Троянди від добровольців

На честь українських добровольців, які з перших днів російсько-української війни захищають незалежність і територіальну цілісність України на східних теренах, у музеї відбулася патріотична акція.

Захід у рамках музейного проекту «Слово свідка» цього разу був нетрадиційним. Співробітники музею та школярі зустрілися з незвичайним гостем – героєм виставкового проекту «Український Схід». Шевкет Джанбеков «Чингіз» – кримський татарин, доброволець батальйону «Донбас». Із січня 2015 р. – боєць 46-го окремого батальйону спеціального призначення «Донбас – Україна» ЗСУ. Брав участь у бойових діях і визволенні Лисичанська, Іловайська, Новокатеринівки, Бахмута, Попасної та інших населених пунктів Донецької і Луганської областей.

Воїн розповів дітям про своє нелегке дитинство, поділився спогадами про початок окупації Криму в 2014 р. та роздумами про події на Сході України. Був у житті героя і тяжкий період перебування у ворожому полоні, про що згадувати йому надто складно. Через ці обставини до Криму, де проживає дружина та діти, він нині повернутися не може. Щоб сім’ю не переслідували, Шевкет розірвав із нею всі стосунки. Однак він глибоко переконаний, що час випробувань завершиться – і вони знову будуть разом.

Послухати нетривіальні історії із фронтового буття дітям було дуже цікаво. Вражені почутим, вони залюбки долучилися до важливої патріотичної акції, ідейним натхненником якої став саме Шевкет Джанбеков. Боєць подарував музею кущі троянд, які в пам'ять про українських добровольців та усіх патріотів будуть квітнути на території Меморіалу. Шевкет Джанбеков, волонтери, музейники та школярі київської гімназії «Потенціал» разом висадили квіти. Вони – як символ людського життя: зелень троянди – то радість, шипи – печаль, а квіти – слава. З часом троянди наповняться снагою й одного дня символічно зацвітуть на честь наших захисників. Учасники акції словом і ділом засвідчили, як люблять, оберігають та захищають свою країну.