розділ - 27 липня 1944р.
  • Рудки - 27 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 25 липня 1944р.)
  • Рудне - 27 липня 1944р.
  • Рясна-Польська (з 1988р. - Рясне, мікрорайон Львова) - 27 липня 1944р.
  • Рясна-Руська - 27 липня 1944р.
  • Скнилів (залізнична станція) - 27 липня 1944р.
  • Сколе - 27 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 9 серпня 1944р.)
  • Семенівка - 28 липня 1944р.
  • Ходорів - 28 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 29 серпня 1944р.)
  • Чорний Острів - 28 липня 1944р.
  • Черкаси - 29 липня 1944р.
  • Щирець - 29 липня 1944р.
  • Дроговиж - 29 липня 1944р.
  • Миколаїв - 29 липня 1944р.

Тернопільська область

  • Озерна - 18 липня 1944р.
  • Золотники - 20 липня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це 21 липня 1944р.). Перше визволення відбулося 23 березня 1944р.
  • Золотий Потік - 20 липня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 22 липня 1944р.). Перше визволення відбулося 27 березня 1944р.
  • Козова - 20 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 21 липня 1944р.)
  • Ярчівці - 20 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 17 березня 1944р.
  • Бучач - 21 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 25 березня 1944р. Зборів - 21 липня 1944р.
  • Монастирська - 21 липня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 22 липня 1944р.). Перше визволення відбулося 27 березня 1944р.
  • Підгайці - 21 липня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це лише 22 липня 1944р.). Перше визволення відбулося 1 квітня 1944р.
  • Пишківці - 21 липня 1944р.
  • Рудники - 21 липня 1944р.
  • Чехів - 21 липня 1944р.
  • Біще - 22 липня 1944р.
  • Гиновичі - 22 липня 1944р.
  • Гадинківці - 22 липня 1944р.
  • Жовнівка - 22 липня 1944р.
  • Комарівка (Бережанський район) - 22 липня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 1 квітня 1944р.
  • Коростятин (з 1978р. - Криниця, Монастириський район) - 22 липня 1944р.
  • Тустоголови - 22 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 20 липня 1944р.)
  • Криве (Козівський район) - 23 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 липня 1944р.)
  • Бережани - 24 липня 1944р.
  • Мечинців - 24 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 липня 1944р.)
  • Микулинці - 24 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 23 липня 1944р.)
  • Саранчуки - 24 липня 1944р.
  • Підвисоке - 27 липня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 22 липня 1944р.)
  • Коропець - 29 липня 1944р. (остаточне визволення. Радінформбюро повідомило про це ще 22 липня 1944р.). Перше визволення відбулося 18 березня 1944р.
Серпень 1944р.

Івано-Франківська область

  • Брошнів - 1 серпня 1944р.
  • Брошнів-Осада - 1 серпня 1944р.
  • Луг - 1 серпня 1944р.
  • Тяпче - 5 серпня 1944р.

Львівська область

  • Жидачів - 1 серпня 1944р.
  • Верчани - 4 серпня 1944р.
  • Гніздичів (у роки війни - Кохавине) - 4 серпня 1944р.
  • Моршин - 5 серпня 1944р.
  • Райлів - 5 серпня 1944р.
  • Стрий - 5 серпня 1944р.
  • Болехівці - 6 серпня 1944р.
  • Меденичі - 6 серпня 1944р.
  • Стебник - 6 серпня 1944р.
  • Трускавець - 6 серпня 1944р.
  • Борислав - 7 серпня 1944р.
  • Добрівляни (Дрогобицький район) - 7 серпня 1944р.
  • Добромиль - 7 серпня 1944р.
  • Дрогобич - 7 серпня 1944р.
  • Калинів - 7 серпня 1944р.
  • Кульчиці - 7 серпня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 8 серпня 1944р.)
  • Любинці - 7 серпня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 9 серпня 1944р.)
  • Східниця - 7 серпня 1944р.
  • Дубляни - 8 серпня 1944р.
  • Журавне (з 1990р. - Журавно) - 8 серпня 1944р.
  • Самбір - 8 серпня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 7 серпня 1944р.)
  • Синевідсько Вижне (з 1946 р. - Верхнє Синьовидне) - 8 серпня 1944р.
  • Стара Сіль - 8 серпня 1944р.
  • Підбуж - 9 серпня 1944р.
  • Старий Самбір - 9 серпня 1944р.
  • Стрілки (Старосамбірський район) - 9 серпня 1944р.
  • Топільниця (Старосамбірський район) - 10 серпня 1944р.
  • Хирів - 11 серпня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 8 серпня 1944р.)
  • Ходовичі - 11 серпня 1944р.

Одеська область

  • Кулевча - 18 серпня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 24 серпня 1944р.)
  • Виноградівка (у роки війни Чулень) - 20 серпня 1944р.
  • Давлет-Агач (залізнична станція поблизу села Новоселівка) - 20 серпня 1944р.
  • Фрикацей (залізнична станція села Лиманське) - 20 серпня 1944р.
  • Бородіно - 21 серпня 1944р.
  • Березине - 22 серпня 1944р.
  • Городнє - 22 серпня 1944р.
  • Кантемир (залізнична станція поблизу села Олексіївка) - 22 серпня 1944р.
  • Старокозаче - 22 серпня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 23 серпня 1944р.)
  • Тарутине - 22 серпня 1944р.
  • Шабо - 22 серпня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 23 серпня 1944р.)
  • Арциз - 23 серпня 1944р.
  • Білгород-Дністровський - 23 серпня 1944р.
  • Біленьке (у роки війни - Аккембет) - 23 серпня 1944р.
  • Бугаз (залізнична станція селища міського типу Затока) - 23 серпня 1944р.
  • Долинівка (у роки війни - Гнаденталь) - 23 серпня 1944р.
  • Лиман (Лиманська сільська рада) - 23 серпня 1944р.
  • Миколаївка-Новоросійська - 23 серпня 1944р.
  • Плахтіївка - 23 серпня 1944р.
  • Сарата - 23 серпня 1944р.
  • Кам'янка (Ізмаїльський район) - 24 серпня 1944р.
  • Котлабух (залізнична станція поблизу селища міського типу Суворове) - 24 серпня 1944р.
  • Приморське (до 1945 р. - Жебріяни) - 24 серпня 1944р.
  • Суворове - 24 серпня 1944р.
  • Тузли - 24 серпня 1944р.
  • Червоноармійське (Болгадський район) - 24 серпня 1944р.
  • Болград - 25 серпня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 26 серпня 1944р.)
  • Вилкове - 25 серпня 1944р.
  • Дзинілор - 25 серпня 1944р.
  • Кілія - 25 серпня 1944р.
  • Нова Іванівка (Арцизький район) - 25 серпня 1944р.
  • Табаки - 25 серпня 1944р.
  • Татарбунари - 25 серпня 1944р.
  • Ташбунар (залізнична станція поблизу села Утконосівка) - 25 серпня 1944р.
  • Задунаївка - 26 серпня 1944р.
  • Ізмаїл - 26 серпня 1944р.
  • Рені - 26 серпня 1944р.
  • Аліяга (залізнична станція села Новохолмське) - 27 серпня 1944р.
  • Владичень - 27 серпня 1944р.
Вересень 1944р.

Івано-Франківська область

  • Космач - 18 вересня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 квітня 1944р.
  • Жаб'є (з 1962р. - Верховина) - 19 вересня 1944р. (остаточне визволення). Перше визволення відбулося 8 квітня 1944р.
  • Вороненко - 29 вересня 1944р.
  • Ворохта - 29 вересня 1944р.
  • Зелене (Верховинський район) - 29 вересня 1944р.

Львівська область

  • Нижні Устрики (з 1951р. - Устрики-Долішні, Бещадський повіт, Підкарпатське воєводство, Польська Республіка) - 18 вересня 1944р.
  • Яворів (Турківський район) - 20 вересня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 вересня 1944р.)
  • Ясениця-Замкова - 20 вересня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 вересня 1944р.)
  • Турка - 23 вересня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 26 вересня 1944р.)
  • Нижня Яблунька - 25 вересня 1944р.
  • Бориня - 27 вересня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 28 вересня 1944р.)
  • Соколики Гірські (згодом - Соколики. Нині не існує) - 28 вересня 1944р.
  • Сянки - 28 вересня 1944р.
  • Гребенів - 29 вересня 1944р.
  • Рожанка - 29 вересня 1944р.

Чернівецька область

  • Бісків - 12 вересня 1944р.
  • Кут Долішній - 12 вересня 1944р.
  • Лопушна - 12 вересня 1944р.
  • Мигове - 12 вересня 1944р.
  • Рівня - 12 вересня 1944р.
  • Усть-Путила - 12 вересня 1944р.
  • Фальків - 12 вересня 1944р.
  • Шепіт - 12 вересня 1944р.
  • Андреківське - 12 вересня 1944р.
  • Випчина - 15 вересня 1944р.
  • Бишків - 16 вересня 1944р.
  • Великий Липовець – 16 вересня 1944р.
  • Голошина - 16 вересня 1944р.
  • Греблина - 16 вересня 1944р.
  • Гробище - 16 вересня 1944р.
  • Дихтинець - 16 вересня 1944р.
  • Довгопілля - 16 вересня 1944р.
  • Галицівка - 19 вересня 1944р.
  • Верхній Яловець – 20 вересня 1944р.
Жовтень 1944р.

Закарпатська область

  • Скотарське - 4 жовтня 1944р.
  • Воловець - 9 жовтня 1944р.
  • Кваси - 14 жовтня 1944р.
  • Ясіня - 14 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 18 жовтня 1944р.) Білин - 15 жовтня 1944р.
  • Чорна Тиса - 15 жовтня 1944р.
  • Щербин (залізнична станція) - 15 жовтня 1944р.
  • Лемківці (нині Ляхівці, Ужгородський район) - 15 жовтня 1944р.
  • Волосянка - 16 жовтня 1944р.
  • Жорнава - 16 жовтня 1944р.
  • Луг (Великоберезнянський район) - 16 жовтня 1944р.
  • Люта - 16 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 18 жовтня 1944р.)
  • Рахів - 16 жовтня 1944р.(Радінформбюро повідомило про це лише 18 жовтня 1944р.)
  • Ставне - 16 жовтня 1944р.
  • Великий Бичків - 17 жовтня 1944р.
  • Біла Церква (Рахівський район) - 18 жовтня 1944р.
  • Солотвино - 19 жовтня 1944р.
  • Бедевля - 20 жовтня 1944р.
  • Буштино - 21 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 23 жовтня 1944р.)
  • Кушниця - 21 жовтня 1944р.
  • Тересва - 21 жовтня 1944р.
  • Тячів - 21 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 23 жовтня 1944р.)
  • Волове (з 1953р. - Міжгір'я, Міжгірський район) - 22 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 24 жовтня 1944р.)
  • Сокирниця - 22 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 24 жовтня 1944р.)
  • Стеблівка - 22 жовтня 1944р.
  • Вишкове (з 1992р. - Вишково, Хустський район) - 23 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 24 жовтня 1944р.)
  • Рокосів (нині Рокосово, Хустський район) - 23 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 25 жовтня 1944р.)
  • Хуст - 23 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 24 жовтня 1944р.)
  • Білки - 24 жовтня 1944р.
  • Бронька - 24 жовтня1944р.
  • Верхні Ремети - 24 жовтня 1944р.
  • Ворочево - 24 жовтня 1944р.
  • Довге - 24 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 25 жовтня 1944р.)
  • Драчино - 24 жовтня 1944р.
  • Занька (залізнична станція) - 24 жовтня 1944р.
  • Зарічево - 24 жовтня 1944р.
  • Ільниця - 24 жовтня 1944р.
  • Кам'янське - 24 жовтня 1944р.
  • Кольчино - 24 жовтня 1944р.
  • Кострина - 24 жовтня 1944р.
  • Неліпино - 24 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 25 жовтня 1944р.)
  • Нижні Ремети - 24 жовтня 1944р.
  • Нове Село - 24 жовтня 1944р.
  • Перечин - 24 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 27 жовтня 1944р.)
  • Свалява - 24 жовтня 1944р.
  • Ужгород - 24 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 27 жовтня 1944р.)
  • Хмільник - 24 жовтня 1944р.
  • Яворове (нині Есень) - 24 жовтня 1944р.
  • Верхня Солотвина - 25 жовтня 1944р.
  • Вільхівка - 25 жовтня 1944р.
  • Вільшинки - 25 жовтня 1944р.
  • Вовчий - 25 жовтня 1944р.
  • Дібрівка - 25 жовтня 1944р.
  • Дубриничі - 25 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це лише 27 жовтня 1944р.)
  • Забродь (нині Забрідь, Великоберезнянський район) - 25 жовтня 1944р.
  • Іршава - 25 жовтня 1944р.
  • Кам'яниця - 25 жовтня 1944р.
  • Лукове (нині Луково) - 25 жовтня 1944р.
  • Невицьке - 25 жовтня 1944р.
  • Оноківці - 25 жовтня 1944р.
  • Осій - 25 жовтня 1944р.
  • Павлово - 25 жовтня 1944р.
  • Свобода (Берегівський район) - 25 жовтня 1944р.
  • Середнє - 25 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 27 жовтня 1944р.)
  • Сіль - 25 жовтня 1944р.
  • Чертеж - 25 жовтня 1944р.
  • Чинадієво - 25 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 26 жовтня 1944р.)
  • Чоп - 25 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 29 жовтня 1944р.)
  • Шаланки - 25 жовтня 1944р.
  • Яблунів - 25 жовтня 1944р.
  • Антонівка (нині Анталовці, Ужгородський район) - 26 жовтня 1944р.
  • Баркасово - 26 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 28 жовтня 1944р.)
  • Берегове - 26 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 27 жовтня 1944р.)
  • Боржава - 26 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 27 жовтня 1944р.)
  • Великий Березний - 26 жовтня 1944р.
  • Великі Береги - 26 жовтня 1944р.
  • Вилок - 26 жовтня 1944р.
  • Виноградів - 26 жовтня 1944р.
  • Добросілля (ніні Бене) - 26 жовтня 1944р.
  • Зміївка (нині Кідьош) - 26 жовтня 1944р.
  • Ключарки - 26 жовтня 1944р.
  • Косини (нині Косонь) - 26 жовтня 1944р.
  • Мале Березне (нині Малий Березний) - 26 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 27 жовтня 1944р.)
  • Мирча - 26 жовтня 1944р.
  • Мукачеве - 26 жовтня 1944р.
  • Олешник - 26 жовтня 1944р.
  • Руські Комарівці - 26 жовтня 1944р.
  • Сасове (нині Сасово, Виноградівський район) - 26 жовтня 1944р.
  • Севлюш (з 1946 р. - Виноградів) - 26 жовтня 1944р.
  • Страбичово - 26 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це 27 жовтня 1944р.)
  • Сюрте (залізнична станція, з 1974р. - станція Струмківка) - 26 жовтня 1944р.
  • Худлове (Худльово) - 26 жовтня 1944р.
  • Цеглівка (нині Тийглаш) - 26 жовтня 1944р.
  • Чорноголова - 26 жовтня 1944р.
  • Чорнотисів - 26 жовтня 1944р.
  • Бовтрадь (з 1946 р. - Батрадь) - 27 жовтня 1944р.
  • Велика Бийгань - 27 жовтня 1944р.
  • Деревці (нині Батфа) - 27 жовтня 1944р.
  • Минай - 27 жовтня 1944р.
  • Підгорб - 27 жовтня 1944р.
  • Рівне - 27 жовтня 1944р.
  • Теково - 27 жовтня 1944р.
  • Чорний Потік (Іршавський район) - 27 жовтня 1944р.
  • Вузлове (нині Батьово) - 28 жовтня 1944р.
  • Дийда - 28 жовтня 1944р.
  • Королеве (нині Королево) - 28 жовтня 1944р.
  • Тарнівці - 28 жовтня 1944р.

Івано-Франківська область

  • Бистриця - 4 жовтня 1944р.

Львівська область

  • Тухля - 3 жовтня 1944р.
  • Лавочне - 8 жовтня 1944р. (Радінформбюро повідомило про це ще 3 жовтня 1944р.)
Листопад 1944р.

Закарпатська область

  • Концово – 14 листопада 1944р.
  • Сторожиниця – 14 листопада 1944р.
  • Тисаагтелек – 14 листопада 1944р.
  • Тисянка - 14 листопада 1944р.
  • Лінці - 15 листопада 1944р.
  • Середнє - 15 листопада 1944р.
  • Соломоново - 23 листопада 1944р.
  • Чоп - 23 листопада 1944р.
  • Добронь Велика - 26 листопада 1944р.
  • Ратівці - 26 листопада 1944р.
  • Струмківка - 26 листопада 1944р.
  • Сюрте -26 листопада 1944р.
  • Теглаш - 26 листопада 1944р.
  • Тийглаш - 26 листопада 1944р.
  • Бофтала - 28 листопада 1944р.
  • Тарнівці - 28 листопада 1944р.