Патріоти кримськотатарського народу в Музеї

Упродовж кількох років ми стежили за долями двох патріотів кримськотатарського народу – Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза, які проявили національну свідомість, виступили на захист свого народу, зазнали кримінального переслідування з боку окупаційної адміністрації анексованого Криму та були заарештовані. У вересні 2017р. Ахтем Чийгоз був засуджений до 8 років колонії суворого режиму, а Ільмі Умеров – до двох років колонії-поселення. Проте вже 25 жовтня, неочікувано для всіх, обох видали Туреччині, звідки політв’язні повернулися в Україну. Їхні звинувачення були зняті за умови заборони проживати в Криму.

Сьогодні обидва заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу завітали до музею. Вони ознайомилися з матеріалами виставкового проекту про сучасні бойові дії на Сході України. Серед героїв виставки їхню увагу особливо привернули речі кримчан, які захищали й донині захищають Україну. Захопливі емоції викликала в Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза експозиція «НАШІ», присвячена захисникам Донецького аеропорту. Адже їх так само можна порівняти з мужніми українськими «кіборгами», позаяк вони також гідно здолали низку важких випробувань, зберігши при цьому принциповість, виважену громадянську позицію та незламну віру в результативність боротьби за повернення українського Криму.

Це була лише перша зустріч у музеї. Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз погодилися стати героями музейного заходу «Слово свідка» й поділитися власними спогадами та поглядами з нашими відвідувачами.

Ахтем Чийгоз, який, до речі, у 2015р. удостоєний почесної недержавної нагороди «Народний Герой України», поповнив музейну скарбницю своїми особистими речами, що допоможуть науковцям розкрити для відвідувачів і цю сторінку боротьби патріотів за Крим та Україну.