Дерева пам’яті

11 квітня 1945 р. американські військові звільнили один із головних нацистських таборів – Бухенвальд. Довідавшись про наближення військ, в’язні підняли повстання, чим прискорили своє визволення. Американські військові, увійшовши до табору, жахнулися від побаченого, були вражені нелюдською жорстокістю нацистів. Дата 11 квітня стала Міжнародним днем звільнення в'язнів нацистських концтаборів, що відзначається в багатьох країнах світу.

У цей день вихованці «Школи миру» Федерації всесвітнього миру відвідали презентацію музейного дослідження «На межі можливого: втеча з острова Узедом» та взяли участь у благодійній акції «Дерево життя».

Музейні фахівці підготували розповідь про унікальну втечу групи радянських військовополонених на чолі з Михайлом Девятаєвим із німецького табору, що діяв поблизу секретного полігона Пенемюнде на острові Узедом, на якому випробовувалася ракетна зброя – снаряди ФАУ-1 та ракети ФАУ-2. Розповідь про десятьох виснажених важкою працею в’язнів, які зуміли втекти на захопленому у ворога бомбардувальнику, вразила молодь. Учні відмовлялися вірити в трагічне завершення цієї історії, адже через місяць після втечі шестеро з колишніх в’язнів загинули майже в один день під час штурму річки Одер у Німеччині, перебуваючи в складі передових частин радянських військ.

Продовженням відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів стало висадження на території Меморіалу алеї дерев плакучої горобини. Напередодні учні збирали макулатуру і на виручені гроші закупили саджанці. Частину коштів на закупівлю рослин надала Федерація всесвітнього миру.

У цій акції взяли участь вихованці гімназій «Оболонь», «Діалог» та Слов’янської, Українського гуманітарного ліцею, Спеціалізованих шкіл І – ІІІ ступенів із поглибленим вивченням англійської мови № 85 та № 165, середньої загальноосвітньої школи № 113, Спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів із поглибленим вивченням іноземних мов № 291 м. Києва та учні Крехаївської загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Чернігівської області.

Школярі висадили горобинову алею як символ пам’яті про загублені душі в’язнів нацистських концтаборів.

м. Київ, вул. Лаврська, 24
+38 (044) 285-94-52
info@warmuseum.kiev.ua
2016 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено.
Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.