Новини

Дебальцеве. Слово свідка
18 лютого 2017

До другої річниці виведення Збройних сил України з Дебальцівського плацдарму

18 лютого 2015р. угруповання українських військ вивели з Дебальцівського плацдарму. Під час виходу ворог наносив вогневі удари по українських підрозділах, а також по транспорту з пораненими та загиблими бійцями. Затамувавши подих, українці спостерігали за перебігом подій і сподівалися, що наші війська вийдуть з оточення з мінімальними втратами. Проте повна правда про ті смертоносні дні достеменно невідома. Ті трагічні події й нині не відпускають живих учасників боїв на Дебальцівському плацдармі.

Своїми спогадами про одну з найкривавіших сторінок сучасної війни поділився з молоддю учасник тих подій капітан Ігор Костенко. У лютому 2015р. він був командиром роти 25-го окремого мотопіхотного батальйону «Київська Русь» і брав безпосередню участь у виведенні українських вояків з оточення російських терористичних військ з-під Дебальцевого. Ігор Костенко відверто розповідав про життя на війні та залюбки давав вичерпні відповіді на поставлені запитання. А запитань було немало, оскільки головними слухачами були вихованці Юридичного ліцею ім. Ярослава Кондратьєва – майбутні захисники Вітчизни та закону. Під час зустрічі вони отримали корисну інформацію, яка знадобиться їм у майбутній професійній діяльності. Ліцеїсти довго не відпускали капітана, його розповідь нікого не залишила байдужим.

Після зустрічі для відвідувачів заходу науковці музею провели екскурсію по виставці «Український Схід», на якій представлені речі учасників російсько-української війни.