Від кіборгів Крут до кіборгів ДАПу

28 – 29 січня 2018 р. Україна вшановує пам’ять героїв бою під Крутами – молодих патріотів, які ціною власних життів затримали армію більшовиків 100 років тому, у 1918 р. Сьогодні їх також називають «кіборгами», їхній подвиг став одним із вирішальних факторів у справі міжнародно-правового визнання самостійності Української держави.

В урочистостях взяли участь військові ліцеїсти та кадети з усієї України. Також вони отримали змогу дізнатися більше про українських кіборгів – від Крут до ДАПу.

29 січня 2018р., попри те, що музей був вихідний, ми відкрили експозицію для цих важливих гостей. Були проведені екскурсії по експозиціях виставкових проектів «Український Схід» та «Наші».

Для багатьох екскурсантів війна – це не просто слово. Батьки більшості з них воювали або й досі перебувають на фронті, а когось війна змусила залишити рідний дім на Донбасі та стати переселенцем.

Гості оглянули унікальні артефакти з війни на Сході України, почули історії про мужніх оборонців Донецького аеропорту й Дебальцівського плацдарму та визволителів Слов’янська, які віддали життя за Україну. Щире здивування та захоплення відвідувачів викликала схожість силіконових фігур українських бійців з їхніми на реальними прототипами! Разом з екскурсантами ми також вшанували пам’ять Героя України Андрія Кизила та бійців, які загинули рівно рік тому, виконуючи бойове завдання в районі промзони м. Авдіївка Донецької області.

Для співробітників Меморіального комплексу було особливо важливим сказати цим хлопцям, що ми – єдині і доки будемо стояти пліч-о-пліч, обов’язково вистоїмо та здолаємо всі випробування, що б не сталося!