Музейна школа «Покоління NEXT»

Навчання в музейній школі «Покоління NEXT» триває! Старша група познайомилася з Японією в роки війни. Дмитро Гайнетдінов розповів про японського імператора, феномен камікадзе, атомні бомбардування. Підлітки створили хатімакі – традиційні пов’язки японських воїнів. Їхня історія сягає трьохсотлітньої давнини, а сама пов’язка перетворилася на японський національний талісман. Згодом учні на прикладі вояка Хіро Оноди, який партизанив у джунглях Філіппін до 1974р., намагалися зрозуміти, чому в японській мові немає ієрогліфа «капітуляція». Вони також зібрали свій «набір» для виживання в дикій природі. На згадку учасники заходу отримали листівки в традиційному японському стилі.

Молодші діти дізналися про ведмедя Войтека, який разом із польськими артилеристами брав участь у подіях Другої світової війни, підносячи снаряди. Через це образ ведмедя з боєприпасами став символічним і навіть зараз використовується серед польських військових. Модератор Олександр Очеретяний розповів про долю тварин в арміях різних країн під час Другої світової війни, про співчуття, милосердя та гуманність, оскільки тварини для людей – не лише помічники, а й живі істоти, яким притаманний біль і страх. Опісля всі разом відправилися в зали музею шукати «скарби Войтека».

м. Київ, вул. Лаврська, 24
+38 (044) 285-94-52
info@warmuseum.kiev.ua
2017 Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс. Всі права захищено. Копіювання та використання зображень або текстів ресурсу без попередньої письмової згоди власника заборонено.