Семінар музейників

У Музеї відбувся семінар-практикум для керівників музеїв історичного профілю Київщини. Обговорювали питання модернізації структури та змісту діяльності музеїв в умовах сучасних викликів.

Організаторами зустрічі виступили Департамент освіти і науки Київської обласної державної адміністрації та Комунальний заклад Київської обласної ради «Центр творчості дітей та юнацтва Київщини», а також Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Піднімалися питання щодо необхідності нести правдиві знання про історичне минуле українського народу, його боротьбу за волю та державну незалежність. У зв’язку з цим назріла потреба переосмислення та декомунізації окремих музейних експозицій, зокрема присвячених подіям Другої світової війни. Тут основним акцентом має стати український вимір перемоги, здобутків і втрат України на тлі світового зіткнення.

Про реалізовані практичні кроки в цьому напрямку учасникам семінару розповіла заступник генерального директора Національного музею історії України у Другій світовій війні Людмила Рибченко. Вона презентувала науково-гуманітарний музейний проект «Родинна пам'ять про війну: Збережено» та програму освітніх заходів.

Досвідом створення відеофільмів оглядових екскурсій поділилася керівник Музею народного побуту Київщини Технолого-економічного коледжу Білоцерківського національного аграрного університету Наталія Костенко. Про сучасні підходи до моделювання експозицій ділився роздумами керівник музею «Дитинство і юність, обпалені війною» Палацу дитячої та юнацької творчості м. Бровари Володимир Дем’яненко.

На завершення зустрічі учасники семінару ознайомилися з експозицією виставки «Український Схід» та обговорили майбутні спільні проекти.

м. Київ, вул. Лаврська, 24
+38 (044) 285-94-52
info@warmuseum.kiev.ua
2016 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено.
Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.