Майстер-клас із реставрації фотознімків

У музеї започатковано серію майстер-класів «Збережи реліквію», у ході яких ось уже другий рік поспіль учасники дізнаються про основні принципи реставрації різноманітних експонатів, про матеріали, які використовуються для збереження пам’яток, та пробують себе у ролі реставраторів.

11 квітня відбувся майстер-клас за участі студентів Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Досвідчений реставратор, завідувач відділу Ірина Руденко зустріла гостей із неприхованою радістю: ці студенти не вперше відвідують музейні майстер-класи. Вони вже навчилися реставрувати та правильно зберігати паперові пам’ятки. Цього разу молодь долучилася до таїни відновлення давніх світлин.

Кожен студент тримав перед собою родинні реліквії, на яких нещадний час лишив свої позначки: одні були з надірваними краями, глибокими подряпинами, інші – зовсім розпадалися в руках, пожовкли, розламалися.

Ірина Іванівна розповіла про те, що практично не існує посібників, із яких би можна було почерпнути знання, необхідні для реставрації фотографій. Усе, чим сьогодні може поділитися майстер, вона набула впродовж 30 років у процесі життєвого досвіду, завдяки спілкуванню з іншими умільцями, почасти з мешканцями інших міст, а нерідко й громадянами інших держав.

Учасникам майстер-класу цікаво було не лише почути, а й мати змогу власноруч виконати дубляж знімків, після чого вони вже не розсипалися. Копітка робота зі склеювання розірваних елементів також дала свої результати. Особливий етап – ретуш – додав нових знань про використання акварелі, туші, залізо-галового чорнила, яке виготовляється реставраторами власноруч.

За півтори години роботи старі фотознімки годі було впізнати – вони стали рівними, акуратними, уже не боязко брати їх до рук.

«Коли побуваєш на такому майстер-класі, розумієш, наскільки відповідальною є робота реставратора, як багато знань і вмінь вона вимагає від фахівця, що присвятив себе цій справі. Зовсім по-іншому сприймаєш музейні експонати, приглядаєшся до деталей, здатний уяснити, яких зусиль коштувало збереження кожної пам’ятки», – поділилася своїми враженнями викладач Олена Подобєд. «Якщо хоч раз ти сам спробував оновити стару річ, ніколи не скажеш, що цей процес нудний, бо встиг уже відчути: це просто захоплююче!» – підтримали свого наставника студенти.

Усім охочим поринути у процес реставрації повідомляємо, що такі майстер-класи відбуваються систематично. Чекаємо на Вас!

Попередній запис за номером телефону: (044) 285 20 82.

м. Київ, вул. Лаврська, 24
+38 (044) 285-94-52
info@warmuseum.kiev.ua
2016 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено.
Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.