Іловайськ: фрагменти трагедії

Сьогодні в музеї відбулася пам’ятна зустріч з нагоди третьої річниці трагедії під Іловайськом. Ці бої стали виразним символом мужності та жертовності українців у сучасній війні. Загинула велика кількість добровольців. Серед них були розвідники батальйону «Донбас», які виходили «зеленим коридором» на пожежній машині Іловайського залізничного депо і були знищені прямим попаданням снаряда з танка противника. В експозиції виставкового проекту «Український Схід» представлені двері від цього авто, а також український прапор, на якому є автографи більшості загиблих членів екіпажу.

Іловайське пекло забрало життя бійців батальйону «Миротворець» Максима Сухенка та Олексія Горая. Обидва були успішними в житті, мали високооплачувану роботу, але в час небезпеки для Батьківщини прийняли рішення добровільно вступити до лав захисників. Уже з липня 2014 р. були на фронті. Під час проходження «зеленим коридором» з Іловайська Максим і Олексій загинули через підступні обстріли терористів.

Речі молодшого сержанта Максима Сухенка вже експонуються в музеї. Їх свого часу передала дружина Світлана. Сьогодні ж музейна фондозбірня поповнилася новими реліквіями сучасної війни – мама лейтенанта Олексія Горая, Неля Григорівна, прийняла рішення передати нам на зберігання матеріали сина. Після цього рідні поділилися споминами про загиблих.

Серед присутніх були військові з Навчального центру «Десна». По завершенні заходу для усіх учасників була проведена екскурсія виставковими проектами та головною експозицією музею.

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.