Олексій Годзенко. Нетривіальні історії фронтового журналіста
/

Простір виставки «Український Схід» сьогодні вкотре став майданчиком для зустрічі з очевидцем воєнних дій на Сході нашої держави. У рамках музейного проекту «Слово свідка» журналіст 24 каналу Олексій Годзенко спілкувався з зацікавленою аудиторією та ЗМІ.

Військовий кореспондент ділився власним досвідом та думками, адже із самого початку Революції Гідності працював під кулями, а згодом у найгарячіших точках оборони Донецької та Луганської областей. Перед його очима пройшли кадри палаючих Пісків, обстріляної Авдіївки, оточеного Широкиного та захопленої Горлівки. Події, зафіксовані на фотознімках, Олексій під час зустрічі щиро прокоментував, назвав імена вірних друзів-однодумців, яких він зустрів на війні. Деякі завітали на захід разом із ним, підтримали побратима.

«Говорив із бабусею по телефону, й раптом почався обстріл. Сказав, що я на корпоративі…», – спогад про перебування на війні на початку конфлікту, коли рідні ще не знали про патріотичний вчинок Олексія. Вони, зокрема батько, не бажали аби Олексій знімав війну, натомість він не хотів, щоб тато йшов воювати. Тепер на виставці «Український Схід» представлені матеріали двох Годзенків – молодого кореспондента Олексія та загиблого старшого сержанта Дмитра – заступника командира взводу 17-го окремого мотопіхотного батальйону 57-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ. Цими днями минає два роки, як ворожий снаряд обірвав життя батька журналіста. І знову болючий спогад: «Ми бачилися 16 березня, у мій День народження. День мого другого народження, адже у мить ворожого обстрілу куля пролетіла в кількох сантиметрах від моєї голови. Ми з батьком тоді мріяли про перемогу та швидкий "дембель". Це був один із останніх днів його життя». Олексій зізнався, який біль відчуває людина, якій доводиться втрачати друзів та рідних на війні, а потім зберігати у власному телефоні номери, на які вже ніколи не подзвонити.

Справжній патріот, розумний і освічений молодий хлопець запевнив, якщо український журналіст буде висвітлювати події правдиво, то світова спільнота матиме змогу сприймати й оцінювати їх об’єктивно.