Дотик до дідусевих слів

Сьогодні з Ізраїлю до музею завітали гості – родина Хаїма Гейхмана, колишнього телефоніста з 96-ї гірськострілецької дивізії 18-ї армії Південного фронту, фронтовика, який зник безвісти на початку німецько-радянської війни. Вони розшукали прізвище свого родича на музейному сайті в рубриці проекту «Непрочитані листи 1941-го».

Серед 1215 епістол музейної колекції «Непрочитані листи 41-го», датованих червнем – липнем 1941р., що були вивезені нацистами з окупованого Кам’янця-Подільського до Відня і 70 років зберігалися в Технічному музеї столиці Австрії, був лист і для них. Пошук адресантів листів із колекції триває багато років, музейники вже знайшли 616 родин, яким вручили копії листів.

617-ю родиною стала сім’я Хаїма Гейхмана. Ніжні, щирі слова до дружини Шури й маленьких діток, з побажанням добра та надією на можливу зустріч написані в листі. Зустріч виявилася неможливою. Дружина Шура все життя чекала чоловіка. І лише внучка, теж Шура, через 75 років доторкнулася до живого подиху дідусевих слів, цілувала букви, що розпливалися в сльозах. Копія дідусевого листа стане родинною реліквією, яка зберігатиме пам'ять про рідну людину.

Таке ж саме диво може статися й у Вашій родині, адже адресантів шестисот листів на сьогодні ж ще не знайдено. Заходьте на наш сайт і ознайомтеся зі списком людей, на яких іще чекають листи з 1941-го. Можливо, серед них буде й Ваше прізвище…

2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.