Міжнародний день голокосту ромів

2 серпня Україна та світ ушановували жертв геноциду ромського народу, який влаштували нацисти під час Другої світової війни.

Лише на території України під час нацистської окупації (1941 – 1944 рр.) загинуло близько 20 тис. ромів. У них, як і в інших етнічних спільнот України, відбирали життя в Бабиному Яру та в десятках менш відомих розстрільних ям, на попелищах спалених сіл і в ході інших каральних акцій нацистів та їхніх союзників. У вересні 1941р. в Бабиному Яру було знищено 5 ромських таборів.

Міжнародний день голокосту ромів було встановлено в 1996р. на честь ушанування загиблих унаслідок подій, що сталися 2 серпня 1944р. Тоді нацисти вбили в газових камерах табору Аушвіц-Біркенау 2 897 ромів.

До цієї дати в залі головної експозиції музею, присвяченому нацистській окупації України, презентували музейну рефлексію про ті трагічні події. Під час екскурсій наші гості почули про злочини нацистів щодо ромського народу.

На екрані демонструвалася документальна стрічка з циклу програм «Романо Джівіпен» телеканалу ОДТРК «Тиса-1» «До 70-ї річниці Ромського Голокосту» (режисер – Мирослав Хорват, головні редактори Євгенія Навроцька та Адам Аладар). Фільм, який вперше демонструвався в музеї, отримав схвальні відгуки від наших відвідувачів. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з авторами.

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.