Повернення на Батьківщину

Напередодні Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни на території Національного музею історії України у Другій світовій війні відбулася церемонія передачі останків солдата Алексідзе Абесалома, загиблого в липні 1941р. під час оборонних боїв в Україні, його родині для перепоховання на Батьківщині – у Грузії. Пошуковці виявили рештки тіла бійця під час проведення пошукових робіт у с. Варварівка Новоград-Волинського району Житомирської області. Установити ім’я загиблого вдалося завдяки вцілілому солдатському медальйону. Виявилося, що молодому хлопцеві на той час виповнилося 21 рік. Він прожив таке коротке життя і віддав його за наше мирне майбутнє. Пошуковці розшукали рідних загиблого, які нині мешкають у м. Тбілісі (Грузія).

Такі акції вже кілька років поспіль традиційно проводяться в музеї спільно із Всеукраїнською громадською організацією «Закінчимо війну». Голова організації Юрій Зубко зазначив, що ця подія є сумною і світлою водночас, бо солдат-герой, син грузинського народу, який віддав життя в боротьбі з нацизмом на території України, повертається нарешті на Батьківщину, для нього вже закінчилася війна.

Минуло понад сім десятиліть, як відгриміла Друга світова війна, а пошукові загони до сьогодні знаходять тіла загиблих непохованих воїнів. Кажуть, що війна не закінчилася, доки не захоронений останній солдат, тому робота пошуковців і нині триває.

На заході був присутній Давид Бочорішвілі – тимчасово повірений у справах Посольства Грузії в Україні, представники української Державної служби у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, представники служби у справах ветеранів Грузії та депутати Верховної Ради України. За військовою традицією пам’ять загиблого вшанувала почесна варта Окремого Київського полку Президента України.

До музею передали осколки від боєприпасів, залишки обмундирування та спорядження, що були поряд із тілом загиблого бійця. На завершення заходу генеральний директор Меморіалу Іван Ковальчук запросив усіх присутніх ознайомитися з головною експозицією музею та з виставкою «Український Схід».

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.