День українського добровольця

Сьогодні Україна вперше відзначає День українського добровольця. Це свято Верховна Рада України встановила в січні 2017р. з метою вшанування мужності та героїзму наших захисників, які добровільно вступили на захист незалежності України та стали ідеологічною основою нової української армії.

До музею завітали троє добровольців – Анатолій Свирид, Максим Тумко та Ігор Калиновський. Вони зустрілися зі старшокласниками з міста Малин Житомирської області.

Анатолій Свирид розповів, що саме цього дня 2014 р. понад 500 бійців самооборони Майдану вирушили на військову підготовку. «Тоді почали формувати нове військо… Народ України довів, що він єдиний. І рано чи пізно перемога буде за нами», – зазначив він.

Максим Тумко розповів, що з пережитого на фронті завжди пам’ятатиме 19 серпня 2014р. «Тоді, у свято Преображення Господнього (у народі – Яблучний Спас), був 4-годинний обстріл із ворожих градів, усе горіло. Згодом почали детонувати наші боєприпаси. Ми сподівалися лише на Спаса і дивом залишилися живі. Усі бійці батальйону вважають цей день другим днем народження», – згадував воїн.

Ігор Калиновський наразі продовжує службу в лавах Збройних сил України, зокрема готує нове поповнення за військовими стандартами НАТО. Він зазначив: «Я в музеї вперше. Виставку "Український Схід" має побачити кожен українець, адже це наша нинішня історія. Саме зараз в Україні йде війна. Майбутня наша перемога саме для вас, діти. Ви – наше майбутнє».

Учасники заходу в захопленні засипали бійців запитаннями. Що означають позивні військових? Як воїни адаптуються до мирного життя? Що дає змогу залишатися людиною в неприродній атмосфері війни? Сподобалося запитання про їхні мрії та плани. Анатолій Свирид, який нині очолює Громадську організацію «Серця кіборгів», поділився планами щодо допомоги дітям та вдовам загиблих побратимів, виховання здорових і сильних юнаків – майбутніх захисників. Ігор Калиновський мріє передати свої знання молодому поколінню, а також про професійну українську армію, яку не здолає ніякий ворог. А спільною мрією наших гостей були мир, злагода та родинне тепло.

Так минув у музеї перший День українського добровольця. Сподіваємося, що всі його учасники запам’ятають тепле спілкування та збережуть яскраві спогади про зустріч.

м. Київ, вул. Лаврська, 24
+38 (044) 285-94-52
info@warmuseum.kiev.ua
2016 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено.
Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.