Зустріч друзів

Упродовж багатьох років між музеєм та Посольством Республіки Узбекистан в Україні панують дружні та партнерські стосунки, які увінчалися низкою спільних проектів.

18 червня на запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Узбекистан в Україні Алішера Абдуалієва колектив музею побував у Посольстві на прийомі, на який також завітали співробітники державної установи «Науково-практичний медичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії Міністерства охорони здоров'я України».

Під час зустрічі прозвучали взаємні вітання, зокрема й до Дня медичного працівника України, були вручені подарунки офісної техніки, відбулося частування, приємне спілкування та чудовий концерт. Відомі оперні арії та світові хіти у виконанні заслуженого артиста Узбекистану Женісбека Піязова та заслуженого артиста України Миколи Шуляка занурили присутніх у світ музики. Музейники та медичні працівники змогли відійти від складних буденних справ та приємно відпочити, оскільки для одних і для інших те, що вони роблять, є важливою і водночас морально виснажливою працею.

Упродовж останніх місяців науковці музею працювали над створенням мартирологу загиблих воїнів-узбекистанців на території України під час Другої світової війни. Були проаналізовані всі наявні документальні джерела, а також електронні бази та Інтернет-ресурси. Удалося встановити 1875 імен полеглих на території 11 областей України та АР Крим. Під час візиту до Посольства ці електронні списки музейники передали Послу Алішеру Абдуалієву.

Генеральний директор музею Іван Ковальчук також презентував узбецьким фахівцям 7 листів із колекції непрочитаних листів 1941 р. Вони належали військовослужбовцям 18-ї армії Південного фронту, які служили на радянсько-румунському кордоні. Кореспонденції були адресовані в Ташкент, Ургенч, Самарканд та інші міста Узбекистану. Листи написані узбецькою мовою. Науковці музею сподіваються, що за сприяння Посольства їх зміст стане доступним для дослідників.

Висловлюємо щиру подяку Надзвичайному і Повноважному Послу Республіки Узбекистан в Україні Алішеру Абдуалієву за запрошення та щиру гостинність. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.