День Національної поліції України

Сьогодні в Україні відзначається День Національної поліції України. Колектив Національного музею історії України у Другій світовій війні висловлює вдячність усім працівникам поліції за самовіддану працю і щиро вітає зі святом. Їхня нелегка, але благородна праця спрямована на зміцнення законності й правопорядку в країні, сприяє забезпеченню українським громадянам дорогоцінного миру і щоденного спокою. Бажаємо, щоб професійні зусилля українських поліціянтів були винагороджені повагою і довірою кожного громадянина, а міцне здоров’я, родинний затишок та особисте благополуччя стали непохитною основою зростання подальших професійних успіхів!

Цєї святкової днини в музеї відбувся особливий захід – презентація матеріалів заступника голови Національної поліції України, начальника Головного управління Національної поліції в м. Києві полковника поліції Андрія Крищенка.

Андрій Крищенко став символом патріотизму, коли у квітні 2014р. як один з небагатьох офіцерів МВС став на захист українського конституціоналізму на Донбасі. З 11 квітня з групою офіцерів-добровольців обороняв приміщення Горлівського міського управління міліції. 14 квітня 2014 р., наголосивши, що кожен міліціонер лише раз дає присягу під час вступу на службу в правоохоронні органи, вкотре відхилив висунутий сепаратистами ультиматум про здачу будівлі міліції. Декілька місцевих депутатів зі своїми помічниками керували натовпом, який зібрався перед будівлею, вони ж вели перемовини з міліціонерами, які тримали оборону. Після штурму проросійські сайти повідомляли, що Крищенко вбитий. Проте, захищаючи український прапор, Андрій лише зазнав тяжких поранень. Після лікування тимчасово виконував обов'язки голови Слов'янської райдержадміністрації. Із грудня 2014р. – на посаді начальника УБОЗ ГУМВС України в Донецькій області. Від грудня 2015р. і донині очолює Головне управління Національної поліції в м. Києві.

До музею Андрій Крищенко завітав разом із начальником Печерського УП ГУНП в м. Києві підполковником поліції Андрієм Дубровою, колегами, які були поруч із ним у 2014р. в Горлівці, а нині працюють у лавах Національної поліції України, та волонтерами з Харківщини. Гості ознайомилися з виставкою «Український Схід», на якій розміщені матеріали Андрія Крищенка, та поділилися незабутніми враженнями після огляду.

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.