Тематичне відео
Пам’ять про жертв Голокосту

27 січня відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Він започаткований на спомин про звільнення 27 січня 1945р. радянськими військами в’язнів нацистського концтабору Аушвіц-Біркенау (м. Освенцим, Польща).

Упродовж тижня в музеї відбувалися пам’ятні заходи: уроки толерантності, презентації художніх творів Зіновія Толкачова із серії «Освенцим» і «Квіти Освенцима» та цифрової музейної колекції «Україна. Київ. Бабин Яр». Співробітники Меморіалу взяли участь у Х щорічному круглому столі «Українське суспільство і пам'ять про Голокост: наукові та освітні аспекти», організованому Українським центром вивчення історії Голокосту (м. Київ), та презентували освітні музейні програми на Міжнародному освітньому семінарі «Освітні програми у музейному просторі», що відбувся на базі Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» (м. Дніпро). В основі тематичного відеоролика – малюнки Зіновія Толкачова та фотографії з фондозбірні музею.

Остарбайтери

18 січня 2017р. відзначено 75-ту річницю від початку вивезення населення України на примусові роботи до Німеччини. 18 січня 1942р. із Харкова до Кельна вирушив перший ешелон із 1117 робітниками. Загалом із України до Німеччини були вивезені близько 2,4 млн остарбайтерів (східних робітників).

У музеї відбувся пам’ятний захід на тему: «То була неволя…». Колектив презентував колекцію артефактів, що стосуються українських примусових робітників у нацистській Німеччині. Спогадами про пережите поділилися колишні остарбайтери. Відбулася передача до музею нових унікальних артефактів. У рамках «Музейної платформи історика» за участі к.і.н. Тетяни Пастушенко учасники обговорили питання: «Українські примусові робітники в нацистській Німеччині. Довгий шлях до визнання».

В основі тематичного відеоролика – матеріали з фондозбірні музею.

2018 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.