Презентація видань «Повернутися з війни» та «Моноліт»

Цими вихідними у музеї відбулася презентація авторських видань спеціального кореспондента Телевізійної служби новин телеканалу «1+1» Наталі Нагорної «Повернутися з війни» та художника, письменника й режисера документального кіно Валерія Пузіка «Моноліт». Молоді автори, які з власного досвіду знають, що таке війна, представили широкому загалу книги, що стали відображенням власного переосмислення побаченого та пережитого під час перебування в зоні бойових дій.

Традиційно майданчиком для зустрічі став простір виставкового проекту «Український Схід», до створення якого активно долучилися кореспонденти ТСН, зокрема і Наталя Нагорна. На початку заходу гості, серед яких було чимало друзів та колег авторів, журналісти, оператори, кореспонденти, волонтери, добровольці, читачі, яким цікава дана проблематика, ознайомилися з експозицією, про деякі артефакти якої журналістка згадала й на сторінках книги.

У залі панувала щира, родинна атмосфера. Розповідаючи про свої праці, автори згадували реальні історії, які лягли в основу сюжетів їхніх творів, а також про людей, які стали прототипами головних героїв.

Наталя Нагорна відзначила, що її книга «Повернутися з війни» насправді й не про війну, в ній немає героїв, звитяг та подвигів. Війна – лише тло подій, у круговерті яких змінюються людські долі. Поєднані в одне ціле історії різних людей розповідають про найвищі цінності, любов, сподівання, надію. «Ніхто не повернувся з війни таким, як був. І жодна книжка не пояснить нам, чому тримати автомат іноді легше, аніж тримати в руках телефон, який не відповідає. Адже солдатам розказують, як воювати, але чомусь не пишуть, як припинити та жити далі. Без примар, спогадів та нічних жахіть. Ця книга з’явилась на світ, бо ми не маємо права на відчай». Особливою окрасою видання стали ілюстрації, виконані авторкою в стилі наївного мистецтва.

Книга оповідань Валерія Пузіка «Моноліт», в основі якої записи з фронтового нотатника, долі людей, що вижили під мінометним обстрілом, і вічне питання, як віднайти себе і жити далі, теж зворушила відвідувачів. Автор зачитав уривки з твору під час показу фільму «Перемир’я», відзнятого ним у с. Піски в лютому 2015 р.

На гостей заходу чекало також багато цікавих сюрпризів. Вони отримали можливість намалювати власну версію закінчення військових дій на Сході України, спробували на смак фронтові галети, отримали автографи авторів та фото на пам'ять.