Президент Карпатської України

У середині березня в Україні відбуваються урочистості з нагоди проголошення незалежності Карпатської України. Ці історичні події стали спробою здобути українську державність на території сучасного Закарпаття, яке в той час було розділене між Чехословаччиною та Угорщиною. 15 березня 1939р. було проголошено незалежність Карпатської України.

Президентом новоствореної держави став Августин Волошин – відомий науковець і педагог, журналіст і видавець, знаний філолог, який досконало володів грецькою, латинською, німецькою, угорською, чеською, словацькою, сербською, болгарською та іншими мовами. Проте для українців він – Президент першої Карпато-Української незалежної держави. Згідно з Указом Президента України від 15 березня 2002р. йому було посмертно присвоєно звання Героя України.

Уже третій рік поспіль у музеї відбуваються Уроки української ідентичності «Президент Карпатської України». Нині до музею завітали студенти Київського коледжу міського господарства, які почули розповідь про одну із ключових сторінок історії України та дізналися про особистість Августина Волошина.

Історичне значення Карпатської України набуває особливого значення в контексті процесу українського державотворення. А сучасні події вимагають знання минулого своєї країни.

м. Київ, вул. Лаврська, 24
+38 (044) 285-94-52
info@warmuseum.kiev.ua
2016 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено.
Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.