Історичне відео

Пам’ять про жертв Голокосту

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Він започаткований на спомин про звільнення 27 січня 1945р. радянськими військами в’язнів нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау (м. Освенцим, Польща). У музеї відбулися пам’ятні заходи. В основі тематичного відеоролика – малюнки Зіновія Толкачова та фотографії з фондозбірні музею.

Остарбайтери

18 січня 2017р. відзначено 75-ту річницю від початку вивезення населення України на примусові роботи до Німеччини. 18 січня 1942р. з Харкова до Кельна вирушив перший ешелон із 1117 робітниками. Усього з України вивезли близько 2,4 млн остарбайтерів (східних робітників). В основі тематичного відеоролика – матеріали з фондозбірні музею.

Пишемо історію

Телевізійний проект «Пишемо історію» створений каналом UA|TV і присвячений розкриттю маловідомих та дискусійних питань історії України ХХ ст. За участі науковців музею, які виступили експертами проекту, підготовлено програми, присвячені подіям періоду Другої світової війни, зокрема: «Правда про ленд-ліз», «Повітряні аси Другої світової», «Рух спротиву в Україні в 1941–1945 рр.» та «Чорна піхота».

Повітряні аси Другої світової

Правда про ленд-ліз