Візит делегації із Японії

Відомо, що наш музей є одним із найпопулярніших місць Києва для гостей з інших країн. У спекотний день 2 серпня до нас завітала японська делегація, яку очолював Віце-міністр оборони Японії з питань міжнародного співробітництва пан Ро Манаме.

На долю як українського, так і японського народів у Другій світовій війні випали тяжкі випробування, а зараз Японія активно підтримує Україну в цей складний для нашої країни час. Тому екскурсія видалася особливою як для гостей, так і для приймаючої сторони. Спілкування було сповнене роздумів про післявоєнний спадок України та Японії, про уроки минулого та недопустимість повторення історичних помилок. Не оминули увагою і матеріали українця, генерала Кузьми Дерев’янка, дипломата й розвідника, підпис якого на борту лінкора «Міссурі» де-юре ставив крапку в Другій світовій війні.

На завершення ми підготували гостям несподіванку – продемонстрували камінь із Хіросіми, який пережив атомне бомбардування міста 6 серпня 1945р. Це одна із гранітних плит, якими була вимощена дорога до мосту поблизу міста. Японські майстри виготовили 200 подібних каменів, відшліфувавши їх та вирізьбивши на них зображення Богині Милосердя. 105 країн світу розмістили цей символ взаєморозуміння на своїх територіях. Камінь, що зберігається в Меморіалі, нагадує нам про важливість збереження миру, протидії воєнній агресії та міжкультурного діалогу в ім’я нашого спільного майбутнього. Зупинка на роздуми біля каменя стала завершенням візиту японської делегації.

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.