Урок у Школі Миру

Сьогодні в Музеї відбулося чергове заняття Школи Миру. Проект, ініційований громадськістю в 2014 р., реалізується під егідою Федерації всесвітнього миру. Діти віком від 13 до 18 років навчаються у Школі з метою поширення ідеї миру та формування миротворчого іміджу України. Уже другий рік поспіль партнером Школи Миру є Меморіальний комплекс. Навесні та влітку проводилися спільні заходи. Тішить відвідувачів горобинова алея, посаджена учасниками Школи.

Сьогоднішнє навчання – воркшоп «Тримай мене» – приурочене до Міжнародного дня толерантності, який відзначається 16 листопада.

Учасникам була запропонована цікава програма, на початку якої вони познайомилися з поняттям «толерантність» шляхом колективного складання визначення. Потім переглянули історичні відеоматеріали про Праведників народів світу – людей, які, ризикуючи своїм життям, рятували інших у роки гонінь, зокрема про Олександру Шулежко.

Під час захоплюючої гри учні відчули на собі, наскільки важливою для людини є взаємодопомога та як інколи важко робити правильний вибір. У ході командного завдання перед ними постали справжні дилеми: рятуватися самому чи разом? Бути командою чи кожен сам за себе? Допомогти ближньому чи подбати про власний успіх? Результати гри були обговорені з модераторами зустрічі – музейними науковцями Аллою Грушецькою та Дмитром Гайнетдіновим. Аналізуючи власні відчуття, учасники воркшопу дійшли висновку про те, як не просто робити вирішальний вибір, особливо тоді, коли на кону стоїть власне життя та життя рідних, як це було, зокрема, у роки Другої світової війни.

Представник міжнародної правозахисної організації закликав присутніх відчути себе в ролі правозахисників, написати листи відповідної тематики.

Наприкінці заняття вихованці Школи Миру разом створили «напій толерантності», компонентами якого були доброта, взаємопідтримка, етикет, повага тощо. Вони заварили ароматний чай і пригостилися ним у музейному кафе.

На згадку про урок толерантності школярі понесли додому листівочки, якими обмінювалися один з одним, дописавши комплімент другові.

Сподіваємося, що проведена зустріч надовго залишиться в пам’яті учасників, їх поведінка буде більш толерантною, а історичні знання глибшими. Ми чекаємо на наших учнів і вже готуємо нові уроки.

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.