Антарктична варта бойового прапора

Сьогодні особливе свято – День Державного Прапора України. Щороку до цієї дати в Меморіалі готуються урочисті заходи. Як відомо, в музеї зберігається багато прапорів. Понад 50 із них об’єднані в колекцію «Прапори воїнів АТО» - вони із зони бойових дій на Сході України. Втім кожен прапор має власну унікальну «легенду».

Нині ми презентували новий експонат – прапор 12-го батальйону територіальної оборони «Київ», що побував у Антарктиці на українській станції «Академік Вернадський».

На музейний захід завітали бійці 12-го батальйону територіальної оборони «Київ». Вони поділилися спогадами про бойовий шлях свого прапора, а також розповіли про подальшу його долю. Після завершення служби в зоні АТО командир відділення сержант В’ячеслав Цветінський передав бойовий прапор батальйону своєму товаришу – метеорологу Олександру Полудню, який доставив його в Антарктику. У 2016 – 2017 рр. прапор разом з учасниками 21-ї Української антарктичної експедиції перебував на українській станції «Академік Вернадський». Олександр Полудень поділився: «Упродовж року цей прапор був зі мною. Він подолав відстань понад 15 тис. км. Я брав його в кожний науковий виїзд, про що свідчать численні світлини».

Серед гостей був і командир 3-го взводу 1-ї роти охорони В’ячеслав Назаренко. Для нього історія про антарктичну варту прапора стала сюрпризом. «Для мене це несподіванка, адже наш бойовий прапор пройшов довгий шлях до музею: від гарячих боїв до холодної Антарктики», – поділився командир.

А як же потрапив стяг до музею? «9 травня я прийшов до музею, оглянув його експозиції й вирішив, що наш унікальний прапор теж має бути тут. Його побачать багато людей. Вони також дізнаються про бойову та антарктичні варти нашого знамена», – розповів Ілля Костін, боєць підрозділу. Саме він передав прапор до фондозбірні музею.

Бійці урочисто поставили свої підписи на стязі. Одразу після цього новий артефакт зайняв своє почесне місце в експозиції. На завершення зустрічі для гостей була проведена екскурсія виставкою «Український Схід», під час якої пролунала розповідь і про експонати з музейної колекції «Прапори воїнів АТО».

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.